Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak oszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

6 czerwca, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu wielu kierowców spędza sen z powiek, i to już na długo przed dniem, w którym trzeba opłacić składkę. W wielu przypadkach taka polisa jest naprawdę dużym obciążeniem dla portfela i bardzo nadwyręża domowy budżet – szczególnie jeśli cena ubezpieczenia przekracza 1000 albo 1500 złotych. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz oszczędzić na ubezpieczeniu samochodu. Dowiedz się, jak to zrobić! Jak znaleźć tanie OC?

Skorzystaj z kalkulatora OC

Jednym z najbardziej skutecznym i cenionych sposobów, wykorzystywanych przez kierowców, którzy szukają naprawdę taniego OC, jest korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń. Takie narzędzie pozwala na szybkie porównanie cen OC w różnych firmach ubezpieczeniowych w kilka minut. Nie musisz już dzwonić do agentów czy wypełniać niezliczonych formularzy na stron www poszczególnych firm. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora OC, a szybko znajdziesz najtańsze ubezpieczenie swojego auta. Co bardzo ważne, kalkulator jest całkowicie bezpłatny i możesz korzystać z niego, kiedy tylko chcesz – nawet jeśli do końca Twojego OC zostało kilka miesięcy i chcesz zawczasu dowiedzieć się, jakie są aktualne ceny ubezpieczenia Twojego pojazdu. 

Przede wszystkim – bezszkodowa jazda

Jeśli jesteś kierowcą z dużym, wieloletnim doświadczeniem, z pewnością wiesz, że firmy ubezpieczeniowe najbardziej doceniają bezszkodową jazdę. Świadczą o tym choćby zniżki OC, oferowane przez towarzystwa. Po pierwszym roku bezszkodowej jazdy możesz dostać 10% zniżek, po drugim – 20%, a po pięciu latach nawet 50%. To bardzo dużo – dzięki temu możesz zapłacić za OC nawet połowę mniej, co oznacza kilkaset złotych oszczędności (minimum!). Dobrym rozwiązaniem może być również wykupienie tzw. ochrony zniżek. Nawet jeśli spowodujesz niegroźna stłuczkę, nie stracisz wypracowanych przez ostatnie kilka lat zniżek OC. Taka ochrona nie kosztuje wiele i z pewnością jest bardziej opłacalna niż utrata zniżek. 

Wybierz bezpieczny samochód

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób firmy ubezpieczeniowe wyliczają składki OC? Jak to możliwe, że ten sam kierowca za ubezpieczenie jednego auta może zapłacić 500 zł, a przy innym samochodzie już 2700 zł? Na to, jaka będzie cena OC, wpływa wiele czynników. Firmy ubezpieczeniowe uwzględniają nie tylko dane kierowcy, takie jak wiek, miejsce zamieszkania czy spowodowane stłuczki, ale też sam pojazd – model, markę, pojemność silnika, rozwijane prędkości, jego moc czy kolor. Im bardziej sportowe, nowoczesne i przede wszystkim szybkie auto, tym wyższe ryzyko spowodowania wypadku. A to powód, dla którego firmy ubezpieczeniowe wymagają opłacania wyższych składek. Jeśli natomiast auto jest bezpieczne i ma niewielki silnik, np. 1,4, to jest o wiele większa szansa, że ubezpieczenie komunikacyjne będzie tanie. 

Czas na podsumowanie – jak znaleźć tanie OC? 

Istnieje wiele sposobów na tanie OC. Najbardziej skuteczne to oczywiście korzystanie z kalkulatora OC i bezszkodowa jazda. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, jak dane auto jest widziane przez ubezpieczycieli – jeśli nie wypracowałeś jeszcze zniżek OC, lepszym wyborem będzie mniejszy, wolniejszy samochód. W ten sposób może zaoszczędzić na składce nawet kilkaset złotych.

Powiązanie wpisy

Kwestia meldunku w przypadku wynajmu domu lub mieszkania budzi sporo wątpliwości – zarówno po stronie właścicieli nieruchomości, jak i najemców. Dzisiaj odpowiadamy na bardzo ważne pytanie – czy można mieszkać bez meldunku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top