Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Waluta Kuwejtu – co warto o niej wiedzieć?

4 listopada, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Kuwejt jest przepięknym, nowoczesnym państwem, które staje się częstym celem podróży turystów z całego świata. Leży ono w południowo-zachodniej Azji. Przyciągająca jest piękna Zatoka Perska czy też właśnie nowoczesne budowle i wschodnia kultura. Wyjeżdżając, warto jednak wiedzieć, jaka jest waluta Kuwejtu. Sprawdź, co warto wiedzieć o dinarach kuwejckich!

Waluta Kuwejtu – podstawowe informacje o dinarach kuwejckich (KWD)

Walutą Kuwejtu są dinary kuwejckie z symbolem KWD. Warto poznać tutaj przynajmniej część historii. Dinar kuwejcki został wprowadzony już w 1968 roku. Wcześniej była używana rupia indyjska. Wtedy wartość KWD wynosiła mniej więcej tyle, co funt szterling. Obecnie dinar kuwejcki wciąż kosztuje dość dużo.

Waluta Kuwejtu dzieli się bardzo podobnie, jak złotówki polskie na grosze – tutaj jednak są to filsy. 1 dinar kuwejcki to 100 filsów. Warto wiedzieć, jakie nominały można spotkać w Kuwejcie:

  • Banknoty: 0,25, 0,5, 1, 5, 10 i 20 dinarów kuwejckich
  • Monety: 1, 5, 10, 20, 50 i 100 filsów

Jeżeli wyjeżdżasz za granicę, ważny jest również kurs dinara kuwejckiego. Obecnie 1 KWD to około 15,6 PLN. Warto stosować przelicznik 1 dinara kuwejckiego na 16 złotych polskich. W ten sposób bardzo łatwo oszacować ceny za granicą.

Jak korzystnie kupić walutę Kuwejtu? Praktyczne wskazówki dotyczące wymiany dinarów kuwejckich

Inteligentne przeprowadzanie wymian walutowych pozwala wiele oszczędzić. Można kupić walutę Kuwejtu taniej. Wystarczy tylko poczekać na odpowiedni kurs czy też wybrać najlepszą ofertę, ponieważ rynek jest naprawdę duży. Jak w prosty sposób kupić dinary kuwejckie taniej? Istnieje kilka sposobów, a nawet darmowy serwis, który może tutaj pomóc.

Walutę Kuwejtu da się kupić w stacjonarnej placówce lub internetowym kantorze. Znacznie popularniejsza jest druga opcja. Wszystko przez korzystniejsze kursy, mniejsze prowizje oraz łatwiejszy dostęp. Z internetowego kantoru można skorzystać zawsze – wystarczy tylko dowolne urządzenie podłączone do sieci. Takich serwisów jest jednak wiele. Porównując je, można wybrać najkorzystniejszą ofertę i wiele zaoszczędzić. Przy dużej wymianie oszczędności mogą wynosić nawet kilkaset złotych i więcej.

Kurs waluty Kuwejtu ciągle się zmienia. Warto poczekać na lepszą okazję do zakupu. Można monitorować kurs dinara kuwejckiego i kupić go rzeczywiście w najlepszym momencie. 

Jak dużo dinarów kuwejckich wziąć na wyjazd? Ceny podstawowych produktów w Kuwejcie

Wyjeżdżając za granicę, warto wziąć pod uwagę cenę podstawowych produktów spożywczych oraz ewentualnie dań w restauracjach. Dodatkowo należy sprawdzić, jakie są szacunkowe koszty różnych atrakcji turystycznych. Gotówka jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż karta, ponieważ można ją wykorzystać wszędzie. Ile dinarów kuwejckich kosztują poszczególne produkty?

Na przykład chleb krojony to wydatek około 0,3 KWD, 1,5 litra wody kosztuje natomiast 0,25 KWD, a 1 kg mięsa drobiowego około 1,3 KWD. Ceny nie są wygórowane, jeśli chodzi o Kuwejt. Wiele produktów będzie jednak droższe, niż w Polsce, na co należy się przygotować. Minimum, jakie warto wziąć za granicę to równowartość około 1500 zł. Wiele zależy jednak od długości pobytu.

Waluta Kuwejtu – podsumowanie

Już wiesz, jaka jest waluta Kuwejtu oraz znasz jej wartość. Wyjazd za granicę wymaga oszacowania, ile mniej więcej gotówki będzie potrzebne. Przy wymianie walutowej warto zaoszczędzić i przeprowadzić ją na korzystnych warunkach.

Powiązanie wpisy

Dług wynikający z weksla posiada pewne szczególne cechy. Warto zatem wyjaśnić, kim jest dłużnik wekslowy i na czym polega jego zobowiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top