Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Co zrobić gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki?

3 listopada, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Wydatki mają to do siebie, że często pojawiają się niespodziewanie. Niektórzy są przygotowani na takie sytuacji, jednak wiele osób nie ma sposobności na do odłożenia dodatkowych pieniędzy. W takiej sytuacji osoby te poszukują środków finansowych w bankach, firmach pożyczkowych i u rodziny. Co jednak, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki?

Co zrobić, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki?

W pierwszej kolejności trzeba ustalić czym jest spowodowane to, że nikt nie chce udzielić Ci pożyczki. Najczęstszymi powodami, dla których banki i firmy pożyczkowe odmawiają udzielenia pożyczki jest posiadanie zbyt niskiej zdolności kredytowej w stosunku do wnioskowanej kwoty pożyczki lub kredytu lub posiadanie negatywnych wpisów w bazach gospodarczych, popularnie nazywanych bazami dłużników.

Można spróbować wybrać firmę pożyczkową zamiast banku

Banki posiadają relatywnie wysokie oczekiwania w stosunku do klientów starających się o kredyt. Trzeba posiadać regularne i stałe dochody, trzeba posiadać stosunkowo niskie koszty utrzymania oraz nie można posiadać jakichkolwiek negatywnych wpisów w bazach dłużników. 

Konieczność posiadania stosunkowo wysokich dochodów w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie z długą historią zatrudnienia może być dla wielu osób przeszkodą w uzyskaniu kredytu. W takiej sytuacji warto poszukać firmy pożyczkowej, które będzie skłonna do udzielenia finansowania. Firmy pożyczkowe znacznie bardziej liberalnie podchodzą do wielu kwestii formalnych przez co łatwiej jest uzyskać u nich pożyczkę.

Wnioskowanie o niższą kwotę pożyczki

Kolejną możliwością jest wnioskowanie o niższą kwotę pożyczki. Istnieje szansa, że pożyczkodawca lub kredytodawca będzie skłonny udzielić kredytu lub pożyczki w niższej kwocie, niż ta pierwotnie wnioskowa. W ocenie pożyczkodawcy, osoba wnioskująca o kredyt może nie posiadać odpowiedniej zdolności kredytowej do zaciągnięcia pożyczki w oczekiwanej kwocie, jednak niższa kwota może już kwalifikować do pożyczenia pieniędzy.

Co zrobić gdy bank lub firma pożyczkowa nie chce dać Ci pożyczki?

W sytuacji, gdy firmy profesjonalnie zajmujące się udzielaniem pożyczek, nie chcą dać pieniędzy trzeba szukać możliwości poza tymi instytucjami rynku finansowego. W pierwszej kolejności trzeba rozejrzeć się wśród rodziny i znajomych za osobami, które będą gotowe pożyczyć pieniądze. Relacje wiążące osobę poszukującą pieniędzy z tymi osobami, może spowodować, że będą one skłonne pożyczyć pieniądze. 

W przypadku pożyczek od rodziny i znajomych szczególnie ważne będzie zaufanie tych osób, do osoby proszącej o pożyczkę. Gdy nie wzbudzamy zaufania w tych osobach, lub nie posiada się z nimi zbyt dobrych relacji, pożyczka może nie zostać udzielona. 

Co zrobić gdy bank, firma pożyczkowa i rodzina nie chce dać Ci pożyczki?

Gdy żadne z trzech grup, czyli banki, firmy pożyczkowe i rodzina nie udzielić pożyczki można spróbować kolejnych rozwiązań. Najważniejsze z nich to:

  • pożyczka pod zastaw,
  • pożyczka od osób prywatnych,
  • internetowe zbiórki pieniędzy.

Pożyczka pod zastaw

W przypadku osób, którym wiele osób i firm odmówiło już udzielenia pożyczki można spróbować uzyskać pożyczkę na podstawie zastawu. Najpopularniejsze rodzaje zastawu to:

  • pożyczka pod zastaw nieruchomości,
  • pożyczka pod zastaw ruchomości.

W przypadku obu pożyczek pod zastaw, osoba starająca się o pożyczkę powinna posiadać 

Pożyczka od osób prywatnych

Pożyczka od osób prywatnych, to jedna z ostatnich możliwości na otrzymanie pożyczki. Osoby prywatne na różnych zasadach udzielają pożyczek, w tym osobom, którym nikt inny nie chce pożyczyć pieniędzy. Warunki takich pożyczek nie są w żaden sposób uregulowane i trzeba każdorazowo indywidualnie dopytywać o warunki takiej pożyczki.

Internetowe zbiórki pieniędzy

Coraz częściej wybieraną metodą na pozyskanie pieniędzy jest skorzystanie ze zbiórek internetowych. Można w ich przedstawić swoją sytuację życiową i liczyć na dobre serce i hojność internautów.

Co zrobić, gdy naprawdę nikt nie chce dać Ci pożyczki?

Ostatnią opcją, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, to poszukiwanie sposobu na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Więcej na ten temat piszemy w artykule: Skąd wziąć pieniądze. 

Powiązanie wpisy

Faktoring to forma finansowania, która jest coraz chętniej wybierana przez przedsiębiorców. Z jednej strony jest to świetna alternatywa dla kredytu bankowego, a z drugiej – daje możliwość uzyskania niemal natychmiastowego dostępu do środków finansowych. Sprawdź, czy warto skorzystać z faktoringu online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top