Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie OC online czy stacjonarnie? Technologia czy człowiek?

21 listopada, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Ubezpieczenie komunikacyjne OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które ma na celu ochronę właściciela samochodu przed skutkami wywołanych przez niego zdarzeń drogowych. Wówczas kierowca jako sprawca nie musi ponosić kosztów we własnym zakresie – odpowiedzialność finansowa spada wtedy na ubezpieczyciela.

Polisa OC jest obowiązkowa, dlatego też musi posiadać ją każdy właściciel czy współwłaściciel pojazdu. Za brak ważnego ubezpieczenia OC możemy narazić się na bardzo dużą karę, która naliczana jest przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Maksymalna wysokości tej kary w 2022 roku to aż 6020 złotych! Warto więc pamiętać o tym, aby polisa OC zawsze była aktualna.

Dzisiaj ubezpieczenia OC może zaproponować nam wielu ubezpieczycieli. Aby znaleźć dla siebie korzystną ofertę, najlepiej porównać różne polisy ze sobą. Jak to zrobić? Do dyspozycji mamy dwa sposoby – to ubezpieczenie OC online wyszukane przez kalkulator OC albo wizyta u agenta ubezpieczeniowego. Co sprawdzi się lepiej?

Ubezpieczanie OC online

Coraz więcej kierowców korzysta obecnie z kalkulatorów oraz porównywarek OC i innych ubezpieczeń. Dzięki nim można łatwo i szybko naleźć korzystne polisy bez konieczności wychodzenia z domu – szybko i łatwo!

Porównywarka OC czy kalkulator OC to specjalny serwis dostępny w internecie, którego celem jest prezentacja ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Przykładowo porównywarki OC pozwalają na sprawdzenie cen u najpopularniejszych ubezpieczycieli: PZU, MTU24, Aviva, Link4, Generali, Proama, Ergo Hestia czy też Benefia.

Takie serwisy są bardzo proste w obsłudze. Na początku wybieramy typ interesującego nas ubezpieczenia, na przykład ubezpieczenie samochodowe OC, a następnie przystępujemy do wypisania formularza. Formularz ten pozwoli na wykonanie indywidualni kalkulacji.

W serwisie porównującym ubezpieczenia komunikacyjne przez internet musimy podać dane dotyczące swojego samochodu, ubezpieczenia i historii ubezpieczeniowej, a także swoje dane osobiste. Najczęściej należy podać także numer telefonu.

Po wypisaniu całego formularza możemy zobaczyć wynik kalkulacji i dowiedzieć się, które ubezpieczenie OC online będzie dla nas najbardziej korzystne. Warto też zaznaczyć, że wybrane ubezpieczenie OC online możemy wykupić przez internet – klikamy wtedy na odpowiedni przycisk i jesteśmy przenoszeni na stronę ubezpieczenia, aby tam dokończyć transakcję.

Jakie są najważniejsze zalety i wady związane z wyszukaniem ubezpieczenia OC przez internet?

Zalety poszukiwania ubezpieczenia OC online:

 • sprawdzimy koszty polis u wielu ubezpieczycieli jednocześnie
 • kalkulację możemy wykonać w dowolnym momencie
 • z serwisu możemy skorzystać w każdym miejscu – wystarczy dostęp do internetu
 • możemy od razu wykupić polisę przez internet
 • brak kosztów związanych z wykonaniem kalkulacji
 • możliwość sprawdzenia kosztów innych polis – AC, NNW
 • w razie potrzeby możemy skontaktować się z doradcą danego serwisu – wystarczy podać swój numer telefonu lub samemu zadzwonić na podany na stronie numer

Wady poszukiwania ubezpieczenia OC online:

 • musimy samodzielnie wypisać formularz
 • konieczność podania numeru telefonu i innych danych osobistych on-line
 • niektóre kalkulatory nie porównują wszystkich ofert ubezpieczycieli

Ubezpieczanie OC u agenta ubezpieczeniowego 

Druga opcja, aby kupić tanie ubezpieczenie OC, to udanie się do agenta ubezpieczeniowego. Biura takich specjalistów można znaleźć obecnie w niemalże każdej miejscowości – adresy dostępne są on-line.

Agent ubezpieczeniowy także może porównać dla nas oferty w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych, podobnie jak w przypadku porównywarki OC w internecie. W tym przypadku konieczne jest jednak udanie się osobiście do biura.

Wizyta u agenta ubezpieczeniowego trwa najczęściej od około 15 minut do nawet godziny w zależności od tego, jakie ubezpieczenie chcemy wykupić. Musimy zatem wygospodarować wolny czas, aby udać się na spotkanie. Warto także umówić się na nie wcześniej, aby mieć pewność, że agent nas przyjmie.

Podczas spotkania agent wykona kalkulację różnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych na podstawie podanych przez klienta danych. Następnie agent zaprezentuje nam najtańsze oferty i pomoże w wybraniu tej najkorzystniejszej. Gdy chcemy zdecydować się na konkretne ubezpieczenie OC, umowę możemy podpisać bezpośrednio u agenta. Warto przy tym zaznaczyć, że usługa także jest bezpłatna – nie są doliczane żadne koszty.

Zalety poszukiwania ubezpieczenia OC u agenta:

 • kalkulacja wielu typów ubezpieczeń u różnych towarzystw jednocześnie
 • agent ubezpieczeniowy samodzielnie wypisze formularz potrzebny do kalkulacji
 • możliwość otrzymania fachowych porad podczas wizyty
 • umowę ubezpieczeniową możemy podpisać bezpośrednio u agenta
 • bez dodatkowych kosztów za wykonanie kalkulacji

Wady poszukiwania ubezpieczenia OC u agenta:

 • trzeba znaleźć czas na wizytę
 • agencje działają tylko w wyznaczonych terminach
 • czas wizyty u agenta może wynieść nawet do godziny
 • najlepiej umówić się wcześniej na wykonanie kalkulacji
 • niektórzy agenci nie porównują wszystkich ofert ubezpieczycieli

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top