Czy warto kupić samochód poleasingowy?

  • by

Zdecydowana większość Polaków kupuje samochody używane. Są one rzeczywiście niedrogie, ale także mają one swoje minusy, przede wszystkim kupujący tak naprawdę nie wie, jaka jest historia pojazdu oraz jego stan techniczny. Wśród samochodów używanych popularne są także samochody poleasingowe – czy warto zdecydować się na zakup takiego pojazdu?

Duży wybór, przystępne ceny

Samochody po firmach stanowią zasadniczo bardzo dużą część motoryzacyjnego rynku wtórnego w Polsce. Przeważnie po okresie 3-4 lat firmy wymieniają swoja flotę, wystawiając na sprzedaż starsze modele. W skali roku jest to nawet do 100 tysięcy pojazdów.

Przeważnie są to samochody po przedstawicielach handlowych, które kojarzą się z mocnym wyeksploatowaniem, ponieważ tacy pracownicy pokonują duże odległości każdego dnia. Nie dotyczy to jednak wszystkich pojazdów – część z nich pochodzi także od menedżerów czy dyrektorów, więc nie mają tak dużego przebiegu na licznikach. Są to na ogół samochody z wyższej półki, z pełnym wyposażeniem, dobrych marek, które znane są z jakości swoich wyrobów.

Ceny samochodów poleasingowych nie są wyjątkowo niskie, ale są atrakcyjne, zwłaszcza gdy pojazd nie ma zbyt dużego przebiegu i jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Dodatkowo także dużo można zaoszczędzić, kupując takie auta w wartości netto na swoją firmę.

Gdzie kupić auto poleasingowe?

Zasadniczo mniejszość samochodów poleasingowych trafia do regularnej sprzedaży w komisach samochodowych. Na ogół są one wystawiane na specjalnych aukcjach przez handlarzy, którzy je odkupują, ale nie każda prywatna osoba ma do nich dostęp. Również wystawiane są one na sprzedaż przez firmy leasingowe – w tym przypadku aukcje można znaleźć na stronach internetowych leasingodawców, na przykład Getin Leasing S.A., Europejskiego Funduszu Leasingowego, Pekao Leasing, Idea Leasing, Raiffeisen Leasing, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *