Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Czy dużo dzieli cię jeszcze, od uzyskania wolności finansowej?

22 czerwca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Wyobraź sobie, że nie musisz co rano wstawać do pracy, robisz co chcesz i żyjesz jak chcesz. Innymi słowy, jesteś całkowicie wolnym człowiekiem. To piękne marzenia i wcale nie trzeba wygrać w Lotto, aby uzyskać całkowitą swobodę finansową. Tyle tylko, że dzieli nas od tego zapewne kilka etapów. Sprawdź, jak wygląda droga.

Krok 1

Jesteś wypłacalny. Skończyłeś studia, masz pracę i możesz sam decydować o swojej przyszłości. Owszem, nadal zdarza ci się jeszcze udać po pomoc do rodziców i posiłkować drobnym kredytem, być może nie opanowałeś jeszcze zarządzania budżetem, ale starasz się i przede wszystkim regularnie zarabiasz.

Krok 2

Stabilizacja. Nauczyłeś się, ile znaczą twoje pieniądze i umiesz planować koszty życia. Postanowiłeś się ustabilizować i sięgnąłeś po kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości. Własne mieszkanie daje ci pewność siebie i opanowałeś sztukę systematycznego spłacania kredytu, bez sięgania po kolejne pożyczki. Wiesz, że masz wieloletnie zobowiązanie i starasz się zgromadzić kapitał na poduszkę bezpieczeństwa finansowego i fundusz awaryjny.

Krok 3

Jesteś spokojny. Dzięki systematycznemu gromadzeniu kapitału udało ci się pospłacać wszelkie długi i twoje zasoby są stosunkowo wysokie. Zgromadziłeś tyle pieniędzy, że możesz pomyśleć o założeniu własnego biznesu lub dalej pracować, ale z pełną świadomością, że jeśli coś się wydarzy, stać cię będzie na rzucenie pracy i pomyślenie o nowym zajęciu. Masz na tyle pieniędzy na poduszce bezpieczeństwa, że nawet roczna przerwa w pracy zawodowej nie jest dla ciebie dramatem.

Krok 4

Bezpieczeństwo. Masz na tyle duży kapitał, że praca zawodowa przestaje być dla ciebie priorytetem. Być może całkowita rezygnacja z niej oznaczałaby jeszcze sporo wyrzeczeń, musiałbyś na przykład zmienić miejsce zamieszkania, czy zrezygnować z drogiego auta, ale z drugiej strony, wiesz, że nic już nie musisz. Zarobiłeś wystarczająco dużo, aby cieszyć się życiem i wolnym czasem.

Krok 5

Niezależność. Teraz już stać cię na więcej. Możesz utrzymać dotychczasowy standard życia, tylko odrzucając konieczność pracy zawodowej. Wszystkie twoje inwestycje okazały się strzałem w dziesiątkę i zarabiasz na nich tyle, że w ogóle nie masz potrzeby interesować się dodatkowymi dochodami czy kolejnymi inwestycjami. Po prostu jesteś bogatym człowiekiem. Być może z czasem zatęsknisz za pracą, ale to ty będziesz dyktować warunki.

Krok 6

Jesteś zwyczajnie bogaty. To zdarza się raczej rzadko i tylko naprawdę nieliczni potrafią osiągać tak wysokie dochody pasywne, że stać ich na nic nierobienie i życie w sposób luksusowy. To nie znaczy, że nie może się to udać. Wszystko jest kwestią czasu, ciężkiej pracy i siły woli. Być może, to etap, który jest dla nas dostępny, tylko nigdy do tej pory nie wyznaczaliśmy sobie tak trudnego celu.

Powiązanie wpisy

Niemal codziennie martwisz się o swój samochód? Boisz się, że auto pozostawione pod blokiem zostanie skradzione lub że uszkodzą je gwałtowne opady i burze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top