Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ile kosztuje utrzymanie auta?

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Samochód to wielka wygodna, której nie potrafi sobie odmówić każdy, kto kiedykolwiek miał okazję poczuć siłę niezależności, jaką gwarantuje posiadanie swoich „czterech kółek”. Jednak utrzymanie samochodu kosztuje, i to wcale niemało. 
 
Istnieje wiele kosztów, które musi ponieść każdy kierowca. Zastanawiasz się w jaki sposób zminimalizować swoje wydatki na utrzymanie samochodu i skąd ewentualnie wziąć na to środki finansowe? 

Jaki są koszty utrzymania samochodu?

  • Koszty związane z utrzymaniem i eksploatacją auta możemy podzielić na 4 podstawowe kategorie:
  • koszty roczne – do tej grupy wchodzą m. in. ubezpieczenia komunikacyjne, z czego na wyróżnienie zasługuje obowiązkowe ubezpieczenie OC, bez którego nowi kierowcy nie mogą zarejestrować swojego pojazdu. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, które chroni kierowcę przed finansowymi skutkami kolizji lub wypadków w sytuacji, kiedy to on jest sprawcą zdarzenia, w którym został poszkodowany inny kierowca, jego pojazd lub osoby trzecie. Innym wydatkiem, który musi ponieść każdy kierowca jest okresowe badanie techniczne. Posiadacz aut starszych niż 5 lat, mają obowiązek przeprowadzania takich badań co rok.
  • koszty sezonowe – sezonowym wydatkiem jest zmiana opon, a co kilka lat – ich wymiana na nowe. Takie koszty kierowcy ponoszą dwa razy do roku, w sezonie jesienno-zimowym i wiosennym.
  • codzienne koszty – zakup paliwa oraz doraźne środki czystości, czy wizyta na myjni samochodowej to wydatki, z którymi kierowcy mają do czynienia na co dzień.
  • nieplanowane wydatki – do niezaplanowanych wydatków możemy zaliczyć wymianę żarówek, drobne awarie, czy wymianę części. Tego typu wydatków mało który kierowca się spodziewa, dlatego w ich obliczu, często zastanawiamy się jak je szybko sfinansować.

Jak szybko sfinansować wydatki na samochód?

 

O ile kupując samochód zwykle bierzemy pod uwagę koszty typu ubezpieczenie, przeglądy, zakup opon, czy paliwo, tak w sytuacji, kiedy przychodzi nam szybko uporać się z drobną usterką, nie wiemy skąd wziąć pieniądze. Jeżeli jest koniec miesiąca, a Ty szybko musisz zdobyć środki finansowe, aby zapłacić za pracę mechanika i część zamienną do Twojego samochodu, rozważ możliwość zaciągnięcia pożyczki na auto. Dzięki niej będziesz mógł szybko rozwiązać problem, a w momencie kiedy na Twoje konto spłynie kolejna wypłata, będziesz mógł uregulować swoje zobowiązanie. 

Powiązanie wpisy

rezygnacji z corocznego zakupu Autocasco. Ten dobrowolny rodzaj ubezpieczenia pozwala na zapewnienie samochodowi bardzo szerokiej ochrony, a w razie uszkodzenia auta czy jego kradzieży można liczyć na (często bardzo wysokie) odszkodowanie. Sprawdź, czy Autocasco to dobry sposób na ochronę Twojego auta!

Stabilna sytuacja mieszkaniowa to jeden z najważniejszych czynników, mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top