Przejdź do treści

Kiedy warto sprzedać samochód w skupie?

  • przez

Skupy samochodów w Polsce cieszą się coraz większym powodzeniem wśród posiadaczy pojazdów. To alternatywa dla innych form transakcji, między innymi samodzielnej sprzedaży samochodu przez portale ogłoszeniowe czy też z komisem samochodowym. W skupie można mieć pieniądze od ręki i przeznaczyć je na dowolny cel – tego samego dnia!

W związku z tym skupy samochodowe naprawdę zyskują na popularności – teraz chcemy prowadzić wygodne i szybkie transakcje i nie chcemy czekać na to, aż kupujący w końcu zgłosi chęć zakupu pojazdu. Także w niektórych sytuacjach błyskawiczna sprzedaż jest po prostu jedynym wyjściem, gdy pieniądze potrzebne są od razu. Jednak szybkość nie jest jedynym atutem skupów samochodów – jest ich znacznie więcej. Kiedy w związku z tym warto skorzystać ze skupów samochodów?

Szybka sprzedaż pojazdu

Szybkość jest kluczowa – tylko w skupie można sprzedać samochód zaledwie w ciągu jednego dnia roboczego, nie musząc nawet wychodzić w tym celu z domu. W skupach transakcje prowadzone są ekspresowo, ponieważ wielu klientów nie może czekać na zapłatę – jest to oferta skierowana w szczególności do nich.

Procedura sprzedaży samochodu jest maksymalnie uproszczona i tym samym cała transakcja może zamknąć się nawet w kilku godzinach od momentu kontaktu ze skupem. Dlatego to najlepszy wybór w takich sytuacjach jak:

  • potrzeba dodatkowej gotówki w wyższej sumie – gdy kredyt nie jest dostępny
  • atrakcyjna okazja zakupu innego samochodu – gdy okazja nie może czekać
  • kończąca się polisa OC i przegląd techniczny – można sprzedać samochód akurat przed terminem

Samochód trudny w sprzedaży

Są samochody, które nie są łatwe w sprzedaży i nie cieszą się powodzeniem wśród klientów nawet wtedy, gdy właściciel regularnie obniża cenę. Wtedy, gdy ogłoszenie nie budzi zainteresowania przez kilka miesięcy, warto zainteresować się skupem samochodów, ponieważ w nim nawet samochody uszkodzone, powypadkowe, ze starszych roczników sprzedać można bez problemów.

W skupie samochodów otrzymasz dodatkowo atrakcyjną cenę na podstawie indywidualnej wyceny swojego samochodu. Możesz poznać cenę jeszcze dzisiaj, wystarczy, że wypiszesz formularz wyceny na stronie skupu samochodowego, aby dowiedzieć się orientacyjnie, ile pieniędzy dostaniesz za swój pojazd.

Wygoda transakcji

Także skupy są pod kątem ogólnej wygody transakcji bardzo korzystnym rozwiązaniem. To właśnie dzięki nim można ominąć wszystkie sprawy związane z wystawianiem ogłoszeń czy obsługą klienta. Nie trzeba też popisywać umów z autokomisem, a potem narażać się na prowizję.

W skupie samochodów masz pewność, że transakcja będzie przejrzysta i komfortowa od początku do końca, ponieważ wszystkim zajmie się pracownik z doświadczeniem. To on przygotuje wycenę orientacyjną przez internet, potem dojedzie na miejsce i wykona wycenę końcową. Gdy cena zostanie zaakceptowana przez klienta, podpisuje się umowę i przekazuje pieniądze.

Brak czasu na sprzedaż

Są osoby, które nie mają czasu na to, aby sprzedawać samochód. W takim przypadku jest to też oferta dla nich – w skupie można wszystkie formalności przeprowadzić w jeden dzień i nie trzeba przejmować się już dłużej samochodem.

Bezpieczeństwo sprzedaży samochodu

Nie zawsze samodzielna sprzedaż pojazdu z ogłoszenia czy w komisie jest bezpieczna. Może pojawić się ryzyko braku wpłaty pieniędzy, kruczki w umowach czy też problemy z kupującym, który chce z jakiegoś powodu dokonać zwrotu samochodu. Skupy samochodów to firmy działające legalnie, zapewniające klientom pełną obsługę, służące zawsze pomocą, gdy pojawiają się pytania. Dzięki nim masz pełne bezpieczeństwo transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *