Przejdź do treści

Ile płacą skupy samochodów?

W ostatnim czasie popularność skupów samochodowych znacznie wzrosła. Ma to przede wszystkim związek z wygodą tego rodzaju transakcji oraz z rekordową szybkością sprzedaży samochodu, który w skupie trwa przeważnie tylko jeden dzień. Są jednak i minusy, a mianowicie nieco niższa cena od tej, którą można by uzyskać przy samodzielnej sprzedaży pojazdu. Mimo to nadal liczba klientów skupów rośnie, ponieważ biorąc pod uwagę inne atuty tego rodzaju transakcji, jest to naprawdę korzystne rozwiązanie dla tych klientów, dla których przede wszystko liczy się szybkość, wygoda i bezpieczeństwo. Za ile wobec tego można sprzedać samochód w skupie?

Wycena samochodu

W skupach samochodowych na początek wykonuje się wycenę – to ona ma za cel oszacować wartość samochodu i pozwala na ustalenie ceny, którą skup może zaoferować swojemu klientowi. Wycena wstępna prowadzona jest przez internet – wystarczy tylko przyszykować dane samochodu, a potem wpisać je do wygodnego formularza wyceny wraz ze swoimi danymi osobowymi i kontaktowymi. Pracownicy skupu samochodowego wykonują wyceny praktycznie od razu po otrzymaniu dokumentów – często odpowiedź otrzymać można nawet w ciągu kilkunastu minut.

Wycena wstępna nie jest jeszcze ostateczną, ale ma tylko charakter orientacyjny. Aby dowiedzieć się, ile można tak naprawdę otrzymać za pojazd, trzeba umówić się z rzeczoznawcą firmy skupującej pojazdy. To zrobić można także w ciągu jednego dnia. W większości firm, także w naszej, rzeczoznawca przyjeżdża do klienta za darmo, bez żadnych zobowiązań. Na miejscu ogląda samochód, również sprawa jego dokumentację, a potem sporządza wycenę końcową. Jest też możliwość negocjacji ceny, ale wtedy, gdy nie będzie ona atrakcyjna dla sprzedającego, może on bez konsekwencji zrezygnować z transakcji.

Po zatwierdzeniu wyceny końcowej właściciel pojazdu może przejść od razu do realizacji transakcji – umowę podpisuje się w ciągu tego samego dnia, a pieniądze przekazywane są także bez czekania, jako gotówka, przelew czy też wpłata w okienku bankowym. To w związku z tym najszybszy sposób na realizacji transakcji – rekord to klika godzin od momentu zgłoszenia się klienta do skupu.

Na czym bazuje cena pojazdu?

W skupach korzysta się w celu wyceny samochodu ze specjalnych aplikacji, które pobierają informacje z różnych różnych źródeł dla konkretnych pojazdów. Dane brane są między innymi z portali ogłoszeniowych w internecie, także z baz danych przeznaczonych dla ubezpieczycieli, również z innych źródeł znanych skupom samochodowym. Schemat wyceny różni się w zależności od firmy, dlatego każda z nich może zaproponować nieco inną cenę. Dlatego gdy chce się sprzedać pojazd, warto skonsultować się z kilkoma skupami, wysyłając do nich zapytania ofertowe.

Dlaczego w skupach cena jest niższa?

Zasadniczo już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że w skupach samochodowych cena sprzedaży pojazdu jest niższa niż na portalach ogłoszeniowych. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki działalności skupów, które skoncentrowane są na ekspresowej wycenie i realizacji transakcji z klientem. To powoduje, że ich cena jest też niższa, co pozwala im na tak szybkie odkupienie pojazdu, na jasnych i klarownych warunkach, z gwarancja bezpieczeństwa, co potwierdzone jest umową kupna-sprzedaży.

Jeżeli chcą Państwo skorzystać ze skupu samochodów i otrzymać atrakcyjną cenę, bez jej zaniżania na niekorzyść klienta, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług – formularz wyceny znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *