Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak przygotować się do wyjazdu na urlop, czyli wszystko o planowaniu budżetu?

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Każdy od czasu do czasu potrzebuje przerwy, aby móc odetchnąć od rutynowych obowiązków i codziennych problemów. Niejednokrotnie cały rok planujemy urlop, który niezależnie od tego, czy będzie zagraniczną wycieczką, czy krótkim wypadem za miasto, zwykle wiąże się z dużymi kosztami. Jak więc rozsądnie zaplanować budżet na wakacje, aby po powrocie do domu nasze konto nie świeciło pustkami?
 
Wyjazd wakacyjny to doskonały moment, aby spróbować zagranicznej kuchni, zrobić zakupy w lokalnych sklepach, czy po prostu dobrze się bawić. Tego typu wydatki mogą zaburzyć naszą równowagę finansową, jednak mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, jak uniknąć nadwyrężenia budżetu domowego oraz spędzić niezapomniane wakacje.

Wszystko sobie zaplanuj

Z pozoru tanie opcje wakacyjne, jak wycieczki oferowane przez biura podróży w promocyjnej cenie, czy podróżowanie autostopem mogą pochłonąć sporą część naszych oszczędności. Chociaż niewątpliwie spontaniczne wyjazdy mają swój urok, to z finansowego punktu widzenia mogą okazać się niekorzystne dla naszego portfela. Dlatego zanim spakujesz walizkę, wszystko dobrze sobie zaplanuj.
 
Po pierwsze, ustal ile dokładnie dni możesz poświęcić na wyjazd, a następnie zastanów się gdzie chciałbyś spędzić wolny od pracy czas oraz ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na cały wyjazd.
 
Kolejnym etapem planowania jest określenie w jaki sposób chcesz spędzić swój urlop – czy wolisz beztroski odpoczynek, czy może preferujesz aktywne wakacje.
 
Wiedząc na ile i gdzie chcesz się udać w trakcie swojego urlopu oraz to, w jaki sposób zamierzasz go spędzić, możesz zacząć wertować przewodniki, książki i przejrzeć Internet, aby dowiedzieć się co chcesz zobaczyć na miejscu. W ten sposób będziesz wiedzieć ile mniej więcej pieniędzy będziesz potrzebować na lokalne atrakcje.
 
Na tym etapie należy skonfrontować marzenia z rzeczywistością i porównać swoje plany z możliwościami finansowymi. W momencie, kiedy Twoje plany znacznie przewyższają Twoje możliwości finansowe masz dwa wyjścia – albo zmienisz swoje plany, tak aby spokojnie na wszystko Ci wystarczyło, albo rozpoczniesz poszukiwanie rozwiązań, które ułatwią Ci zaplanowany wyjazd. 

Alternatywne rozwiązania

Każdy wyjazd można zmodyfikować w sposób nierzutujący na ogólne wrażenia, a przy tym zaoszczędzić. Zamiast wykupywać nocleg w drogim hotelu, poszukaj hostelu, czy schroniska, gdzie ceny są często kilkakrotnie niższe. Zamiast długiej podróży samochodem, rozważ opcję tanich lotów. Szukaj w biurach podróży ofert last-minute, zamiast pół roku wcześniej kupować drogą wycieczkę. Na stronach internetowych sprawdź, czy atrakcje, z których chcesz skorzystać nie mają zniżek w określonych okolicznościach, jak choćby darmowe wejście do muzeum w poniedziałek, czy zniżka na bilet grupowy na rejs statkiem.

Finansowanie urlopu

Najwygodniejszą formą finansowania urlopu są oszczędności, jednak nie zawsze posiadamy ich wystarczającą ilość. W takiej sytuacji warto rozważyć szybką krótkoterminową pożyczkę na wakacje. Możesz ją otrzymać składając wniosek w Internecie, a co więcej, nie potrzebujesz przedstawiać pożyczkodawcy żadnych zaświadczeń z pracy. Składając wniosek przez Internet w zaledwie 15 minut pieniądze znajdą się na Twoim koncie. Spłatą zobowiązania będziesz mógł się zająć po powrocie do domu.

Powiązanie wpisy

W dzisiejszych czasach, podróże zagraniczne są coraz bardziej popularne. Bez względu na to, czy planujesz wyjazd w celach biznesowych, turystycznych czy prywatnych, zawsze istnieje potrzeba wymiany waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top