Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt

10 czerwca, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Chcesz wziąć kredyt i zastanawiasz się, czy otrzymasz pozytywną odpowiedź? A może rozważasz skorzystanie z usług firmy pożyczkowej, aby uniknąć bankowych formalności? Dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt, a jakie pożyczkę. 

Polityka kredytowa zarówno banków jak i firm pożyczkowych jest skomplikowana i bardzo często niejawna. Jednak pewne elementy są stałe i powszechnie znane: żeby otrzymać kredyt trzeba mieć zdolność kredytową. Na zdolność kredytową składają się: dochody, koszty miesięczne np. rachunki itp. oraz obecne zadłużenie (inne kredyty, pożyczki). Ogólnie rzecz ujmując bank porównuje dochody i wydatki w skali miesiąca i szacuje, czy spłata kolejnej pożyczki nie będzie za dużym obciążeniem. 

Dla wielu banków bardzo ważne jest stabilne źródło dochodów, co oznacza w praktyce, że osoby z umową o pracę na czas nieokreślony są w lepszej sytuacji niż te zatrudnione na umowę zlecenie czy prowadzące własną działalność. W firmach pozabankowych reguły dotyczące formy zatrudnienia nie są tak restrykcyjne i osobom niezatrudnionym na umowę o pracę jest łatwiej uzyskać pożyczkę. 

Przy ocenie zdolności kredytowej nie bez znaczenia są również: wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu czy status mieszkaniowy oraz wykształcenie. Warto też zadbać o swoją historię kredytową, ponieważ przy wniosku kredytowym bądź pożyczkowym sprawdzane jest również sumienne spłacanie poprzednich zobowiązań. Jeśli jesteśmy punktualni i dbamy o terminy nie powinniśmy obawiać się problemów z zaciągnięciem kolejnych zobowiązań. 

Na szczęście istnieje alternatywa!

Doskonałą alternatywą dla kredytów bankowych są szybkie pożyczki gotówkowe. Firmy, udzielające takich pożyczek, ograniczają formalności do niezbędnego minimum, a pieniądze można otrzymać niemal od ręki. Czy jest tu jakiś haczyk? Okazuje się, że niekoniecznie. W związku z rosnącym zainteresowaniem usługami firm pożyczkowych, ich oferta staje się coraz bardziej konkurencyjna, a jakość usług stale rośnie. Ostatnie lata pokazują, że Polacy (i nie tylko) uwielbiają pożyczki pozabankowe. W czerwcu 2019 roku udzielono aż 237,9 tys. pożyczek pozabankowych na łączną kwotę 603 mln zł. Raporty Biura Informacji Kredytowej nie pozostawiają wątpliwości – Polacy coraz chętniej rezygnują z kredytów bankowych na rzecz szybkich, wygodnych pożyczek. 

Dowodem na to, że firmy pożyczkowe cieszą się coraz większą popularnością,  może być również raport z badania „Dlaczego Polacy się zadłużają”, zrealizowanego przez IMAS International. Wynika z niego, że aż ¾ Polaków w wieku od 18 do 64 lat przynajmniej raz w życiu zdecydowało się na pożyczkę. Co istotne, aż 60% z nich wybrało kredyty w firmach pożyczkowych, a nie w bankach. 

Co sprawia, że Polacy tak chętnie wybierają firmy pożyczkowe? Kluczem jest tu szybki proces, który nie wymaga wychodzenia z domu i dostarczania zaświadczeń o dochodach. Bardzo ważne jest to, że pieniądze szybko trafiają na konto. Duże znaczenie mają koszty takiej pożyczki. Coraz częściej firmy pozabankowe oferują pożyczki, które zbliżone są do tych dostępnych banków. Wybór zatem staje się coraz większy, a decydującą kwestią przestają być koszty, a wygoda. 

Szybka pożyczka online? To proste! 

Sposób działania firm pożyczkowych jest bardzo prosty – dlatego właśnie tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z ich usług. Wystarczy, że określisz, jakiej kwoty potrzebujesz i przez ile czasu chcesz ją spłacać. Wystarczy wypełnić krótki wniosek i zweryfikować swoje dane za pomocą szybkiego przelewu lub połączenia z bankowością internetową. Jeśli otrzymasz decyzję pozytywną wystarczy tylko wybrać ostateczną kwotę. Samo podpisanie umowy również odbywa się online. W ten sposób pieniądze w kilka minut trafiają na Twoje konto. 

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt lub pożyczkę? 

Najważniejsza w uzyskaniu kredytu bądź pożyczki jest zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Zarówno banki jak i firmy pożyczkowe analizują dochody oraz zobowiązania potencjalnego klienta. Równie ważna jest wcześniejsza historia i terminowa spłata innych kredytów i pożyczek. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku banków wymagania są wyższe, co przekłada się na udzielanie kredytów klientom o wyższych zarobkach i lepszej historii kredytowej niż tych, których akceptują w swoim procesie firmy pożyczkowe. Warto przeanalizować wszystkie możliwości dostępne na rynku i w szczególności sprawdzić oferty firm pożyczkowych, które coraz częściej są równie atrakcyjne jak te bankowe, a dodatkowo oferują dużo prostszy proces, dostępny 100% online, bez dostarczania zaświadczeń o dochodach. 

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top