Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak realnie ocenić czas spłaty pożyczki, aby spłacić ją terminie?

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Nie zawsze mamy odpowiednią ilość oszczędności, aby móc uporać się z nieoczekiwanymi wydatkami. Potrzebujemy gotówki od zaraz, więc poważnie zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki. Jedyne co nas powstrzymuje, to kwestia jej spłaty. Często mamy obawy, czy będziemy w stanie spłacić ją w terminie. Jak rozwiązać ten problem?
 
Pożyczenie pieniędzy od instytucji finansowych w dzisiejszych czasach nie należy do rzeczy skomplikowanych. Pożyczki od ręki to bez wątpienia wygodna forma finansowania nieoczekiwanych wydatków. W nagłych sytuacjach możesz wziąć pożyczkę przez Internet w zaledwie 15 minut. Problem zaczyna się wtedy, kiedy przychodzi do jej spłaty. Jak więc realnie ocenić czas jej terminowej spłaty?

Pożyczaj tyle, ile potrzebujesz

Biorąc pożyczkę zdarza się, że pożyczamy więcej, niż w rzeczywistości potrzebujemy. Dokładnie oceń, ile pieniędzy potrzebujesz i o taką kwotę złóż wniosek, bowiem im więcej pożyczasz, tym więcej musisz zwrócić.

Planuj

O ile wydatki często bywają nieplanowane, o tyle spłatę pożyczki możesz sobie dokładnie zaplanować. Znając wartość pożyczki i kosztów z nią związanych, podziel kwotę na ilość dni na jaką ją zaciągasz. W ten sposób dostaniesz obraz tego, ile gotówki dziennie powinieneś odłożyć w celu terminowego uregulowania swojego zobowiązania względem pożyczkodawcy.
 
Następnie przyjrzyj się swoim dochodom oraz wydatkom. Sprawdź, który punkt swojego miesięcznego budżetu jesteś w stanie realnie uszczuplić, aby z łatwością móc spłacić pożyczkę w terminie. 
 
Rozważne wydawanie gotówki na co dzień może okazać się zbawienne, w momencie kiedy zbliża się termin spłaty pożyczki. Oszczędzaj na zakupach – chodź na zakupy wyłącznie z listą produktów, których potrzebujesz, oszczędzaj na rachunkach – wyłączaj światło, kiedy wychodzisz z danego pomieszczenia, oszczędzaj na rozrywce – zamiast wyjścia do kina, wypożycz film w wypożyczalni i przygotuj seans w domu. W ten sposób będziesz mógł odłożyć pieniądze potrzebne do spłaty pożyczki.

Harmonogram

Opracuj swój budżet i zapisz go na papierze lub użyj komputerowych arkuszy kalkulacyjnych. Pamiętaj, aby ściśle się go trzymać. Aby spłacić pożyczkę w terminie musisz liczyć się z samodyscypliną i uważać na co wydajesz swoje pieniądze. Takie podejście nie tylko pomoże Ci uregulować zobowiązanie, ale również uchroni Cię przed wpadnięciem w tzw. spiralę zadłużenia.

Powiązanie wpisy

Faktoring to forma finansowania, która jest coraz chętniej wybierana przez przedsiębiorców. Z jednej strony jest to świetna alternatywa dla kredytu bankowego, a z drugiej – daje możliwość uzyskania niemal natychmiastowego dostępu do środków finansowych. Sprawdź, czy warto skorzystać z faktoringu online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top