Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Pomysły na szybką gotówkę

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Kredyt gotówkowy

Na początek kredyt gotówkowy, czyli produkt bankowy dla tych, którzy pieniędzy potrzebują „na dowolny cel”. Kredyt gotówkowy dostać można tylko i wyłącznie w banku, co czyni go jednym z bezpieczniejszych produktów pożyczkowych. Wszak szansa na to, że zostaniemy oszukani (czy też naciągnięci) przez bank jest dużo mniejsza niż w przypadku wszelkiego rodzaju pożyczek pozabankowych. Ponadto umowa kredytu gotówkowego jest od tych ostatnich bardziej przejrzysta i bardziej klarowna.

Kolejną zaletą kredytów gotówkowych jest… cena. Tak, tak – kredyt gotówkowy jest stosunkowo tani, a RRSO na poziomie 30 – 40% spokojnie możemy uznać za przyzwoite.

Wady? Przede wszystkim mnóstwo formalności i skomplikowana procedura bankowa, co przekłada się na to, że na kredyt gotówkowy trzeba będzie trochę poczekać. W efekcie jest on raczej mało wygodną formą pożyczki.

Pożyczka pozabankowa

Wygodne są za to pożyczki pozabankowe. Pod tym hasłem rozumiem pożyczki oferowane przez firm pożyczkowe (tzw. parabanki). Nie dość, że w tym wypadku niepotrzebne są jakiekolwiek dokumenty czy zaświadczenia, to jeszcze pożyczka jest wypłacana w ciągu kilku godzin. I to często prosto pod nasze drzwi (gotówkę dostarcza pracownik firmy pożyczkowej)! Reasumując: pożyczki pozabankowe to pożyczki dla każdego, a w dodatku dostać je można szybko, łatwo i wygodnie.

Niestety, wszystko ma swoją cenę, a gdy mówimy o pożyczkach pozabankowych to jest ona wcale nie mała. Pożyczki pozabankowe z RRSO rzędu 500 – 1000% (!) to najdroższa metoda pożyczenia pieniędzy.

Pożyczki prywatne (społecznościowe)

Skoro mieliśmy już pożyczki najdroższe, pora na najtańsze, czyli na pożyczki prywatne, które przynajmniej od paru lat można znaleźć w polskim Internecie. Niewątpliwie ich największym atutem jest właśnie cena – oprocentowanie na poziomie 25% i często brak jakichkolwiek dodatkowych kosztów daje RRSO równe… 25%. A to naprawdę bardzo atrakcyjna oferta.

O pożyczkach prywatnych słyszało jednak niewielu, co w kontekście poprzedniego akapitu może nieco dziwić. Dlaczego? Być może dlatego, że pożyczki prywatne to swego rodzaju nowość i potrzebują jeszcze czasu, by stały się powszechne. Póki co pozostają zatem w cieniu innych form pożyczek, lecz – miejmy nadzieję – jest to tylko kwestia czasu.

Powiązanie wpisy

Kilka lat temu zdecydowałeś się na kredyt hipoteczny, głównie z uwagi na ówczesne zerowe stopy procentowe i niskie raty? Od pewnego czasu jednak raty kredytu gwałtownie wzrosły, w związku z czym zastanawiasz się nad możliwymi rozwiązaniami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top