Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak nie należy oszczędzać pieniędzy?

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Wydawać się może, że oszczędzanie to temat zawsze na topie: wszak każdy z nas prędzej czy później będzie potrzebował większej ilości gotówki na zakup czegoś, czego nie można sfinansować z comiesięcznej pensji. W takich wypadkach możemy zwykle poratować się własnymi oszczędnościami, pożyczką u rodziny/znajomych bądź pożyczka w banku. Oczywiście bez dwóch zdań najbardziej opłacalną opcją, w której nie musimy ponosić żadnych kosztów, jest możliwość samodzielnego zaoszczędzenia potrzebnej nam kwoty. Jeśli nie jesteśmy w stanie odłożyć wymaganej sumy, warto popytać wśród znajomych, czy ktoś byłby w stanie pożyczyć nam konkretną kwotę na określoną ilość czasu. Jeśli nie, pozostaje nam tylko pożyczka w banku: tutaj warto uważać na parabanki, które często chwalą się niskim oprocentowaniem pożyczki, ale za to zarabiają ogromne pieniądze na samej marzy i opatach związanych z udzieleniem kredytu. Oszczędzanie to najlepsza opcja, ale tylko wtedy, kiedy mamy realne szanse na comiesięczne odkładanie wyznaczonej kwoty: inaczej bardzo szybko sfrustrujemy się i przestaniemy odkładać w ogóle.


Tak nie warto oszczędzać


Choć wiele osób będzie stało na stanowisku, że oszczędzać zawsze warto, trzeba mieć na uwadze, że niekiedy zdarzają się takie sytuacje, w których oszczędzanie może nam jedynie przeszkadzać w codziennym życiu. Tak będzie wtedy, kiedy nasze dochody będą stanowczo za małe w stosunku do naszych potrzeb. Nie da się wtedy oszczędzać bez rezygnacji z podstawowych potrzeb, a taka sytuacja zemści się na nas już po bardzo krótkim czasie. Jeśli zarabiamy zbyt mało, powinniśmy poszukać innej pracy bądź dodatkowego zajęcia, które pozwoli nam odłożyć takie kwoty, które będą przybliżały nas do upragnionego celu. Zwykle odkładanie zbyt małych kwot powoduje, że szybko odchodzimy od szczytnych postanowień i wracamy do dawnego, mało oszczędnego trybu życia. Tylko regularne odkładanie określonych kwot pieniędzy, które z każdym miesiącem będą nas wyraźnie zbliżały do celu, pomogą nam wytrwale i na długą metę trwać w swoim postanowieniu.

Powiązanie wpisy

Wiele osób zastanawia się, czy ukraińskie prawo jazdy jest uznawane w Polsce. Sprawa stała się bardzo paląca, zwłaszcza po agresji Rosji na Ukrainę, gdy w Polsce schronienie znalazło ponad 3 mln uchodźców z Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top