Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Darmowy kalkulator oc – Sposób na tanie OC!

2 kwietnia, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Na rynku istnieje wiele firm oferujących ubezpieczenie OC dla swoich klientów, tak więc ofert dotyczących polis OC jest mnóstwo. Jak współczesny klient ma sobie poradzić z wyborem odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej przy zakupie polisy OC? Otóż w dobie internetu z pomocą przychodzi nam narzędzie do wyliczania stawki składki o nazwie darmowy Kalkulator OC.

Do czego służy kalkulator OC?

Darmowy Kalkulator OC to interaktywne narzędzie służące do wyliczenia stawki ubezpieczenia OC. Aplikacja pobiera od Ciebie istotne informacje dotyczące właściciela pojazdu, informacje na temat ubezpieczanego pojazdu oraz przeszłości (historii) ubezpieczeniowej. Aby ułatwić sobie obliczenie składki oc przygotuj niezbędne dokumenty. Przydatne będą: dowód osobisty właściciela pojazdu (oraz ewentualnego współwłaściciela pojazdu), dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o przebiegu dotychczasowej umowy. Jeśli nie masz takiego zaświadczenia, postaraj się ustalić ilość lat bezszkodowej jazdy samochodem.

Przykładem darmowego kalkulatora OC jest narzędzie przygotowane przez firmę punkta.pl, której interaktywna wersja dostępna jest poniżej:

Ubezpieczenia Direct (Online)

Kilkanaście lat temu nie było tak bogatej oferty na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, a ludzie najzwyklej kupowali u wiodącej, najbardziej popularnej firmy ubezpieczeniowej udając się bezpośrednio do placówki firmy lub najbliższego agenta ubezpieczeniowego.

W dzisiejszych czasach sprawa zakupu polisy jest nieco bardziej skomplikowana, a to dlatego, ze obecnie istnieją dziesiątki firm zajmujących się ubezpieczenlami komunikacyjnymi (do największych należą: PZU, Warta, Allianz, Generali, AXA, Aviva, Link4, Uniqa, Compensa, HDI, ERGO Hestia, Benefia, MTU) oraz niezliczona ilość pośredników działających na rynku ubezpieczeń. Firmy te posiadają bardzo zróżnicowane oferty dla potencjalnych klientów, dlatego też warto byłoby przyjrzeć się dokładniej każdej z nich, co praktycznie jest niemożliwe odwiedzając placówkę każdej firmy, czy nawet pozyskując informacje drogą telefoniczną, czy internetową. Po pewnym czasie na polskim rynku zaczęły się pojawiać agencje ubezpieczeniowe, które miały na celu ułatwienie pozyskiwania informacji o ofertach różnych firm, stawkach składek dla naszego indywidualnego przypadku.

Agencje te są dość ciekawym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie mają czasu lub też nie chcą poświęcać go na analizę ofert ubezpieczeń OC. Agencje te pobierając o nas i naszym samochodzie wszystkie niezbędne dane do wyliczania składki przedstawiają nam kilka ofert pochodzących od różnych ubezpieczycieli, bazując na danych pochodzących z ich kalkulatorów ubezpieczenia samochodu, które są udostępniane agencjom. Firmy ubezpieczeniowe (pośrednicy) posiadają również swoje strony internetowe, który wykorzystują do przekazywania informacji o firmie oraz ofertach, dzięki czemu w łatwy, szybki i przyjemny sposób potencjalni klienci korzystający z Internetu mają możliwość zapoznania się z tymi informacjami nie ruszając się właściwie z domu. Oprócz tego strony te zawierają narzędzia do obliczania stawki składki polis OC dla naszego indywidualnego przypadku, które nazywają się kalkulatorami OC. Tak jak zaprezentowany powyżej przykład firmy punkta.pl

Często firmy przyznają dodatkowe rabaty za zakup polisy online. Robi tak np. link4.pl

Kalkulatory OC, czyli – ile zapłacę?

Darmowy kalkulator OC to nic innego jak aplikacja zamieszczona na stronie internetowej, która bazując na danych pochodzących od użytkownika serwisu wylicza nam cenę składki dla naszego przypadku. Obliczanie stawki przy pomocy darmowego kalkulatora ubezpieczenia OC odbywa się zwykle w kilku etapach. Na każdym etapie jesteśmy proszeni o wypełnienie innej grupy danych potrzebnych do kalkulacji. Zwykle na początku kalkulator prosi o wypełnienie informacji o naszym aucie, dla którego chcemy wykupić polisę, następnie informacje o historii przebiegu naszego dotychczasowej polisy oraz o informacje personalne, teleadresowe. Oprócz tego zwykle Kalkulatory OC w czasie wyliczania stawki składki OC na pewnym etapie pytają o to jakie usługi nas interesują, co pozwala na wyliczenie składki nie tylko dla umowy OC, ale również pozostałych tj. AC (autocasco), NNW itd. Zamieszczane na stronach ubezpieczycieli kalkulatory OC najczęściej posiadają funkcję zapisywania, zapamiętywania obliczonej stawki składki OC, dzięki czemu możemy powrócić do wyliczeń w każdej chwili.

