Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak mieć najtańsze OC? 5 trików, które warto zastosować!

5 grudnia, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Polisa OC może być sporym wydatkiem. Nie musimy jednak płacić za nią dużo, gdy wykorzystamy te 5 tricków!

Każdy posiadacz samochodu ma obowiązek wykupić ubezpieczenie komunikacyjne OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta ma na celu ochronę przed skutkami wywołanych przez niego zdarzeń drogowych.

Brak ważnego ubezpieczenia OC może skutkować w naliczeniu bardzo wysokiej kary przez UFG – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W 2020 roku kara ta może wynosić maksymalnie aż 5000 złotych! Co więcej, gdy nieubezpieczony kierowca wywoła wypadek, będzie musiał pokryć jego koszty z własnej kieszeni. Zatem warto pamiętać o tym, aby posiadać zawsze ważną polisę OC i nie narazić się na to niebezpieczeństwo. 

Przy poszukiwaniu odpowiedniej oferty najlepiej kierować się ceną. Jak jednak wybrać najtańsze OC? Sprawdź nasze tricki!

1. Skorzystaj z kalkulatora OC

Aby zapłacić za ubezpieczenie OC jak najmniej, należy porównać ze sobą różne oferty. Teraz można zrobić to samodzielnie – wystarczy internetowy kalkulator OC!

Kalkulatory ubezpieczeniowe to specjalne serwisy, które mają na celu kalkulację kosztów ubezpieczeń w różnych towarzystwach. Kalkulator OC sprawdza dla swoich użytkowników ceny w najpopularniejszych z nich: Generali, Proama, PZU, Link4, Aviva, Benefia, Uniqa, HDI, TUZ, Balcia, MTU24, Compensa czy Ergo Hestia. 

Kalkulacja przygotowywana jest indywidualnie, dokładnie tak, jak u agenta ubezpieczeniowego, ale wszystko możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy wpisać do formularza w kalkulatorze odpowiednie dane, aby natychmiast zobaczyć, który ubezpieczyciel może zaproponować nam najtańsze OC na rynku!

2. Wybierz pakiet ubezpieczeń OC + AC

Chcesz uzyskać pełną ochronę dla swojego samochodu? Wybierz pakiet ubezpieczeń OC i AC! 

Ubezpieczenie AC, czyli Auto-Casco ma na celu dodatkową ochronę w przypadku losowych zdarzeń, na przykład kradzieży, gradu, powodzi, aktów wandalizmu. Wówczas właściciel polisy AC może otrzymać odszkodowanie lub zlecić naprawę bezgotówkową, aby przywrócić auto do jego pierwotnego sanu.

Do dyspozycji mamy także inne dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, na przykładu ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), Assistance (pomoc na drodze), ubezpieczenie szyb czy też ubezpieczenie opon.

Przy wykupieniu pakietu polis u jednego ubezpieczyciela możemy otrzymać dodatkowe zniżki, dlatego też zapłacimy mniej niż wtedy, gdyby kupić każde ubezpieczenie osobno. To duża oszczędność dla osób chcących wykupić dodatkowe polisy i przy tym najtańsze OC!

3. Dobierz inne polisy u ubezpieczyciela

Zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne możemy otrzymać nie tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na wykupienie pakietu polis komunikacyjnych, ale także wtedy, gdy dobierzemy inne rodzaje polis u danego ubezpieczyciela!

Zniżki możemy otrzymać między innymi przy wykupieniu:

  • ubezpieczenia na życie
  • ubezpieczenia domu i mieszkania

Gdy i tak planujemy wykupienie takich właśnie polis, wówczas skorzystanie z promocyjnej oferty w pakiecie pozwoli nam na uzyskanie dodatkowych oszczędności!

4. Wybierz samochód tani w ubezpieczeniu

Przy kalkulacji kosztów ubezpieczenia OC pod uwagę bierze się szereg różnych czynników, w tym między innymi te związane z samochodem. Wobec tego wtedy, gdy zdecydujemy się na zakupienie auta, które będzie niedrogie w ubezpieczeniu, możemy otrzymać dodatkowe zniżki. Jakie dokładnie czynniki wpływają na koszt OC?

  • Marka i model samochodu – im bardziej prestiżowe auto, tym koszt ubezpieczenia będzie wyższy. Więcej zapłacą między innymi właściciele aut BMW czy Audi.
  • Pojemność silnika – mniejsza pojemność silnika to niższy koszt polisy OC.
  • Rodzaj paliwa – więcej będzie kosztowało ubezpieczenie auta wykorzystującego paliwo typu diesel niż benzynę czy auta na gaz.
  • Rok produkcji samochodu – im starszy pojazd, tym wyższa cena ubezpieczenia OC.

Zatem wtedy, gdy chcemy kupować najtańsze OC, najlepiej wybierać samochody o popularnych marek, o mniejszej pojemności silnika. Auta segmentu premium, sportowe będą zawsze droższe w ubezpieczeniu.

5. Ubezpiecz auto ze współwłaścicielem posiadającym zniżki

To porada dla tych osób młodszych, ponieważ to właśnie one za ubezpieczenie OC będą musiały zapłacić dość dużo. Dlaczego? Wynika to z faktu, że młodsi kierowcy są mniej doświadczeni, dlatego ryzyko wypadków jest u nich wyższe.

Jest jednak pewien trick, który pozwala na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia u młodego kierowcy. To wykupienie polisy wraz ze starszą osobą, która posiada już zniżki na ubezpieczenie!

W tym przypadku samochód musi być przedmiotem współwłasności, czyli musi należeć on do dwóch właścicieli, w tym przypadku osoby młodszej, a także starszej, na przykład rodzica czy dziadka, którzy posiadają zniżki na ubezpieczenie OC. Warto przy tym wskazać, że mogą być to także obce osoby – pokrewieństwo nie jest wymagane. 

W tym przypadku zniżki osoby starszej są brane pod uwagę przy kalkulacji wysokości ubezpieczenia OC, dlatego też koszt polisy będzie niższy niż wtedy, gdy młoda osoba kupiłaby ją samodzielnie.

Zatem ubezpieczenie OC samochodu nie musi być kosztowne – skorzystaj z naszych porad i płać za OC jeszcze mniej!

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top