Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Warta

Warta to jedno z najstarszych, a zarazem najbardziej cenionych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Podobnie jak wiele innych ubezpieczycieli, Warta stawia przede wszystkim na kompleksową obsługę. Obecnie firma Warta oferuje między innymi ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenie domu i mieszkania, ubezpieczenie na życie, a także polisy turystyczne. Widać zatem, że każda osoba, która chce zapewnić pełne bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim, znajdzie w ofercie firmy Warta wszystko, czego potrzebuje.

14,9%

Udział w rynku

331

Wnioski kierowane do Rzecznika Finansowego

1975

Data powstania

Tak

Kalkulacje online
 • Warta

 • Nazwa rejestrowa firmy:
  Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A.
 • Adres firmy:
  rondo I. Daszyńskiego 1 00-843 Warszawa
 • Strona internetowa:
 • Telefon:
  502 308 308
 • NIP:
  5210420047
 • REGON:
  000017265
 • KRS:
  0000016432
 • Kapitał zakładowy:
  311 592 900 zł

Warta – najważniejsze informacje

Grupa Warta zapewnia bezpieczeństwo od ponad 100 lat, co z pewnością jest spektakularnym wynikiem. Oferta firmy jest nieustanne udoskonalana, dzięki czemu firma wychodzi naprzeciw stale zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Czym wyróżnia się Warta na tle innych towarzystw ubezpieczeniowych? Przede wszystkim nowoczesnym podejściem do obsługi klienta. Obecnie osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty firmy mogą zdecydować się zarówno na obsługę bezpośrednią, jak i online. Nie brakuje tutaj również usług dodatkowych, jak na przykład Assistance, które pozwala na uzyskanie pomocy drogowej zawsze wtedy, kiedy jest to potrzebne – także za granicą. 

Krótka historia firmy Warta 

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta” Spółka Akcyjna (TUiR Warta SA) działa w Polsce już od 1920 roku. Co istotne, obecnie do grupy Warta należy także towarzystwo ubezpieczeniowe Warta, które jest jej istotną częścią. Sytuacja w firmie uległa zmianie w 2012 roku, kiedy to nowymi udziałowcami spółki TUiR Warta SA stały się: niemiecka grupa Talanx, a także znana japońska firma o nazwie Meiji Yasuda. Przejęły one towarzystwo za kwotę 770 mln euro. W tym samym roku firma połączyła się z HDI Asekuracja TU SA. W efekcie doszło do powstania drugiego pod względem wielkości towarzystwa ubezpieczeń majątkowych na polskim rynku. Nie da się wiec ukryć, że Warta już od wielu lat osiąga spektakularne sukcesy w Polsce, w związku z czym zaufanie Polaków do tego towarzystwa ubezpieczeniowego jest naprawdę ogromne. 

Warta – kontakt

Chcesz skontaktować się z firmą Warta? Do wyboru masz kilka możliwości kontaktu:

 • infolinia: 502 308 308,
 • adres korespondencyjny: 

Grupa Warta

rondo I. Daszyńskiego 1

00-843 Warszawa
zakup ubezpieczenia online poprzez formularz: https://www.warta.pl/zakup-ubezpieczenia/. 


Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top