Skorzystanie z darmowego Kalkulator OC jest o tyle dobre, że możemy w szybki i przyjemny sposób poprzez Internet zorientować się w cenach ubezpieczeń danej firmy i co więcej zestawić je z innymi wyliczonymi składkami innych firm. Bazując również na wyliczeniach pochodzących z Kalkulatora możemy czuć się pewniej podczas rozmowy z przedstawicielami firmy ubezpieczeniowej w momencie zawierania umowy związanej z ubezpieczeniami. Generalnie dobrze jest wiedzieć jakie są orientacyjne ceny polis , zanim skontaktujemy się z agencją ubezpieczeniową w celu zakupu ubezpieczenia auta.

Od niedawna istnieje specyficzny sposób sprzedaży ubezpieczeń, który jest praktykowany przez firmy istniejące na polskim rynku, a mianowicie „Direct”. Dzięki sprzedaży „Direct” możemy nabyć produkt auta korzystając z Internetu. Coraz więcej firm posiada zintegrowane z Kalkulatorami na ich stronach systemy, pozwalające na zakup ubezpieczenia online. Zwykle na koniec korzystania z darmowego Kalkulator OC strona informuje nas o możliwości złożenia zamówienia na dane usługi przez Internet. W momencie decyzji o zakupie polis przez internet dokonujemy opłaty albo zwykłym przelewem, szybkim przelewem korzystając z systemów płatności czy też kart kredytowych. W zależności od firmy procedura ta może się nieco różnić. Jeżeli chodzi o dostarczenie polisy do nas, to zwykle przychodzi ona drogą pocztową lub drukujemy ją poprzez stronę internetową firmy.

Wyliczanie składki polisy poprzez darmowy kalkulator OC jest dość ciekawym rozwiązaniem dla nas klientów w dobie Internetu. Dzięki kalkulacjom ubezpieczenia możemy w domowym zaciszu zrobić swoje własne rozeznanie w cenach dla naszego samochodu. Oprócz tego skorzystanie z tego narzędzia może być dobrym pierwszym etapem na drodze poszukiwania odpowiedniego ubezpieczyciela dla nas, zestawiając je z ofertami agentów w dalszym etapie. Internet jest tak popularny, że właściwie większość firm ubezpieczeniowych oferuje możliwość wyliczenia stawki składki w taki lub inny sposób przy pomocy ich strony WWW, a należą do nich takie firmy jak: PZU, Warta, Allianz, Generali, AXA, Aviva, Link4, Uniqa, Compensa, HDI, ERGO Hestia, Benefia, MTU. Kalkulator OC oczywiście nie występuje na wszystkich z tych firm ubezpieczeniowych, aczkolwiek większość nowocześniejszych udostępnia go. Warto odwiedzić wybrane firmy, które nas interesują i sprawdzić jakie są możliwości w serwisie.

Kalkulator AC – zadbaj o ochronę swojego pojazdu

AC, czyli Autocasco, to najlepszy sposób na zapewnienie swojemu pojazdowi doskonałej ochrony. Ubezpieczenie AC zabezpieczenia samochód przed takimi zdarzeniami jak kradzież, uszkodzenie częściowe lub całkowite czy zniszczenie na skutek warunków atmosferycznych. Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym bardziej bezpieczny jest pojazd. Co ważne, AC nie musi być drogie – kalkulator ubezpieczenia pozwoli Ci na znalezienie najtańszej oferty, która będzie miała najszerszy zakres. Zabezpiecz się na wypadek uszkodzenia Twojego auta i śpij spokojnie dzięki ofercie AC idealnie dobranej do Twoich potrzeb!

Jak wybrać tanie ubezpieczenie OC?

W zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu wszystkie zakłady ubezpieczeń oferują ubezpieczenie na tych samych warunkach, warunkach opisanych w ustawie. Dlatego jedynym rozsądnym kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty OC jest proponowana przez ubezpieczycieli najniższa cena. Umieszczony na stronie Darmowy Kalkulator OC pomoże obliczyć najtańsze ubezpieczenia OC i wyliczy tanie OC dla 12 firm. Okaże się, że cena OC nie musi być tak wysoka jak ta którą płaciliśmy do tej pory.

