Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Waluta Japonii – co warto wiedzieć o jenach japońskich? Praktyczne informacje

6 października, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Wyjazdy do Japonii są niezwykle popularne wśród turystów. To kraj, który charakteryzuje się zupełnie odmienną kulturą, niż na przykład Europa. Japonię wyróżniają przepiękne krajobrazy, wiele miejsc istotnych dla historii świata, które warto odwiedzić oraz niespotykany, oryginalny klimat. Warto jednak wiedzieć, jakie pieniądze zabrać na wyjazd. Dowiedz się, czym jest waluta Japonii i poznaj sposoby na korzystny jej zakup przed podróżą!

Waluta Japonii – poznaj jeny japońskie (JPY)

Jest to waluta, która istnieje bardzo długi czas. Została wprowadzona w 1872 roku. Jeny japońskie są tu oczywiście narodową walutą, która zmieniała się z biegiem czasu. Początkowo były one podzielone na 100 senów i 100 rinów – mimo wszystko to mało wygodne rozwiązanie. Dlatego zmieniono ten podział w 1954 roku.

Obecnie 1 jen japoński nie dzieli się na mniejsze części. Wykorzystuje się jednak monety oraz banknoty o różnych nominałach:

  • Banknoty: 1000, 2000, 5000 i 10000 jenów japońskich
  • Monety: 1, 5, 10, 50, 100 i 500 jenów japońskich

Warto wiedzieć, że jeny japońskie kosztują naprawdę mało, dlatego właśnie ceny w Japonii wydają się tak ogromne. 1 JPY to w przeliczeniu tylko około 0,035 PLN. Około 3 do 4 groszy kosztuje jen japoński. Dlatego właśnie ceny mogą wydawać się ogromne – mimo, że rzeczywiście takie nie są. 1 PLN to około 30 jenów japońskich, warto stosować taki przelicznik.

Ile gotówki należy zabrać na wyjazd do Japonii? Praktyczne porady

Rozważając wyjazd do Japonii, trzeba zastanowić się też, ile gotówki będzie potrzebne. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ceny podstawowych produktów spożywczych, wejściówek i biletów na różne atrakcje oraz czas pobytu. Czynników jest sporo. Mimo wszystko kwota nie powinna być niższa, niż równowartość około 1500 PLN w jenach. Warto zabrać około 40 tys. JPY. Bez problemu wystarczy to na kilka dni pobytu.

Jakie są jednak ceny podstawowych produktów w Japonii? Niektóre rzeczy są naprawdę drogie – inne charakteryzują się podobnymi kosztami do Polski. Na przykład chleb krojony to wydatek 195 JPY, 1 kg mięsa drobiowego kosztuje 785 JPY, a 10 jajek około 190 JPY. Warto również zauważyć, że owoce nie są najtańsze – 1 kg jabłek wiąże się z wydatkiem 750 JPY.

Na wyjazd warto zabrać gotówkę, ponieważ karty płatnicze nie wszędzie mogą być obsłużone. W ten sposób unika się również problemów z kompatybilnością. Gotówka jest najbardziej uniwersalna – wymiana przed wyjazdem zapewnia także korzystne warunki.

Jak opłacalnie kupić jeny japońskie? Sposoby na korzystniejsze wymiany walutowe!

Warto znać kilka kwestii, przez które można sporo oszczędzić przy każdej wymianie walutowej. Przede wszystkim należy pamiętać, by kupić jeny japońskie jeszcze przed wyjazdem. Zakup waluty Japonii już na miejscu jest zwykle znacznie droższy – przy większych wymianach różnica może być wręcz ogromna. Zakup jenów przed podróżą to pierwsza kwestia.

Obecnie najpopularniejszym sposobem wymiany walut są kantory internetowe. Można uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Bardzo często kantor internetowy ma również lepszy kurs. Dość ciekawym rozwiązaniem są porównywarki kantorów internetowych. Można w kilka chwil znaleźć najkorzystniejszy kantor internetowy, bez dodatkowych opłat. 

Waluta Japonii to jeny japońskie – zakup je korzystnie w kantorze internetowym!

Już wiesz, jaka waluta obowiązuje w Japonii oraz ile gotówki warto zabrać na wyjazd. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, jak tanio otrzymać jeny japońskie – koniecznie skorzystaj z oferty kantorów internetowych. W ten sposób z pewnością uda Ci się sporo zaoszczędzić.

Powiązanie wpisy

Ubezpieczenie NNW ma na celu zapewnienie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Choć nikt z nas nie planuje stłuczki, a tym bardziej poważnego wypadku samochodowego, warto wykupić ten rodzaj ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top