Przejdź do treści

Kiedy skorzystać ze skupu samochodów?

  • przez

Korzystanie ze skupów samochodów jest teraz coraz bardziej powszechne. Chcemy sprzedawać samochody łatwo i szybko, bez czekania na kupującego, który będzie zainteresowany transakcją. W skupie można sprzedać auto praktycznie od ręki, nie trzeba przejmować się przygotowywaniem ogłoszeń czy też płacić komisowi samochodowemu za sprzedaż. Także nie trzeba obawiać się o kwestie bezpieczeństwa – skupy to legalnie działające firmy, które swoim klientom zapewniają również przejrzystą i korzystną dla nich transakcję. Kiedy w szczególności warto skorzystać z usług skupów samochodów?

Szybka transakcja – nawet w jeden dzień

Skupy pozwalają swoim klientom na sprzedaż samochodu nawet w ciągu jednego dnia roboczego. To absolutny rekord, ponieważ w przypadku innych form sprzedaży trwa to zazwyczaj od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Są też sytuacje, gdy na samochód nie ma w ogóle chętnych, a z czasem traci on jeszcze bardziej na wartości.

W związku z tym szybkość transakcji to zdecydowany atut skupów i to opcja dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na czekanie. W związku z tym wybierane są chętnie w sytuacjach takich jak: konieczność pokrycia niespodziewanych wydatków, możliwość zakupienia innego samochodu po okazyjnej cenie, ale w krótkim czasie, także wtedy, gdy zbliża się termin płatności ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego za nieużywane auto, co związane jest z dodatkowymi kosztami.

Płatność od ręki – gotówka lub przelew

W skupie samochodów masz zagwarantowaną płatność od ręki. Pieniądze są wypłacane w jednej z dogodnych dla klienta form – to gotówka od razu po realizacji transakcji, przelew na konto bankowe tego samego dnia lub też wpłata w okienku bankowym w obecności klienta. Pieniądze można mieć w związku z tym do dyspozycji od ręki, nie musząc jednocześnie czekać na nie przez długi czas, gdy potrzebne są błyskawicznie do pokrycia różnych wydatków.

W przeciwieństwie do innych form sprzedaży aut to skup pod tym kątem jest te bardzo korzystnym wyjściem – dla osób, które potrzebują pieniędzy w wyższej sumie i nie mogą czekać, a także inne formy pozyskania środków, na przykład oszczędności czy pożyczka, nie są dostępne.

Wygodna i bezpieczna transakcja

Kolejny atut skupów to bezpieczeństwo i wygoda transakcji, dlatego to rozwiązanie skierowane do osób, które nie mają ochoty, czasu czy doświadczenia na prowadzenie sprzedaży samodzielnie przez ogłoszenia. W skupie wszystko odbywa się od ręki, co powoduje, że to komfortowa forma sprzedaży dla osób szukających sposobu na transakcję bez zbędnych formalności. Wszystkim zajmują się kompetentni pracownicy skupu – odpowiadają oni też na wszystkie pytania klientów.

Dodatkowym plusem jest też bezpieczeństwo. Skupy są firmami działającymi legalnie, które transakcje potwierdzają umowami kupna-sprzedaży, a także klientom pomagają w innych czynnościach związanych ze sprzedażą auta, na przykład w wypowiedzeniu umowy polisy OC czy też w wyrejestrowaniu samochodu.

Uniknięcie płatności OC i przeglądów technicznych

Nawet za nieużywane samochody trzeba płacić OC i przeprowadzać ich przeglądy techniczne. Dzięki skupom samochodów można uniknąć takich wydatków, nawet w sytuacji, gdy termin jest za kilka dni. Skup błyskawicznie odkupuje od klienta pojazdy, przez co można dodatkowo zaoszczędzić na kwotach ubezpieczenia i przeglądu.

Samochód jest trudny w sprzedaży

Skupy odkupują od klientów praktycznie każdy pojazd, dlatego można w nich sprzedaż także i te, które nie cieszą się zainteresowaniem wśród klientów, na przykład ze względu na rocznik, stan wizualny, techniczny. W skupie do klientów podchodzi się elastycznie i przygotowują się wyceny indywidualnie odpowiadające pojazdom – odkupują też te auta, które w przeciwnym przypadku byłyby trudne sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *