Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Meble drewniane w stylu skandynawskim – sposób na pełne energii wnętrza!

15 listopada, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad całkowitą przemianą aranżacji swojego domu? A może chcesz wprowadzić drobne zmiany, które pozwolą na osiągnięcie spektakularnego efektu? Jeśli tak, to styl skandynawski może być bardzo dobrą propozycją dla Ciebie. Dopełnisz go, odpowiednio dobierając kolory i dodatki, a także decydując się na piękne, jasne meble drewniane!

Czym charakteryzują się skandynawskie aranżacje?

Przede wszystkim tym, że są one bardzo jasne i pełne słońca – które tak bardzo brakuje mieszkańcom krajów skandynawskim. Nic dziwnego, że robią oni wszystko, aby wpuścić do swoich domów jak najwięcej słońca i aby rozświetlić wnętrze, wypełniając je tym samym pozytywną energią. Skandynawowie okazali się na tyle skuteczności w swoich działaniach, że dzisiaj skandynawski styl w aranżacji wnętrz jest doskonale znany na całym świecie – i chętnie wykorzystywany przez mieszkańców różnych rejonów, w tym Polski.

Skandynawski styl w aranżacji wnętrz charakteryzuje się przede wszystkim zastosowaniem jasnych, odbijających światło kolorów i umiejętnych łączeniem ich z dobrej jakości, jasnym drewnem. W aranżacjach tych nie brakuje specyficznej estetyki, dzięki której wnętrza te są harmonijne, a jednocześnie sprawiają, że mieszkańcom nie brakuje pozytywnej energii. Sprawdź, jak urządzić wnętrze w skandynawskim stylu.

Jasne kolory, które rozświetlą wnętrze

Podstawą skandynawskiej aranżacji są oczywiście jasne kolory. Mogą to być biele, choć oczywiście nie muszą. O wiele lepiej nieco je przełamać, stawiając na takie kolory, jak kość słoniowa, subtelna szarość czy bardzo jasne brązy, charakterystyczne dla minimalistycznych aranżacji.

Od pewnego czasu ogromną popularnością w skandynawskim aranżacjach cieszy się także bardzo delikatna mięta – jej połączenie z bielą daje spektakularny efekt! Ciekawym rozwiązaniem może być również zastosowanie koloru turkusowego, choć ten sprawdzi się raczej w nieco bardziej przestronnych wnętrzach.


Meble drewniane w jasnym kolorze – obowiązkowe w skandynawskim wnętrzu

W skandynawskim wnętrzu nie może zabraknąć ważnego elementu. Chodzi oczywiście o meble drewniane. Bardzo istotny jest ich kolor. Dobrym wyborem będą meble drewniane w kolorze naturalnym, choć olcha również sprawdzi się wyśmienicie.

Jeśli masz ochotę pójść na całość, możesz wybrać drewniane meble w białym kolorze. Musisz jednak zrobić to umiejętnie, dobrze grając światłem i kolorami. Tutaj potrzebne jest tło w bardziej intensywnym, zdecydowanym kolorze, jak wspomniany turkus, mięta czy nawet pastelowy róż.

Jedno jest pewne – Skandynawowie przywiązują wiele uwagi do jakości, więc w kwestii mebli nie ma miejsca na półśrodki. Dobra aranżacja zawierać będzie wysokiej jakości meble drewniane, wykonane z prawdziwego, litego drewna. W ten sposób zaletą kompozycji będzie nie tylko dobór poszczególnych elementów, ale też widoczna, wysoka jakość.

Postaw na pełne pozytywnej energii dodatki!

Podstawą skandynawskiej aranżacji jest kolor i meble drewniane, jednak tym, co stanowi wisienkę na torcie, są dodatki. Jeśli interesujesz się aranżacją wnętrz w skandynawskim stylu, z pewnością kojarzysz wszechobecne, żółte i niebieskie dodatki. Poduszki, koce, narzuty, świece, ramki na zdjęcia, wazony i patery, a nawet baterie czy blaty kuchenne – wszystkie te elementy muszą sprawiać, że wnętrze będzie wręcz tryskało pozytywną energią!

Skąd połączenie koloru żółtego i niebieskie? Pewnie się domyślasz – chodzi oczywiście o słoneczne letnie niebo, o którym Skandynawowie przez większość roku mogą tylko pomarzyć. Połączenie słońca i błękitu nieba sprawia, że wnętrze urządzone w takim stylu nie tylko dodaje energii, ale też sprawia że na twarzach domowników stale gości uśmiech.


Wnętrza w stylu skandynawskim – podsumowanie

Wiesz już wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć wspaniałe, niepowtarzalne wnętrze w stylu skandynawskim. Pamiętaj o odpowiednich, jasnych kolorach, energetycznych dodatkach i koniecznie postaw na meble drewniane.

Powiązanie wpisy

Pandemia koronawirusa, skomplikowana sytuacja polityczna w kraju, niepokojące wydarzenia na świecie, a w szczególności otoczenia gospodarcze i rosnąca inflacja - to wszystko sprawia, że coraz więcej osób zaczyna szukać bezpiecznej przystani dla swoich oszczędności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top