Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Co zrobić, gdy wydarzy się szkoda w podróży

9 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Jadąc na zasłużone wakacje, zazwyczaj wykupujemy ubezpieczenie podróżne proforma, gdyż wolimy myśleć życzeniowo. Przecież nie spotka nas nic złego, a lepiej skupić się na przyjemnościach, które czekają nas na wymarzonym urlopie. Konsternacja przychodzi, gdy już wydarzy się nieszczęśliwy wypadek. Co wtedy zrobić?

Szkoda może mieć dwojaki charakter: na osobie lub dotyczyć rzeczy, np. złamanie przez nas nogi lub utrata bagażu przez linię lotniczą. W każdym z tych przypadków najpierw należy kontaktować się z Centrum Alarmowym Ergo Hestii, które zajmuje się organizacją pomocy dla nas za granicą.

Gdy ucierpiało nasze zdrowie

Jeżeli wypadek dotyczy naszego zdrowia, wówczas Centrum wskazuje nam najbliższa placówkę medyczną, w której uzyskamy odpowiednią pomoc. Jest to opcja bezgotówkowa, która oznacza, ze nie ponosimy kosztów leczenia. Rozliczenie pozostaje w gestii szpitala i Centrum Alarmowego. W ramach udzielenia nam pomocy, Centrum zorganizuje transport, jeżeli wymaga tego nasz stan zdrowia, a także udzieli nam innego wsparcia, którego zakres jest opisany każdorazowo w warunkach ubezpieczenia. Z tego powodu warto się wcześniej z nimi zapoznać, jeszcze przed zakupem polisy.

W przypadku, gdy nasz stan zdrowia był na tyle poważny, że nie było możliwości skontaktowania się z Centrum Alarmowym, wówczas po powrocie ubiegamy się o zwrot poniesionych kosztów leczenia. Powinniśmy wtedy zachować dokumenty stwierdzające przyczynę i zakres udzielonej nam pomocy medycznej, rachunki i dowody ich zapłaty oraz szczegółowy opis okoliczności zaistnienia wypadku, które przedstawimy przy zgłaszaniu szkody.

Utrata bagażu, czyli szkoda rzeczowa

Po wylądowaniu samolotu okazało się, że nie ma naszych walizek. Wina spoczywa na linii lotniczej (licencjonowanym przewoźniku), który zgubił nasze rzeczy. Opóźnienie dostarczenia bagażu musi wynosić co najmniej 5 godzin. W pierwszym momencie powinniśmy skontaktować się z Centrum Alarmowym, które udzieli nam wskazówek, jak postępować oraz jakie dokumenty należy uzyskać od przewoźnika by zostały nam zwrócone koszty. Ubezpieczyciel pokryje udokumentowane rachunki, które ponieśliśmy na zakup artykułów pierwszej potrzeby, takie jak obuwie, odzież czy przybory higieniczne. Dodatkowo powinniśmy uzyskać od przewoźnika pisemne potwierdzenie opóźnienia bagażu wraz z określeniem momentu dostarczenia zagubionego bagażu.

Przedłużenie ochrony o 48 godzin

Podróż powrotna z wakacji okazała się prawdziwym koszmarem ze względu na wielogodzinne opóźnienie lotu. Nie masz powodów do zmartwień… przynajmniej w przypadku ochrony ubezpieczeniowej. Jeżeli w tym czasie przydarzy Ci się nieszczęśliwe zdarzenie lub wypadek objęty zakresem, Ubezpieczyciel wypłaci świadczenie. W ramach ubezpieczenia, bez opłaty dodatkowej składki, Twoja ochrona może zostać przedłużona do 48 godzin, jeżeli Twój opóźniony powrót wiąże się z odwołaniem lotu z powodu złych warunków atmosferycznych, awarii innych środków lokomocji lub zdarzeń losowych. Co więcej, w przypadku nagłego zachorowania, wypadku, które uniemożliwiają dalszą podróż lub powrót, ubezpieczyciel przedłuży ochronę do momentu powrotu do domu lub możliwości kontynuacji dalszej podróży.

Podsumowując, jeżeli w trakcie podróży przydarzy się nam nieszczęśliwy wypadek lub zdarzenie losowe, pierwszorzędnie powinniśmy skontaktować się z Centrum Alarmowym, które udzieli nam odpowiedniej pomocy, zarówno przy nieszczęśliwych wypadkach związanych z naszym zdrowiem, jak i w przypadku uszkodzenia bagażu czy sprzętu sportowego.

Powiązanie wpisy

Z zadłużenia bardzo trudno wyjść. W momencie, kiedy rozpoczęto już postępowanie komornicze i odpowiedni wpis otrzymuje BIK – zdolność kredytowa bardzo mocno spada. Ciężko wtedy o jakąkolwiek pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top