Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie telefonu – trzy powody, dla których warto się na nie zdecydować

15 kwietnia, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Mówi się, że dzisiejsze smartfony są przedłużeniem naszej inteligencji. Nawet kiedy czegoś nie wiemy, w kilka sekund możemy sprawdzić to w mobilnej wyszukiwarce. Podobnie jest, gdy musimy coś szybko obliczyć, dotrzeć w miejsce, którego nie znamy lub kiedy chcemy upewnić się, że zakupiony sprzęt rzeczywiście jest najtańszy na rynku. Ze smartfonów korzystamy na setki, a może i tysiące różnych sposobów. Nic dziwnego, że wydajemy na nie coraz więcej. Czasem cena smartfona przekracza miesięczne zarobki, jednak trudno odmówić sobie zakupu sprzętu najnowszej generacji, który zachwyca możliwościami… 

Znasz to uczucie, kiedy w Twojej kieszeni pojawia się najnowszy model smartfona? Wraz z ogromną radością z posiadania nowego urządzenia zaczynasz jednak odczuwać strach? Co, jeśli ekran pęknie lub gdy telefon przypadkiem wpadnie do wody? A jeśli zniszczy go pies albo zgubisz go w trakcie imprezy lub wycieczki za miasto? Biorąc pod uwagę, że ceny smartfonów nie są niskie, warto rozważyć ubezpieczenie telefonu – tym bardziej, że cena takiej polisy może być bardzo korzystna, a ochrona naprawdę szeroka. Sprawdź, dlaczego ubezpieczenie smartfona to dobry pomysł! 

Ubezpieczenie telefonu – jaki jest zakres ochrony?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie osoby, które chcą ubezpieczyć swój telefon. Ty również należysz do tego grona i chcesz zabezpieczyć swój najnowszy model smartfona? Okazuje się, że zakres ochrony jest bardzo zróżnicowany i zależy od tego, w jakiej firmie ubezpieczeniowej zostanie zakupiona polisa. Chyba żadnego właściciela drogiego smartfona nie trzeba przekonywać do tego, że ochrona powinna być jak najszersza. Co prawda z reguły najbardziej obawiamy się kradzieży telefonu czy pęknięcia wyświetlacza, jednak – jak powszechnie wiadomo – wypadki chodzą po ludziach… Nie wiadomo zatem, co takiego może przytrafić się telefonowi. Z tego powodu warto zadbać o to, aby ubezpieczenie telefonu obejmowało jak największą ilość sytuacji. Kiedy telefon ulegnie uszkodzeniu, otrzymasz odszkodowanie, które pozwoli Ci na zakup nowego urządzenia lub – jeśli będzie to możliwe – Twój smartfon zostanie naprawiony. 

Co wobec tego powinno obejmować ubezpieczenie telefonu? Oto najważniejsze elementy, na które musisz zwrócić uwagę: 

 • ubezpieczenie telefonu od kradzieży – najnowszy model smartfona z pewnością budzi ogromne zainteresowanie. Niestety, taki telefon może również zainteresować złodzieja, a wielu z nich posiada naprawdę nietypowe metody na kradzież smartfona. Ze statystyk policyjnych wynika, że rocznie w Polsce dochodzi nawet do kilkunastu tysięcy kradzieży telefonu, a policja jest w takiej sytuacji bezradna – namierzenie telefonu, który został skradziony przez „profesjonalistę” w swoim fachu jest niemalże niemożliwe. Właśnie dlatego koniecznie zadbaj o ubezpieczenie telefonu od kradzieży,
 • pęknięty ekran – choć producenci smartfonów robią wszystko, aby ekrany były odporne na zarysowania czy pęknięcia, do ich uszkodzenia dochodzi bardzo często. Czasem wystarczy, że smartfona spadnie z większej wysokości i… nieszczęście gotowe! Z tego powodu ubezpieczenie telefonu powinno zapewniać ochronę na wypadek uszkodzenia ekranu – koniecznie to sprawdź!
 • kontakt z płynami – choć mają potężne możliwości, nowoczesne smartfony są również bardzo delikatne. Czasem niewielki kontakt z płynem wystarczy, aby urządzenie zostało uszkodzone. Jednocześnie jednak to właśnie smartfon towarzyszy nam podczas picia porannej kawy czy popołudniowej herbatki, a w czasie pracy z reguły leży na biurku obok szklanki z sokiem… Jeśli obawiasz się zarania swojego smartfona, Twoje ubezpieczenie telefonu powinno obejmować uszkodzenie przez kontakt z płynami, 
 • a co z pożarem i innymi uszkodzeniami, na które nie masz wpływu? W [przypadku domu lub mieszkania ubezpieczenie na wypadek pożaru jest czymś oczywistym. Obecnie coraz więcej ubezpieczycieli oferuje także ubezpieczenie telefonu od pożaru. Kiedy do niego dojdzie i urządzenie zostanie uszkodzone lub całkowicie zniszczone, będziesz mógł liczyć na jego naprawę lub na odszkodowanie, 
 • zdarza się, że telefon zostaje uszkodzony przez osoby trzecie, na przykład w efekcie aktu wandalizmu – dotyczy to w szczególności uczniów i studentów, który posiadają najnowsze modele. Warto zabezpieczyć się na wypadek takiej sytuacji i wybrać ubezpieczenie od tzw. szkód obcych – w razie zniszczenia smartfona przez osoby trzecie polisa zapewni odpowiednią ochronę, 
 • błędy w obsłudze – chociaż nowoczesne smartfony są bardzo intuicyjne zdarza się czasem, że na skutek błędnej obsługi telefon zostaje uszkodzony lub zablokowany i nie sposób dłużej z niego korzystać. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby nie uszkodzić systemu – niestety, najczęściej bezpowrotnie. Warto wybrać ubezpieczenie, które zapewnia ochronę na wypadek błędów w obsłudze.

