Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie NNW – ochrona dla kierowcy i pasażerów

4 listopada, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Ubezpieczenie NNW ma na celu zapewnienie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Choć nikt z nas nie planuje stłuczki, a tym bardziej poważnego wypadku samochodowego, warto wykupić ten rodzaj ubezpieczenia. W momencie, kiedy ktoś z pasażerów lub kierowca dozna uszczerbku na zdrowiu, będzie mógł liczyć na odszkodowanie, a to pozwoli na pokrycie kosztów leczenia i ewentualnej rehabilitacji. 

Na czym polega ubezpieczenie NNW? 

Jeszcze do niedawna większość kierowców w Polsce ograniczała się do zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Od pewnego czasu jednak coraz bardziej popularne staje się Autocasco – właściciele drogich, nowych aut nie potrafią wyobrazić sobie braku takiej ochrony i trudno się temu dziwić. NNW z kolei to ten typ ubezpieczenia, który kojarzony jest raczej z polisą turystyczną. Warto jednak wiedzieć, że może to być również uzupełnienie ubezpieczenia komunikacyjnego. Posiadając NNW można mieć pewność, że w razie wypadku kierowca i pasażerowie, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu, otrzymają odpowiednie odszkodowanie. W ten sposób zyskają środki, które pozwolą na leczenie, a także na ewentualną rehabilitację czy spotkania z psychologiem. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW?

Wybierając ubezpieczenie NNW należy kierować się przede wszystkim kwota ubezpieczenia. Warto mieć na uwadze, że sumy gwarantowane są bardzo różne i mogą wahać się od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Co bardzo ważne, w przypadku wielu towarzystw ubezpieczeniowych sumę gwarantowaną przy ubezpieczeniu NNW można dobierać samodzielnie, a składka zostanie wyliczona proporcjonalnie do tej kwoty. Oczywiście im wyższa jest suma gwarantowana, tym większe będzie odszkodowanie. Kwota odszkodowania jest zależna od uszczerbku na zdrowiu – jeśli jest to niewielkie złamanie, na przykład palca, kwota ta będzie stosunkowo niska. Jeżeli jednak kierowca lub pasażer doznał bardzo poważnego uszczerbku na zdrowiu, odszkodowanie może sięgnąć górnej granicy sumy gwarantowanej. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru NNW? Na Ogólne Warunki Ubezpieczenia, a w szczególności na wszelkie wykluczenia, uwzględnione przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Niestety wiele firm przygotowuje specjalne zapisy w OWU, z powodu których późniejsze uzyskanie odszkodowania nie jest możliwe. Warto więc wczytać się w umowę i dopytać w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości. Jesli warunków do wypłaty odszkodowania lub wykluczeń jest zbyt dużo, lepszym rozwiązaniem może być znalezienie innego ubezpieczyciela. 

Ubezpieczenie NNW w dobrej cenie? To możliwe!

Choć ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, warto dowiedzieć się, jaka będzie cena takiego ubezpieczenia. Okazuje się, że coraz częściej ceny dobrowolnych polis, np. Autocasco czy NNW, są zaskakująco niskie – szczególnie jeśli zostaną zakupione w pakiecie z OC. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Kalkulator OC, AC i NNW pozwoli na szybkie znalezienie najtańszego i najbardziej korzystnego ubezpieczenia, a Ty jako kierowca zyskasz pewność, że zdrowie Twoje i Twoich pasażerów jest chronione, podobnie jak samochód. 

Powiązanie wpisy

Dlaczego karty zbliżeniowe są tak popularne? Nie jest to żadną tajemnicą – przy płatności do 100 zł wystarczy zbliżyć kartę do terminala i gotowe, pieniądze wędrują na konto sprzedawcy. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy płatności zbliżeniowe są bezpieczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top