Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie Assistance

23 maja, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Assistance służy kierowcy w drodze, gdy przydarzy się awaria, wypadek, kradzież itp. To doskonała ochrona w sytuacji, kiedy podczas jazdy auto ulegnie uszkodzeniu. Assistance to jeden z tych rodzajów ubezpieczenia, gdzie zakres ochrony może być bardzo zróżnicowany. Przed zakupem polisy należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W ten sposób dowiesz się, w takich sytuacjach może liczyć na pomoc. W przypadku Assistance o najszerszym zakresie kierowca może otrzymać nie tylko bezpłatną pomoc, ale też może liczyć na samochód zastępczy, zwrot kosztów dojazdu do domu, a nawet za nocleg w miejscu, w którym auto uległo uszkodzeniu – nawet jeśli przebywa za granicą, jeśli Twoje ubezpieczenie będzie to gwarantować. 

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie Assistance? 

Należy zwrócić uwagę żeby wariant był odpowiedni, a nie najtańszy. W tych najtańszych wariantach jest tylko holowanie do najbliższego warsztatu, jednak to praktycznie nigdy nikogo nie zadowala. Pomoc zazwyczaj świadczona jest 24 godziny na dobę i w zależności od wariantu może zawierać:

 • naprawę na miejscu lub holowanie Twojego samochodu
 • holowanie samochodu osoby poszkodowanej
 • uruchomienie po rozładowaniu akumulatora
 • pomoc przy zmianie koła
 • otworzenie samochodu po zatrzaśnięciu kluczyków
 • transport pasażerów i kierowcy
 • wynajem samochodu zastępczego
 • pomoc w razie zatankowania niewłaściwego paliwa bądź jego zamarznięcia
 • zorganizowanie i opłacenie noclegu
 • usługę kierowcy zastępczego
 • opiekę medyczną
 • informacje o trasach przejazdu, utrudnieniach w ruchu
 • i wiele innych świadczeń
 • pomoc jak postępować w razie wypadku, awarii, kradzieży.

Jak skorzystać z pomocy Assistance?

Kiedy Twoje auto przestanie działać, a Ty będziesz potrzebował pomocy, możesz skorzystać z Assistance. Jak to zrobić? Podczas zakupu ubezpieczenia Assistance otrzymasz jeden lub kilka numerów kontaktowych – możesz dzwonić po nie w dowolnym momencie, nawet w niedzielę, w święta czy w środku nocy. Assistance funkcjonuje podobnie jak pomoc drogowa – a przecież wpadki przydarzają się o każdej porze dnia i nocy. Kiedy skontaktujesz się z odpowiednią osobą, możesz spodziewać się przybycia pomocy. W zależności od sytuacji wsparcie zostanie udzielone na miejscu, na przykład jeśli przebita będzie opona lub samochód zostanie odholowany. Pamiętaj, aby ubiegać się o swoje prawa – jeśli Assistance gwarantuje Ci samochód zastępczy lub transport do domu, nie wahaj się o to poprosić. 

Czy ubezpieczenie Assistance to dobry pomysł?

Oczywiście, że tak! Nieważne, czy jeździsz po mieście, które znasz jak własną kieszeń, czy też wyjeżdżasz za granicę – nigdy nie wiesz, kiedy Twoje auto może się zepsuć. Koszt wynajęcia lawety czy holowania pojazdu (a tym bardziej napraw), może być bardzo wysoki – lepiej więc wykupić ubezpieczenie Assistance i mieć pewność, że otrzymasz pomoc zawsze, kiedy będziesz jej potrzebować. 

Powiązanie wpisy

Szkoda całkowita oznacza, że naprawa uszkodzonego pojazdu jest nieopłacalna – szkody muszą przekraczać większość wartości samochodu. Mimo wszystko stwierdzić to może wyłącznie rzeczoznawca z ubezpieczalni.

Rozdzielność majątkowa jest rozwiązaniem, które jest coraz częściej wybierane przez osoby zawierające związek małżeński. Zastanawiasz się, jakie mogą być konsekwencje rozdzielności majątkowej w sytuacji, gdy małżeństwo ubiega się o kredyt? Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top