Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie AC – pełna ochrona Twojego samochodu

24 lutego, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Choć w Polsce jedynym ubezpieczeniem obowiązkowym jest OC, wiele osób nie wyobraża sobie rezygnacji z corocznego zakupu Autocasco. Ten dobrowolny rodzaj ubezpieczenia pozwala na zapewnienie samochodowi bardzo szerokiej ochrony, a w razie uszkodzenia auta czy jego kradzieży można liczyć na (często bardzo wysokie) odszkodowanie. Sprawdź, czy Autocasco to dobry sposób na ochronę Twojego auta!

Autocasco – co to jest?

Autocasco to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia, którego podstawowym celem jest uchronienie pojazdu przed zdarzeniami losowymi. Zakres OC jest zależny od towarzystwa ubezpieczeniowego oraz rodzaju polisy, jednak niemal w każdym przypadku w cenę OC wliczona jest ochrona na wypadek kradzieży samochodu lub pożaru. Dodatkowo auto może być chronione na wypadek zniszczenia przez dzikie zwierzęta, zniszczenia na skutek gwałtownych zjawisk pogodowych, na przykład burzy czy intensywnych opadów gradu, a nawet zniszczenia przez osoby trzecie, znajdujące się poza samochodem. Jak widać, zakres Autocasco w sposób bardzo istotny wykracza poza obowiązkowe ubezpieczenie OC, które nie zapewnia ochrony właścicielowi polisy. 

Jak wybrać najlepsze Autocasco?

O ile wybór ubezpieczenia OC nie stwarza żadnego problemu, ponieważ wystarczy znaleźć to najtańsze, o tyle znalezienie naprawdę dobrego AC to skomplikowane zadanie. Czym powinno charakteryzować się dobre ubezpieczenie Autocasco? Oczywiście doskonałym stosunkiem ceny do zakresu ubezpieczenia. AC nie powinno być za drogie, a jego zakres powinien być jak najszerszy. Dzięki temu właściciel pojazdu będzie mógł liczyć na wysokie odszkodowanie w sytuacji, kiedy auto zostanie zniszczone – całkowicie lub częściowo. 

Jak zatem znaleźć naprawdę dobre AC? Przede wszystkim warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej. Wbrew wielu opiniom kalkulator pozwala nie tylko na wyliczenie cen OC, ale też Autocasco czy innych rodzajów ubezpieczenia. Jeśli chodzi o AC, porównywarka ubezpieczeń to bardzo dobre rozwiązanie. Oprócz ceny należy oczywiście kierować się zakresem ubezpieczenia – im szersza jest ochrona, tym lepiej. Dobrym pomysłem jest dokładne zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których znajduje się informacja o tym, w jakichś sytuacjach jest chronione auto, jakie będa kwoty odszkodowania w poszczególnych przypadkach, a także – co bardzo istotne – jak są wykluczenia. 

Autocasco – nie musisz już martwić się o swoje auto

Choć jeszcze jakiś czas temu większość kierowców nie myślała nawet o zakupie AC, ponieważ uchodziło ono za bardzo drogie ubezpieczenie, dzisiaj sytuacja ta ulega zmianie. Obecnie coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na zakup Autocasco, aby chronić pojazd przed kradzieżą czy zniszczeniem. W końcu, szczególnie w przypadku bardzo drogich, nowoczesnych aut, troska o to, czy z autem wszystko jest w porządku, może skutecznie spędzić sen z powiek. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup AC – to najlepszy sposób na zapewnienie sobie pełnego spokoju.

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top