Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Faktoring online – idealne rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorców?

18 listopada, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Prowadzisz małą firmę i zauważyłeś, że coraz częściej pojawiają się w niej problemy z płynnością finansową? Od pewnego czasu brakuje środków na bieżące zobowiązania, nie wspominając nawet o inwestycjach? Faktoring online może być najlepszą formą finansowania dla mikro– i małych firm. 

Na czym polega faktoring online?

Faktoring jest nowoczesną formą finansowania, przeznaczoną głównie dla firm, które wystawiają faktury z długim terminem płatności. Po wystawieniu takiej faktury przedsiębiorca może czekać na przelew od kontrahenta, jednak ma też inną opcję – może skorzystać z faktoringu. Dzięki temu niemal od razu zyska środki, bez czekania na pieniądze na przykład przez 60 dni. Firma faktoringowa odkupi wierzytelność, a następne zajmie się jej odzyskaniem od firmy, która otrzymała fakturę, w terminie określonym na dokumencie. 

Obecnie faktoring online cieszy się bardzo dużą popularnością, głównie dlatego, że jest to forma finansowania, z której można skorzystać bez wychodzenia z domu – a raczej bez odchodzenia od firmowego biurka. Wszelkich formalności możesz dokonać online, dzięki czemu pieniądze otrzymasz niemal od razu.

Dlaczego faktoring to dobre rozwiązanie dla mikro– i małych firm?

Choć niektórzy sądzą, że faktoring online jest formą finansowania, przeznaczoną głównie dla dużych firm, nie jest to prawda. Obecnie większość firm faktoringowych oferuje usługi także mikro– i małym firmom. Warto również podkreślić, że niektóre firmy faktoringowe, działające na rynku, nie wymagają żadnego stażu firmy – można skorzystać z faktoringu nawet w sytuacji, gdy dana firma została dopiero co założona. To idealna opcja dla przedsiębiorców, którzy od samego początku funkcjonowania firmy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. 

Poznaj powody, dla których warto skorzystać z faktoringu, prowadząc małą firmę!

Zadbasz o płynność finansową firmy

Płynność finansowa to bez wątpienia jeden z najważniejszych wskaźników tego, w jakiej kondycji finansowej znajduje się przedsiębiorstwo. Kiedy zostaje w jakikolwiek sposób zagrożona, należy natychmiast reagować – w przeciwnym wypadku problemy z opłacaniem bieżących zobowiązań mogą zacząć błyskawicznie narastać. Jeśli więc, na przykład z powodu wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności, płynność Twojej firmy jest zakłócona, warto jak najszybciej rozważyć skorzystanie z faktoringu online. 

Możesz wyróżnić się na tle konkurencji

Jak to możliwe? Wbrew pozorom wiele firm, działających na rynku, nie decyduje się na zaproponowanie swoim potencjalnym kontrahentom możliwości wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności… a z tego powodu mogą tracić możliwość nawiązania współpracy. Mnóstwo firm poszukuje wykonawcy, wystawiającego fakturę z długim terminem płatności, dlatego jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, z pewnością jest to dobra metoda. Tym bardziej, że nic nie ryzykujesz, bo zaraz po wystawieniu takiej faktury możesz skorzystać z faktoringu online i zyskać środki na bieżące zobowiązania bez długiego oczekiwania na przelew od kontrahenta. 

Nie musisz tracić czasu na formalności

Jako przedsiębiorca z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że czas to pieniądz – i to dosłownie. Tracenie czasu na zbędne czynności nie jest dobrym pomysłem, zarówno w dużych, jak i małych firmach. Na szczęście w przypadku faktoringu online nie ma takiego ryzyka. Tutaj formalności ograniczone są do minimum, a pieniądze możesz otrzymać nawet tego samego dnia. Jeśli więc nie lubisz tracić czasu, to faktoring online z pewnością przypadnie Ci do gustu – szczególnie, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy faktoringowej, która oferuje naprawdę sprawną obsługę. 

Znajdź najlepszy faktoring online dla swojej firmy!

Wiesz już, na czym polega faktoring i dlaczego warto zdecydować się na tę formę finansowania. Jeśli czujesz, że może to być rozwiązaniem Twoich problemów albo po prostu sposobem na zapewnienie firmie płynności finansowej, to najwyższy czas, abyś znalazł najlepszy faktoring online! Obecnie na rynku działa wiele firm faktoringowych, dlatego warto zajrzeć do rankingu faktorów. 

Powiązanie wpisy

Zdolność kredytowa najczęściej decyduje o tym, czy kredytobiorca w ogóle może otrzymać pożyczkę. Należy jednak wiedzieć, że sporadycznie potrzebny jest zastrzyk gotówki, kiedy mamy już inne zobowiązania finansowe na głowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top