Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Planowanie budżetu domowego w sytuacjach awaryjnych?

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Planowanie budżetu domowego to prawdziwa sztuka wymagająca od nas dużego zaangażowania i konsekwencji. Monitorowanie nawet najmniejszych wydatków może pozwolić Ci zapanować nad swoimi środkami finansowymi i zagwarantować comiesięczną równowagę finansową. A co w sytuacji, kiedy musimy zmierzyć się z nagłymi, niezaplanowanymi wydatkami?

 
Zarządzanie swoim budżetem w warunkach, kiedy wszystko działa, tak jak sobie to zaplanowaliśmy, nie stanowi większego problemu. Dużo więcej wysiłku musimy włożyć w opracowanie planu finansowego w sytuacjach awaryjnych. Jak tego szybko i sprawnie dokonać?

Oszczędności z przeszłości

Jeżeli monitorujesz i planujesz co miesiąc swój budżet od jakiegoś czasu, zapewne wiesz, że każdorazowo warto jest w nim uwzględnić pewną kwotę pieniędzy, którą chcesz w danym okresie zaoszczędzić i odłożyć. Zgromadzone w ten sposób oszczędności są idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy musisz uporać się nagłymi problemami finansowymi.

 Oszczędności z przyszłości

Aby rozwiązać nagły problem związany z niezaplanowanymi wydatkami, musisz odwołać się do swojego budżetu. Otwórz swój plan finansowy, dokładnie go przeanalizuj i postaraj się znaleźć wydatki, które, albo możesz odłożyć na późniejszy termin, albo jesteś w stanie przyciąć na tyle, że otrzymane w ten sposób środki, będziesz mógł przeznaczyć na pokrycie nagłych kosztów. Takie rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji niewielkich wydatków, bowiem nie ma się co oszukiwać, nagłe wyciągnięcie z kieszeni kilkuset złotych nie jest proste. 

Szybka decyzja

Zdarzyć się jednak może, że pomimo comiesięcznego odkładania konkretnej kwoty pieniędzy, zaoszczędzone środki będą niewystarczające, aby pokryć nagłe wydatki, a Twoja chwilowa sytuacja nie pozwala Ci na obniżenie wydatków na którąkolwiek kategorię z Twojego budżetu. W takiej sytuacji z pomocą wychodzą Ci naprzeciw firmy pożyczkowe oferujące pożyczki gotówkowe. Pieniądze możesz otrzymać w 15 minut, a spłatą zobowiązania zająć się, kiedy wkrótce staniesz na nogi. 


Po pożyczkę możesz sięgnąć kiedy nagle zabraknie Ci pieniędzy na remont mieszkania, albo w sytuacji kiedy w Twoim domu nagle wystąpiła awaria, która wymaga natychmiastowej naprawy. O pożyczkę na auto możesz ubiegać się, kiedy miałeś kolizję i musisz szybko zlikwidować powstałą szkodę. Pieniądze możesz pożyczyć także na organizację Świąt, w momencie kiedy nieoczekiwanie lista gości się powiększy, na wymarzony wyjazd wakacyjny, do którego zabrakło Ci gotówki i na każdy inny cel, bowiem pożyczkodawca nie wymaga od Ciebie przedstawiania takich informacji, co czyni pożyczki idealnym rozwiązaniem na nagłe wydatki.

Budżet na kolejny okres

Jeżeli zrezygnowałeś z pewnych koniecznych wydatków w danym miesiącu lub jeśli zdecydowałeś się na zaciągnięcie pożyczki, koniecznie uwzględnij ten fakt w budżecie na kolejny miesiąc. 

Powiązanie wpisy

Refinansowanie kredytu to dosłownie przeniesienie zobowiązania do innego banku. Dlaczego niektórzy decydują się na taki krok?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top