Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Faktoring Online

Faktoring to forma finansowania, która jest coraz chętniej wybierana przez przedsiębiorców. Z jednej strony jest to świetna alternatywa dla kredytu bankowego, a z drugiej – daje możliwość uzyskania niemal natychmiastowego dostępu do środków finansowych. Sprawdź, czy warto skorzystać z faktoringu online.

Firma Limit Faktoringowy Wysokość zaliczki Waluta Obsługa online?

do 1 miliona złotych

Limit Faktoringowy

do 100% wartości faktury

Wysokość zaliczki

PLN, EUR

Waluta

TAK

Sprawdź!Czytaj więcej

do 250 000 zł

Limit Faktoringowy

do 100% wartości faktury

Wysokość zaliczki

PLN, EUR

Waluta

Tak

Sprawdź!Czytaj więcej

100 000 złotych

Limit Faktoringowy

do 100% wartości faktury

Wysokość zaliczki

PLN, EUR

Waluta

Tak

Sprawdź!Czytaj więcej

100 000 PLN

Limit Faktoringowy

do 100%

Wysokość zaliczki

PLN

Waluta

Tak

Sprawdź!Czytaj więcej

SMEO – Faktoring on-line dla firm

Limit Faktoringowy

do 1 miliona złotych

Wysokość zaliczki

do 100% wartości faktury

  • ✔️ Kalkulacja online: TAK
  • ✔️ Waluta: PLN, EUR

eFaktoring NFG

Limit Faktoringowy

do 250 000 zł

Wysokość zaliczki

do 100% wartości faktury

  • ✔️ Kalkulacja online: Tak
  • ✔️ Waluta: PLN, EUR

Finea

Limit Faktoringowy

100 000 PLN

Wysokość zaliczki

do 100%

  • ✔️ Kalkulacja online: Tak
  • ✔️ Waluta: PLN

Faktoring Online

Czym dokładnie jest faktoring?

Choć popularność faktoringu rośnie w błyskawicznym tempie, wielu przedsiębiorców nadal nie wie, na czym polega ta forma finansowania. Jak się okazuje, mechanizm działania jest tutaj niebywale prosty. Przedsiębiorca, który wystawił fakturę swojemu klientowi, nie musi czekać na przelew. Może on skorzystać z faktoringu. W takim przypadku wystarczy, że złoży wniosek w firmie faktoringowej, a kiedy zostanie on rozpatrzony pozytywnie, odsprzeda faktorowi daną fakturę. 

Dobrym przykładem jest tutaj firma Fandla, gdzie złożenie wniosku zajmuje dosłownie kilka minut, a czas na jego rozpatrzenie to… zaledwie kwadrans! Widać więc, że jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą poświęcać czasu na zbędne formalności. W końcu czas to pieniądz! 

Po odsprzedaniu faktury firmie faktoringowej przedsiębiorca zyskuje środki finansowe – bez czekania na przelew od kontrahenta. Co dzieje się dalej? To zależy od rodzaju faktoringu. Najczęściej odbywa się to w ten sposób, że odbiorca faktury opłaca ją w określonym na dokumencie terminie, z tą tylko różnicą, że przelew wykonuje na konto faktora. W ten sposób firma faktoringowa odzyskuje pieniądze. Jest ona zatem, przynajmniej w pewnym sensie, pośrednikiem pomiędzy wystawcą a odbiorcą faktury. 

Faktoring online – czy warto zdecydować się na tę formę finansowania? 

Faktoring jest bardzo wygodnym i elastycznym rozwiązaniem, dlatego wielu przedsiębiorców wybiera właśnie tę formę finansowania. Jeszcze kilka lat temu powszechny był pogląd, zgodnie z którym faktoring przeznaczony był przede wszystkim dla dużych firm. Dzisiaj jest inaczej – z faktoringu online chętnie korzystają małe i średnie firmy, w tym również startupy i jednoosobowe działalności gospodarcze. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ to właśnie małe firmy najczęściej zmagają się z problemami z utrzymaniem płynności finansowej, a także z zatorami płatniczymi – a faktoring online może być skutecznym rozwiązaniem tego problemu. 

Co istotne, kiedy tylko w firmie pojawiają się pierwsze oznaki tego, że istnieje jakiekolwiek ryzyko utraty płynności finansowej, warto reagować od razu – kłopoty takie mogą bowiem błyskawicznie się pogłębiać. Faktoring online to jeden z najlepszych sposobów na ochronę firmy przed utratą płynności – również wtedy, gdy wystawiane jest wiele faktur z odroczonym terminem płatności. 

Dobra alternatywa dla kredytu bankowego?

W tym miejscu warto podkreślić, że faktoring online może być bardzo dobrą alternatywą dla kredytu bankowego. Dlaczego? Otóż wielu przedsiębiorców, którzy ubiegali się o kredyt dla firmy, dobrze wie, że nie jest to proste. Sporo formalności, długi czas oczekiwania na decyzję banku, a ostatecznie brak pewności co do tego, czy uda się uzyskać finansowanie. Kredyt dla firmy wiąże się też z koniecznością podjęcia długotrwałego zobowiązania finansowego, a to – jak wiadomo – może budzić spore obawy przedsiębiorców. 

Właśnie dlatego faktoring online może być lepszym wyborem. Nie ma tutaj wielu formalności czy długiego oczekiwania na decyzję czy na pieniądze. I w tym przypadku warto wspomnieć o firmie Fandla, gdzie czas oczekiwania na pieniądze wynosi maksymalnie 24 godziny. Jest to więc dobra propozycja dla przedsiębiorców, którzy chcą jak najszybciej uzyskać dostęp do pieniędzy – na przykład z uwagi na bieżące wydatki w firmie czy na planowane inwestycje. 

Faktoring online – aby pieniądze łączyły!

Jak widać, faktoring online może być doskonałą propozycją dla firm, które chcą skorzystać z zewnętrznej formy finansowania. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy wystawiają wiele faktur z odroczonym terminem płatności oraz dla tych, którzy chcą uchronić swoją firmę przed utratą płynności finansowej. Jeśli należysz do tego grona lub po prostu chcesz uzyskać szybki dostęp do pieniędzy, bez czekania na przelew od kontrahenta, to faktoring online może być najlepszym wyborem. W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły! 

Top