Przejdź do treści

Sposób na szybką sprzedaż auta – skup samochodów

  • przez

Szybka sprzedaż samochodu jest często najważniejsza. Gdy potrzebne jest uzyskanie pieniędzy na inne wydatki czy też pojawia się świetna okazja do wymiany pojazdu na lepszy model, wtedy czas liczy się przede wszystkim. Jak można sprzedać samochód praktycznie od ręki?

Sprzedaż pojazdów samodzielnie czy w autokomisie nie daje gwarancji, że kupujący znajdzie się od razu. Oczywiście, można w tym przypadku zwiększyć szanse na błyskawiczną sprzedaż, znacznie obniżając cenę auta, wystawiając ogłoszenie na wielu różnych portalach czy też dodając jakiś gratis. Jednak nawet to nie gwarantuje, że sprzedaż odbędzie się w ekspresowym tempie. Znalezienie kupującego to jedno, drugie to oczekiwanie na zapłatę, a także w tym przypadku może to trwać dniami czy tygodniami.

Żeby uniknąć takich sytuacji, można skorzystać z usług skupów samochodów. To oferta skierowana w szczególności do osób, którym zależy na szybkości. Dzięki skupom samochodów można sprzedać pojazd nawet w ciągu jednego dnia i to bez wychodzenia z domu, ponieważ za wszystkie formalności odpowiedzialna jest firma skupująca pojazdy, której pracownicy są całkowicie do dyspozycji klienta.

Błyskawiczna wycena samochodu

W celu sprawdzenia ceny samochodu w skupie należy na początek skontaktować się z nim. Można zrobić to łatwo poprzez formularze zamieszczane na stronach internetowych skupów. W formularzu należy umieścić informacje takie jak: marka i model pojazdu, jego rok produkcji, przebieg, rodzaj silnika, także informacje dotyczące jego stanu technicznego i wizualnego. Na podstawie tych informacji pracownik skupu przygotowuje wycenę, którą błyskawicznie odsyła do klienta.

Potem klient, jeżeli zaproponowana wycena odpowiada mu całkowicie, wtedy może on kontynuować transakcję, umawiając się na sprawdzenie samochodu przez rzeczoznawcę. Wtedy można umówić się z nim nawet na ten sam dzień. Specjalista przyjeżdża i sprawdza pojazd, a potem przedstawia klientowi końcową wycenę.

Umowa podpisana w jeden dzień

Jeżeli zaproponowana przez rzeczoznawcę skupu samochodowego cena jest dla klienta satysfakcjonująca, wtedy może on przejść od razu do realizacji transakcji, czyli podpisania umowy kupna-sprzedaży. Dokument ma ze sobą rzeczoznawca, wystarczy tylko wypisać go i zapoznać się z jego punktami, a potem złożyć na nim swój podpis.

W ten sposób pieniądze będzie można otrzymać bez zwłoki – w większości skupów samochodowych wypłacane są one jeszcze tego samego dnia, w związku z tym nie trzeba obawiać się, że wpłata obsunie się w czasie. Można wybrać formę zapłaty gotówką, przelewem lub też wpłatę na konto bankowe w okienku w obecności klienta.

Nie czekaj, sprzedaj auto już teraz!

Jeżeli zależy ci na tym, aby przeprowadzić transakcję błyskawicznie, wtedy to skup samochodów za gotówkę będzie dla ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu można łatwo i szybko sprzedać pojazd, także ten, który jest trudny w sprzedaży – starszego rocznika, w gorszym stanie technicznym i wizualnym, także dotyczy to samochodów uszkodzonych, powypadkowych, zniszczonych.

Jako klient skupu należy tylko wykonać pierwszy krok, którym jest wypisanie formularza wyceny na stronie internetowej skupu aut. Potem formalnościami zajmują się już pracownicy skupu, wobec tego można zaoszczędzić dużo czasu na całej transakcji i ma się przy tym pewność, że jest ona prowadzona profesjonalnie i zgodnie z przepisami prawa.

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z takiej właśnie oferty w Trójmieście, wtedy zapraszamy do wybrania naszego skupu samochodów – jesteśmy firmą doświadczoną, działającą legalnie, z wieloma zadowolonymi klientami. Skupujemy praktycznie wszystkie samochody i płacimy od ręki gotówką lub przelewem. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *