Generalny remont mieszkania, czy częściowy remont domu to spore wyzwanie i kosztowne przedsięwzięcie. Fachowiec, materiały, meble i wyposażenie, to koszty, z którymi musi się liczyć każdy, kto decyduje się na zmiany w aranżacji w swoim zaciszu domowym. Jak jednak zaplanować owe wydatki, aby nie zrujnowały one naszej stabilności finansowej?
Aby efekt remontu był zadowalający w ogólnym tego słowa znaczeniu, oprócz przyjemnego koloru ścian i efektownych dodatków, liczy się również oszczędność. Więc zanim przystąpisz do urządzania mieszkania, czy remontu domu, warto poświęcić chwilę, aby skrupulatnie zaplanować nie tylko wszystkie prace, ale przede wszystkim wydatki.
Punktem wyjścia do zaplanowania remontu jest harmonogram prac. Przejrzysty grafik pomoże Ci usystematyzować wszystkie niezbędne do wykonania działania oraz wskaże Ci przybliżony koniec prac. Wiedząc co chcesz zmienić w swoim domu, możesz przejść do sporządzenia listy zakupów i poszukiwania fachowców. Zorientuj się w cenach materiałów budowlanych, aby móc wybrać najlepsze jakościowo produkty oraz te, których cena nie nadwyręży drastycznie Twojego budżetu domowego. W kwestii fachowców warto popytać wśród znajomych. Angażując w swój remont osobę z polecenia będziesz mieć gwarancję dobrze wykonanej pracy.
Plany zwykle weryfikowane są przez możliwości finansowe, dlatego sporządzony grafik koniecznie porównaj ze środkami, które możesz i chcesz przeznaczyć na ten cel. Jeżeli wiesz, że remont jest konieczny, a Tobie brakuje pieniędzy, rozważ możliwość szybkiej pożyczki gotówkowej. Pożyczka na remont mieszkania, czy domu to produkt, o który może ubiegać się każdy przez Internet bez wychodzenia z domu. Minimum formalności, które zwykle sprowadzają się wyłącznie do dowodu osobistego, nie wymagają od Ciebie przedstawiania pożyczkodawcy zaświadczenia o zarobkach, czy świadectwa pracy. Wypełniając wniosek online, w zaledwie kwadrans pieniądze spłyną na Twoje konto, a Ty będziesz mógł spokojnie przystąpić do zakupowej części remontu. Dzięki krótkoterminowemu charakterowi zobowiązania, pożyczkę będziesz mógł zwrócić w momencie, kiedy otrzymasz kolejną wypłatę.
Aby zminimalizować wydatki na remont warto poszukać obszarów, w których będziesz w stanie zaoszczędzić, chociażby małe kwoty pieniędzy. O ile ciężko zaoszczędzić na zakupie materiałów takich jak farby, o tyle w przypadku pędzili, wałków warto zwrócić się o pomoc do znajomych. Może akurat ktoś z nich niedawno remontował swój dom i posiada niezbędny sprzęt, który Tobie znacznie obniży koszty.
W przypadku aranżacji wnętrza zastanów się, czy rzeczywiście potrzebujesz nowych mebli. W dzisiejszych czasach niezwykła popularnością cieszą się meble odnawiane własnoręcznie. Posiadacz stary regał – może wystarczy dokupić kolorowe koszyki, które nadadzą mu nowego charakteru, masz brzydką drewnianą szafę, której kolor nie pasuje do nowego wnętrza – pomaluj ją i wymień uchwyty.
To samo tyczy się dekoracji – zamiast inwestować krocie w dzieła sztuki, zainwestuj w fototapetę, która dzisiaj w ogóle nie przypomina morskich pejzaży z PRL’u. Czasem małe zmiany mogą zdziałać cuda, dlatego zastanów się, czy lepszego efektu nie uzyskasz robiąc przemeblowanie lub układając na fotelu nowe, kolorowe poduszki.
Jeżeli chodzi o sprzęt RTV i AGD przed wyruszeniem na zakupy, warto zapoznać się z cenami w sklepach internetowych i porównać ceny u różnych sprzedawców. Niejednokrotnie kupując sprzęt przez Internet jesteśmy w stanie zaoszczędzić znaczące sumy pieniędzy.