Przejdź do treści

Dlaczego warto korzystać ze skupów samochodów?

  • przez

Skupy samochodów cieszą się dzisiaj coraz większym powodzeniem wśród Polaków. To oferta skierowana do każdego posiadacza samochodu, który chce sprzedać go bez zbędnych formalności, w krótkim czasie i wygodnie. Wiele osób uważa, że skupy samochodów nie są godne uwagi. Jednak w rzeczywistości to bardzo atrakcyjna ofertą, biorąc pod uwagę jej zalety. Dlatego warto zapoznać się z nią nieco bliżej wtedy, gdy chodzi o sprzedaż samochodu bez przeszkód.

Przede wszystkim skup samochodów należy traktować jako pełnoprawną alternatywę dla innych form sprzedaży samochodów, na przykład z komisem samochodowym czy też samodzielnie, zamieszczając ogłoszenia w sieci i w prasie. Każda z tych form sprzedaży ma swoje plusy i minusy, ale skup zdecydowanie dystansuje pozostałe w kilku kwestiach.

Szybkość sprzedaży samochodu

W skupie można sprzedać samochód w rekordowo krótkim czasie – nawet w kilka godzin. W tym czasie w przypadku sprzedaży samodzielnie można by tylko wyczyścić auto i zrobić zdjęcia, a potem przygotować ogłoszenie. W skupie można już liczyć pieniądze, które przekazywane są sprzedającemu tego samego dnia, najczęściej od razu po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

Wtedy, gdy ważna jest błyskawiczna transakcja, skup jest jedyną tego rodzaju ofertą, która nie ma konkurencji. To powoduje, że jest on też chętnie wybierany przez osoby, które chciałyby uzyskać pieniądze od razu, na przykład na zakup innego pojazdu, pokrycie ważnych wydatków domowych, długów czy też w sytuacji, w której zbliża się termin płatności ubezpieczenia OC lub przeglądu technicznego samochodu, a jego właściciel chce uniknąć tych kosztów.

Komfort transakcji

Samochód w skupie sprzedaje się bez pośredników i bez konieczności nawiązywania kontaktów z klientami, co dla niektórych osób jest utrudnieniem. W skupie samochodów transakcje prowadzi się w ciągu jednego dnia, dlatego nie trzeba przygotowywać ogłoszeń, nie trzeba również pamiętać o tym, by odbierać telefony klientów, nie trzeba nawet samemu przygotowywać dokumentacji, ponieważ tym wszystkim zajmują się pracownicy skupu samochodów.

Komfort transakcji w skupie samochodów powoduje, że to oferta wybierana chętnie przez osoby doceniające transakcje maksymalnie uproszczone, tym samym także bardzo komfortowe z punktu widzenia posiadacza samochodu, który nie musi zajmować się niczym, poza zgłoszeniem się do skupu, a następnie podpisaniem umowy sprzedaży samochodu.

Sprzedaż każdego samochodu

Są takie samochody, które nie cieszą się powodzeniem wśród kupujących – dotyczy to głównie samochodów starszych, w gorszym stanie zarówno technicznym, jak i wizualnym, również takich, które są powypadkowe, uszkodzone, niesprawne. Sprzedanie takiego samochodu może być prawdziwym wyzwaniem bez skupu samochodów.

Ze skupem z kolei nie trzeba przejmować się tym, że nie znajdzie się kupujący, ponieważ można zakończyć transakcję sprzedaży w jeden dzień. Dodatkowo, gdy auto jest niesprawne, nie trzeba obawiać się jego transportu – firma zamawia lawetę i po prostu odbiera pojazd od klienta.

Atrakcyjna cena

Wbrew pozorom skupy samochodów nie są aż tak mało korzystne pod kątem ceny. Oczywiście, zwykle jest to suma niższa od rynkowej, ale trzeba też wziąć pod uwagę kwestię, że samochód może nie sprzedać się w tej właśnie cenie. Długie oczekiwanie na kupującego, co może trwać miesiącami, wpływa też na utratę wartości pojazdu.

W skupie można otrzymać dobrą cenę za sprzedaż pojazdu od razu. Aby wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna, wystarczy tylko skontaktować się z kilkoma różnymi skupami samochodów, wypełniając formularze wyceny na ich stronach internetowych. Wtedy wystarczy porównać ceny i od razu można wiedzieć, gdzie opłaca się wykonać transakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *