Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Oszczędności czy pożyczka?

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Kiedyś pożyczka na cel konsumpcyjny wydawała się większości Polakom czymś ryzykownym. Od kilkunastu lat jednak wszelkiego rodzaju kredyty stają się coraz bardziej popularne, nieraz wpędzając nieracjonalnie myślących ludzi w spiralę zadłużeń (każdy kolejny kredyt biorą w większości po to, by sfinansować poprzedni). Wydaje się, że coraz mniej osób zwyczajnie oszczędza. Nie chodzi tu o zorganizowane oszczędzanie, w którym otwieramy specjalnego konto w banku, ale o oszczędzanie indywidualne, na własne potrzeby, bez konieczności formalizowania całej procedury. Oczywiście taka forma oszczędzania jest o tyle trudniejsza, że wymaga większego opanowania po naszej stronie: plusem jest to, że zawsze mamy dostęp do swoich oszczędności i możemy z nich skorzystać w dogodnym dla nas czasie.


Oszczędności zamiast pożyczki


Nie da się ukryć, że istnieją takie wydatki, które trudno zaspokoić bez wzięcia kredytu. Do takich należą na przykład kupno mieszkania czy droższego samochodu. Warto jednak pamiętać, że zamiast brania pożyczki na mniejsze wydatki lepiej jest po prostu odkładać pieniądze. Wystarczy, że przewertujemy oferty kredytów mniejszych firm, które zwykle udzielają pożyczek bez szczegółowego sprawdzania klienta, by zauważyć, że często możemy oddać nawet ponad połowę więcej, niż pożyczyliśmy. dodatkowo informacja o oprocentowaniu kredytu będzie podana w ten sposób, że wyda się nam korzystna, natomiast cały zysk firmy będzie ukryty w opłacie wokół kredytowej, która może wynosić do 50% udzielonej pożyczki. Dlatego, jeśli już musimy wziąć kredyt, lepiej poszukać oferty w dużym banku, niż ryzykować w mało znanej firmie.


Kiedy pożyczka?


Pożyczka jest ewentualnością dla takich osób, które nie mają szans na realizację swoich planów na podstawie swoich dotychczasowych zarobków. Jedyną droga do zakupu potrzebnej rzeczy staje się wtedy pożyczka: należy jednak zawsze przed podjęciem decyzji na temat konkretnej oferty przeanalizować przynajmniej kilka, tak, by odnaleźć propozycję o najbardziej dla nas korzystnym oprocentowaniu i marży.

Powiązanie wpisy

Znasz to uczucie, kiedy wchodzisz do danego mieszkania po raz pierwszy i od razu czujesz się tam, jak u siebie w domu? Czasem kilka szczegółów robi ogromną różnicę – i może sprawić, że w krótkim czasie znajdziesz najemcę swojej nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top