Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Skuteczna pomoc frankowiczom – postaw na profesjonalne wsparcie!

7 marca, 2023Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

W momencie największej popularności kredytów frankowych zdecydowałeś się na zaciągnięcie takiego zobowiązania? Niestety, konsekwencje tej decyzji ponosisz do dziś? Być może nadszedł czas na to, aby złożyć pozew przeciwko bankowi i raz na zawsze zapomnieć o kredycie CHF! Sprawdź, jak znaleźć najlepszą kancelarię, która oferuje pomoc frankowiczom. 

Czy warto zdecydować się na złożenie pozwu przeciwko bankowi?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto złożyć pozew przeciwko bankowi, czy może lepiej spłacić kredyt CHF do końca. Tak naprawdę nie ma żadnych wątpliwości, że pozew jest najlepszym rozwiązaniem. Spłacanie kredytu CHF przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, to ogromne obciążenie finansowe. Niestety, kredytobiorca nigdy nie ma pewności, ile będą wynosiły kolejne raty – a to w bardzo negatywny sposób wpływa na poczucie finansowego bezpieczeństwa.

Co ważne, w ostatnich latach sądy są bardzo przychylne frankowiczom. Szacuje się, że kredytobiorcy wygrywają nawet 90 proc. spraw – jeśli nie w pierwszej, to w drugiej instancji. To zdecydowanie bardzo solidny argument przemawiający za tym, że warto złożyć pozew przeciwko bankowi. 

Pomoc frankowiczom – na czym dokładnie polega? 

Kancelarie, które oferują pomoc frankowiczom, bardzo często działają w pewien określony sposób, które gwarantuje najwyższą skuteczność. Czego mogą spodziewać się osoby, które zdecydują się na skorzystanie z takiej pomocy prawnej? 

Wnikliwa analiza umowy kredytowej to podstawa 

Przede wszystkim niezbędna będzie bardzo dokładna analiza umowy kredytowej. Prawnicy sprawdzą, czy jest ona skonstruowana w sposób zgodny z prawem. W większości przypadków umowy kredytowe CHF zawierają klauzule abuzywne, które są niedozwolone. To właśnie tego typu klauzule stanowią podstawę prawną do unieważnienia kredytu CHF. 

Unieważnienie kredytu CHF? A może odfrankowienie? 

Oczywiście w każdym przypadku konieczne jest podjęcie decyzji o tym, co będzie celem postępowania. W ogromnej większości przypadków frankowicze ubiegają się o unieważnienie kredytu CHF. Sprawy frankowe w ponad 90 proc. przypadków kończą się właśnie unieważnieniem umów kredytowych. Oczywiście są też sytuacje, gdy sądy decydują o odfrankowieniu kredytu – z pewnością jednak zdarza się to o wiele rzadziej. 

Wniosek o zabezpieczenie roszczenia to doskonałe rozwiązanie

Co ważne, kredytobiorca nie musi spłacać kredytu w trakcie trwania postępowania. To bardzo korzystne rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Wystarczy przedyskutować ze swoim prawnikiem złożenie wniosku o zabezpieczenie roszczenia. Jeśli sąd przychyli się do takiego wniosku, nie będziesz musiał spłacać comiesięcznych rat aż do momentu, gdy sąd ogłosi wyrok w Twojej sprawie. To bardzo korzystne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej frankowiczów – tym bardziej, że w większości przypadków sądy przychylają się do wniosków o zabezpieczenie roszczenia w sprawach frankowych. 

Jak wybrać kancelarię, która oferuje pomoc frankowiczom? 

Wybór kancelarii, która zapewnia pomoc frankowiczom, nie jest prostym zadaniem. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? 

  • doświadczenie w sprawach związanych z kredytami frankowymi – im więcej sukcesów na koncie danej kancelarii, tym lepiej!
  • sprawny kontakt z kancelarią – warto zwrócić na to uwagę od samego początku, ponieważ w trakcie trwania postępowania z pewnością będziesz miał wiele pytań, 
  • koszty obsługi prawnej – upewnij się, że kancelaria oferuje Ci jasną i przejrzystą umowę, bez ukrytych kosztów dodatkowych. 

Oczywiście kluczowe w przypadku poszukiwania kancelarii, która zapewnia pomoc frankowiczom, jest to, aby znaleźć prawników, którzy sprawnie poprowadzą Cię do wygranej! 

Postaw na profesjonalną pomoc frankowiczom!

W serwisie HelpHero.PL znajdziesz rzetelnych, doświadczonych prawników, którzy zapewniają pomoc frankowiczom i cieszą się naprawdę dobrymi opiniami. Wystarczy, że wskażesz, jakiej pomocy prawnej szukasz i w jaki rejon Cię interesuje, a z pewnością uda Ci się znaleźć profesjonalne wsparcie prawne, którego poszukujesz. 

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top