Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak odkleić naklejkę z szyby? Bezpieczne sposoby i praktyczne porady

24 sierpnia, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Naklejki rejestracyjne, które przykleja się na szybę, są wykonywane naprawdę solidnie. Ich usunięcie może sprawić pewne problemy, a jest to konieczne przy zmianie numeru rejestracyjnego samochodu. Prawo zabrania posiadania kilku naklejek jednocześnie. Jak więc ją bezpiecznie usunąć i przykleić nową? Sprawdź najlepsze, bezpieczne sposoby, by wymienić naklejkę w zaledwie kilka minut!

Domowe sposoby usuwania naklejki z szyby samochodu – żyletka, paznokieć lub inne narzędzia

Wewnątrz każdego samochodu musi znajdować się naklejka rejestracyjna. Miejscem, gdzie powinna być umieszczona, jest prawy dolny róg przedniej szyby. Każda zmiana rejestracji oznacza konieczność odklejania naklejki i wymianie jej na nową. Nie jest to wbrew pozorom takie łatwe. Naklejka rejestracyjna została stworzona tak, by niszczyła się przy próbie usunięcia. Pozostałości także muszą być później odklejone – resztki kleju i małe elementy są trudne w odrywaniu.

Wiele osób stosuje w takiej sytuacji różne narzędzia. Najczęściej są to ostre akcesoria, jak żyletki, noże itd. Warto jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie nie jest do końca bezpieczne. Można porysować szybę lub się skaleczyć. Ostre narzędzia nie są najlepszym wyborem podczas odklejania naklejki rejestracyjnej. Warto skorzystać ze sprawdzonego sposobu, który działa niemal zawsze.

Jak odkleić naklejkę za pomocą suszarki? Najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób

Podgrzewanie naklejki rejestracyjnej jest najlepszym rozwiązaniem, by ją usunąć. Będzie to znacznie skuteczniejsze, niż dowolne ostre narzędzia czy inne metody. Suszarka jest idealnym rozwiązaniem. Należy powoli podgrzewać naklejkę i powierzchnię wokół. Warto pamiętać, by nie robić tego w jednym miejscu. Poruszanie suszarką gwarantuje tutaj to, że odejdzie cała naklejka – wraz z pozostałościami na przykład pod postacią kleju.

Po odpowiednim nagrzaniu szyby trzeba wykorzystać paznokcie lub ostre narzędzie. Może to być żyletka, jednak wtedy należy wszystko robić delikatnie. Mimo wszystko po podgrzaniu szyby, naklejka powinna zejść lekko i szybko. Często mogą pozostać pewne ślady kleju, które nie odejdą tak łatwo. Warto wiedzieć, że można je bez problemu zmyć zamiast zdrapywania.

Wystarczy w tym celu wykorzystać standardowy zmywacz do paznokci i małą ściereczkę. To najlepszy wybór do pozostałości po naklejce rejestracyjnej. Mimo wszystko można także wykorzystać benzynę ekstrakcyjną lub rozpuszczalnik. Dokładne wyczyszczenie pozostałości ma także dodatkową zaletę. Dzięki temu powierzchnia szyby będzie od razu perfekcyjnie odtłuszczona. Zaraz po usunięciu starej naklejki, można nakleić nową. Jej posiadane jest konieczne – regulowane ustawą. Za brak naklejki można otrzymać dość spore kary finansowe. Warto pamiętać, by przykleić ją podczas montażu nowych tablic rejestracyjnych.

O czym pamiętać podczas przyklejania nowej naklejki rejestracyjnej na szybę?

Podczas przyklejania naklejki rejestracyjnej należy być odpowiednio dokładnym. Niedokładne naklejenie może oznaczać jej zniszczenie. Nie można usunąć naklejki z powierzchni szyby bez uszkodzenia. Trzeba o tym pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu.

Bardzo istotne będzie w pierwszej kolejności dokładne odtłuszczenie i wyczyszczenie powierzchni szyby. Musi być sucho oraz bez żadnych zabrudzeń. Naklejkę rejestracyjną trzeba umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby. Powinna ona być dobrze widoczna z zewnątrz. Trzeba ją precyzyjnie oraz powoli naklejać.

Jeżeli zostanie ona nałożona niedokładnie – będzie konieczne zamówienie duplikatu. Niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Każdy duplikat naklejki rejestracyjnej trzeba opłacić. Ważne jest również to, że będzie konieczne czekanie. Wysyłka naklejki często zajmuje dość dużo czasu.

Powiązanie wpisy

Zdolność kredytowa najczęściej decyduje o tym, czy kredytobiorca w ogóle może otrzymać pożyczkę. Należy jednak wiedzieć, że sporadycznie potrzebny jest zastrzyk gotówki, kiedy mamy już inne zobowiązania finansowe na głowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top