Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak studenci finansują swoje wydatki?

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Studia to czas w życiu człowieka, kiedy jego potrzeby finansowe są spore – akademik, kursy, podręczniki, a możliwości zarobkowe dosyć ograniczone. Stypendia na uczelniach przyznawane są tylko garstce najlepszych studentów, na stałe zatrudnienie ze względu na zajęcia, mało który student jest w stanie sobie pozwolić, natomiast finansowa pomoc rodziców ma swoje granice. 
 
Każdy student ma swoje potrzeby, zarówno te podstawowe, mające ścisły związek z edukacją, jak również dodatkowe, takie jak rozwój osobisty i poszerzanie horyzontów oraz rozrywka i pielęgnowanie swojego hobby. Wszystko to sporo kosztuje, a ich budżet posiada limit. Gdzie zatem studenci mogą szukać dodatkowej pomocy finansowej?
 


Praca na umowę zlecenie


 
Wielu pracodawców chętnie zatrudnia studentów. Dając zatrudnienie osobom uczącym się poniżej 26 roku życia na umowę zlecenie, pracodawca nie musi odprowadzać składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednak taka forma zatrudnienia jest nie tylko korzystna dla pracodawcy. Studenci pracujący na umowę zlecenie często mają możliwość ustalenia z pracodawcą elastycznych godzin pracy, a co więcej w momencie, kiedy chcą zrezygnować z zatrudnienia, rozwiązanie umowy nie stanowi większego problemu.
 


Freelancer


 
Freelancer to pojęcie pochodzące z języka angielskiego określające osobę, która pracuje bez
 
etatu, realizując projekty na zlecenie. Tego typu praca cieszy się największym powodzeniem jeśli chodzi o takie zawody jak: fotograf, dziennikarz, copywriter, tłumacz, czy informatyk. Jeżeli masz kilka wolnych godzin w tygodniu, warto rozważyć zatrudnienie na tego typu stanowisku. 
 


Pożyczka dla studenta


 
Funkcjonujące na polskim rynku firmy pożyczkowe kierują swoją ofertę także do studentów, którym może być potrzebny dodatkowy zastrzyk gotówki. Jeżeli w danym miesiącu masz niezaplanowane wydatki, czekasz na stypendium lub na wypłatę z pracy dorywczej, rozważ możliwość pożyczenia pieniędzy od wspomnianej instytucji finansowej. Pożyczka dla studenta jest dostępna bez przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Wystarczy wypełnić wniosek online, poczekać na decyzję pożyczkodawcy, a następnie w ciągu 15 minut pieniądze spływają na Twoje konto.

Powiązanie wpisy

Jesteś właścicielem nieruchomości i planujesz znalezienie lokatorów, którzy wynajęliby Twój dom lub mieszkanie? W naszym poradniku najmu znajdziesz mnóstwo wartościowych informacji!

Dług wynikający z weksla posiada pewne szczególne cechy. Warto zatem wyjaśnić, kim jest dłużnik wekslowy i na czym polega jego zobowiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top