Wykupując ubezpieczenie OC nie ubezpieczamy swojego samochodu, a wszystkie inne pojazdy i osoby którym możemy wyrządzić szkodę swoim autem. W przypadku kolizji drogowej spowodowanej z naszej winy, z wykupionej przez nas polisy OC zostanie naprawiony samochód jedynie poszkodowanego. Swój samochód będziemy musieli naprawić na własny koszt. Jeżeli natomiast dojdzie do kolizji nie z naszej winy, wtedy to nasz samochód zostanie naprawiony. Koszt naprawy jednak nie pokryje nasz ubezpieczyciel, tzn. ten u którego wykupiliśmy polisę OC, ale ten zakład ubezpieczeniowy u którego był ubezpieczony sprawca kolizji. Tanie OC jest więc dla nas rozwiązaniem optymalnym w przypadku ubezpieczenia OC samochodu.

Jak porównać oferty wielu ubezpieczycieli i wybrać najlepsze ubezpieczenie OC – tanie OC?

Znalezienie dobrej oferty ubezpieczenia OC, nie powinno sprawić dużego problemu. Kontakt ze wszystkimi zakładami ubezpieczeniowymi może jednak zabrać dużo czasu /ubezpieczenia komunikacyjne oferuje kilkanaście towarzystw/.

Kalkulator OC – najlepszy sposób na oszczędności

OC to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu – każdy kierowca jest zobowiązany do jego posiadania. Szczegółowy zakres OC jest dokładnie określony, co oznacza, że niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego zakres ochrony jest zawsze identyczny. Z tego powodu warto zdecydować się na najtańsze OC – kalkulator ubezpieczeniowy pozwala na sprawne znalezienie oferty w najbardziej korzystnej cenie. Różnice pomiędzy ceną OC w firmach ubezpieczeniowych mogą być bardzo duże – po co przepłacać, skoro OC działa zawsze w identyczny sposób? Skorzystaj z kalkulatora OC i ciesz się oszczędnościami.

Tanie OC – na co zwrócić uwagę?

Składka podstawowa

Składka podstawowa ma największy wpływ na cenę OC, ponieważ to od niej będą naliczane poszczególne zniżki i zwyżki. Zależy między innymi od: miejsca zarejestrowania pojazdu, rodzaju pojazdu, pojemności silnika, itp.
Jak to wygląda w praktyce na podstawie taryf OC wielu zakładów ubezpieczeń. Składka podstawowa dla samochodu osobowego, pojemność silnika do 1800 cm3 może wynosić od 862 zł do 1652 zł. Tanie OC to przede wszystkim niska skladka podstawowa.

Zniżki za bezszkodową jazdę

Określa ona wysokość zniżki za liczbę lat bezszkodowej jazdy. Zakłady ubezpieczeń udzielają maksymalnie 60% zniżki. Za każdy następny bezszkodowy roczny okres ubezpieczenia otrzymujesz większą zniżkę. Maksymalną 60% zniżkę możesz otrzymać po 6 latach w jednych zakładach ubezpieczeń, lub dopiero po 8 latach w innych. Przy zmianie ubezpieczycela nie traci się tych zniżek. Tanie OC to również bezszkodowy przebieg naszego ubezpieczenia.

Pozostałe możliwe zwyżki i zniżki

Zniżki składki OC:

 • wiek właściciela pojazdu (35-60 lat): -5% do -20%,
 • wiek samochodu: nowy -20%, roczny -15%, dwuletni -10%,
 • marka samochodu: do -15%,
 • rodzaj silnika: do -5%,
 • jednorazowa opłata: do -10%,
 • kontynuacja: -5% do -20%,
 • ubezpieczenie kilku pojazdów: do -15%,
 • zawarcie innych ubezpieczeń: do -20%,
 • zniżki marketingowe: do -20%,

Zwyżki składki OC:

 • wiek właściciela/użytkownika: +10 do +100%,
 • prawo jazdy (brak lub do 3 lat): +10% do +50%,
 • wiek samochodu (powyżej 12 lat): do +10%,
 • marka samochodu: do +20%,
 • liczba miejsc np.(6-9): do +20%,
 • brak ważnego badania technicznego: do +20%,
 • opłata w 2 ratach: do +10%,
 • brak zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia: do +60%,

Powiązanie wpisy

Polacy chętnie kupują auta z tak zwanej drugiej ręki – sprowadzają je z Zachodu albo szukają idealnego modelu na krajowych drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top