Przejdź do treści

Jak szybko sprzedać auto?

  • przez

Sprzedanie samochodu często związane jest z czasochłonną i niejednokrotnie stresującą operacją. Problem pojawia się wtedy, gdy należy tak zrealizować transakcję, aby otrzymać pieniądze jak najszybciej. Na co warto się wtedy zdecydować?

Komis i ogłoszenia nie gwarantują szybkości

Samochód można sprzedać na różne sposoby. Popularne jest samodzielne przygotowywanie ogłoszeń i umieszczanie ich online, kolejnym rozwiązaniem jest wstawienie pojazdu do komisu samochodowego. Warto jednak pamiętać, że w tych dwóch przypadkach nie ma gwarancji szybkiego zakończenia transakcji – na kupującego można czekać po kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy.

Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy chodzi o samochody mało popularne, ze starszych roczników, zaniedbane, wymagające dodatkowych inwestycji, na które nie można łatwo znaleźć zainteresowanych.

To powoduje, że komisy oraz wystawianie ogłoszeń w prasie i online nie są najlepszym wyborem, gdy sprzedaż auta ma odbyć się błyskawicznie. Oczywiście, można obniżyć cenę do bardzo atrakcyjnej dla potencjalnych klientów, niemniej jednak nie gwarantuje to szybkiego zrealizowania transakcji.

W skupie samochodów sprzedajesz auto od ręki

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupów samochodów – to właśnie w nich można uzyskać zdecydowanie rekordowy czas transakcji, ponieważ można ją zrealizować nawet w ciągu jednego dnia, bez wychodzenia z domu. Nie ma przy tym potrzeby przygotowywania samochodu do sprzedaży.

Płatność ma miejsce bezpośrednio po podpisaniu umowy jako gotówka lub też jako przelew na konto bankowe. Nie ma konieczności czekania na znalezienie kupującego, ponieważ transakcja zawierana jest od razu – po dokonaniu wyceny samochodu. Nie trzeba też obawiać się o odbiór samochodu – za to odpowiedzialna jest firma prowadząca skup.

Jeżeli chcą Państwo sprzedać swój samochód nawet dzisiaj, zapraszamy serdecznie do skontaktowania się z naszym skupem samochodów – działamy na terenie całego kraju. Wystarczy wypisać formularz wyceny, a my skontaktujemy się z Państwem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *