Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie OC – jak znaleźć najtańsze?

30 maja, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe – nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach na świecie. Przed zakupem polisy warto jednak wiedzieć, że zakres OC jest regulowany przez odpowiednią ustawę. To sprawia, że jest zawsze identyczny. Zupełnie inaczej jest z ceną za ubezpieczenie OC – różnice u poszczególnych ubezpieczycieli mogą sięgać nawet 2 tysięcy złotych. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jak znaleźć najtańsze OC – bo skoro zawsze dotyczy identycznego produktu, to nie ma sensu przepłacać. 

Skąd biorą się różnice w cenach OC?

Ceny OC nie są w żaden sposób regulowane ustawowo. To sprawia, że ubezpieczyciele mają pełność dowolność w ustalaniu cen polis dla swoich klientów. Na ostateczną wysokość składki OC wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to oczywiście marka, model samochodu, wiek auta, pojemność silnika, przebieg i stan techniczny. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, jaki ma wpływ na cenę polisy, jest sam kierowca – jego wiek, czas posiadania prawa jazdy, szkodowość lub bezszkodowość dotychczasowej jazdy, a często także to, czy posiada dzieci lub w jakim mieście mieszka. Dodatkowo na cenę ubezpieczenia OC wpływa ilość lat spędzonych za kierownicą – osoby, które posiadają prawo jazdy od roku czy dwóch nie mogą liczyć na niskie ceny OC. Wpływa na to wysokość wypracowanych zniżek – z każdym kolejnym rokiem bezszkodowej jazdy kierowca zyskuje kolejne 10% zniżek. Dzięki temu już po pięciu latach jazdy bez spowodowania żadnej kolizji kierowca może liczyć na zniżki nawet 50% – dzięki czemu jego ubezpieczenie OC jest o wiele tańsze niż na początku.

Oprócz tego towarzystwa ubezpieczeniowe tworzą własne schematy, na podstawie których wyliczają wysokość ceny ubezpieczenia OC. Biorą pod uwagę różne czynniki dodatkowe. Niektórzy ubezpieczyciele kładą większy nacisk na wiek kierowcy, inny na model (a nawet na kolor) auta. Z tego powodu właśnie różnice w cenach ubezpieczenia OC są tak duże. Biorąc pod uwagę fakt, że OC zawsze ma identyczny zakres, warto dowiedzieć się, jak znaleźć najtańszą polisę. 

Porównanie różnych ofert – najlepszy sposób na znalezienie taniego OC

Wydaje Ci się, że znalezione przez Ciebie oferta OC jest naprawdę korzystne i jesteś o krok od dokonania zakupu? To jeden z najczęstszych błędów, popełnianych przez kierowców. Warto pamiętać o tym, że rynek ubezpieczeniowy jest ogromny, a ilość towarzystw, które oferują OC, rośnie z roku na rok. Wiele z nich oferuje naprawdę korzystne oferty, dlatego przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto dokładnie sprawdzić, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC w innych firmach. Najlepszym, a zarazem najbardziej nowoczesnym narzędziem, które pozwala na dokonanie szybkiej analizy ofert poszczególnych ubezpieczycieli, jest kalkulator OC. Mechanizm jego działania jest bardzo prosty – wystarczy podać najważniejsze dane, dotyczące pojazdu, kierowcy, historii jazdy. Dane te są niezbędne, aby największe towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce mogły dokonać wyliczenia składki. Po podaniu wszystkich danych kalkulator OC dokonuje analizy. Już po chwili możesz uzyskać szczegółowe informacje na temat cen ubezpieczenia OC w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych – analiza ta zawiera informację nie tylko na temat cen, ale też dodatkowych korzyści, które można otrzymać po dokonaniu zakupu OC czy też różnic pomiędzy poszczególnymi polisami. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego sposobu poszukiwania najtańszego OC – nie musisz już spędzać wielu godzin na przeglądaniu stron internetowych firm ubezpieczeniowych, rozmowach czy spotkaniach z agentami czy robieniu notatek z ofert kolejnych firm. Wystarczy kilka minut, aby kalkulator OC wykonał całą pracę za Ciebie – a Ty nie musisz nawet wychodzić z domu. Z pewnością jest to najbardziej nowoczesny i przede wszystkim niezawodny sposób, aby znaleźć najtańsze OC. 

Pakiety na różne rodzaje ubezpieczeń – warto z nich skorzystać!

Poszukując ubezpieczenia OC, warto dowiedzieć się, jak kształtują się ceny w przypadku zakupu pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych. Często przy zakupie OC, AC i NNW ceny są o wiele bardziej korzystne – towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie udzielają rabatów tym kierowców, którzy są zdecydowani na wykupienie szerszej ochrony niż ta, która jest zapewniana w ramach standardowego ubezpieczenia OC. I w tym przypadku dobrze sprawdzi się kalkulator ubezpieczeniowy – służy on nie tylko do porównania ofert OC, ale też innych typów polis, jak AC, NNW czy Assistance. Jest to szczególnie dobra informacja dla tych kierowców, którzy chcą cieszyć się naprawdę szerokim zakresem ubezpieczenia – bo samo OC nie zawsze jest wystarczające, szczególnie w przypadku droższych aut lub gdy kierowca zamieszkuje w miejscu, gdzie często dochodzi do kradzieży. 

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC – podsumowanie

Jak widać, znalezienie najtańszego OC jest bardzo proste – a to za sprawą narzędzia, jakim jest kalkulator OC. Nie trzeba już spędzać czasu na poszukiwaniu najlepszej oferty  wystarczy spędzić kilka minut w ulubionym fotelu i skorzystać z porównywarki, aby cieszyć się najbardziej korzystnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. W większości przypadków porównywarki OC pozwalają nie tylko na dokonanie analizy poszczególnych ofert, ale też na zakup ubezpieczenia – dzięki temu cały proces może zająć niewiele czasu, a jednocześnie pozwala na znaczne oszczędności.

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top