Trzy powody, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu

Powodów, dla których ubezpieczenie smartfona to naprawdę dobry pomysł jest mnóstwo, jednak trzy z nich wydają się być najważniejsze. Przede wszystkim, odpowiednie ubezpieczenie telefonu da Ci wewnętrzne poczucie spokoju. Nie będziesz musiał martwić się, że Twój najnowszy Samsung czy iPhone, na który wydałeś niemal całą pensję, ulegnie uszkodzeniu lub zostanie skradziony. Nawet jeśli do tego dojdzie, Ty szybko odzyskasz swoje pieniądze i – dzięki odszkodowaniu – będziesz mógł kupić nowy telefon bez konieczności sięgania po swoje oszczędności. To zdecydowanie najważniejszy powodów, dla którego zakup ubezpieczenia smartfona wydaje się wręcz koniecznością. 

Kolejny powód to wygoda. Koniecznie wybierz ubezpieczyciela, u którego polisa będzie obowiązywała natychmiast po zawarciu umowy. Co istotne, najczęściej jest ona zawierana zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. To z pewnością bardzo komfortowe rozwiązanie – wystarczy, że masz dostęp do internetu, a po kilku minutach Twój telefon może być ubezpieczony. 

Trzeci powód, dla którego warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu, to niska cena polisy. Z reguły koszt ubezpieczenia smartfona to tylko niewielki procent wartości urządzenia, a zatem zdecydowanie warto się na nie zdecydować. Dzięki temu za kilkadziesiąt czy kilkaset złotych zyskujesz pełną ochronę dla smartfona, którego cena sięga kilku tysięcy złotych. Prawda, że to brzmi bardzo rozsądnie? 

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ceny ubezpieczenia smartfona są bardzo zróżnicowane i zależne są m.in. od firmy ubezpieczeniowej czy zakresu ochrony. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny u jednego z najbardziej cenionych ubezpieczycieli smartfonów, czyli w firmie SimpleSurance. Nie bez powodu jest to jedna z najczęściej wybieranych firm, w których ubezpieczamy telefonu. Oprócz naprawdę korzystnej ceny gwarantuje ona ubezpieczenie na całym świecie, błyskawiczną pomoc w razie uszkodzenia smartfona czy naprawdę szeroki zakres ubezpieczenia. 

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu? Ceny rozpoczynają się już od 174,95 zł za roczną ochronę. Na ostateczną cenę wpływa jedna to, jaki model telefonu posiadasz jaka jest jego wartość oraz okres, na jaki wykupujesz ubezpieczenie. Oto kilka przykładów: 

 • Apple iPhone 11 64 GB – w połowie kwietnia 2020 r. ceny urządzenia zaczynają się od 3200 zł. Ubezpieczenie iPhone 11 w SimpleSurance kosztować będzie 309,95 zł w przypadku zakupu polisy na rok i 549,95 zł przy ochronie na dwa lata. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, zdecydowanie warto zainwestować tę kwotę w jego ochronę, 
 • Apple iPhone 11 PRO – tutaj cena przekracza 4500 zł. W związku z tym za roczną ochronę w SimpleSurance trzeba zapłacić 419,95 zł, a za dwuletnią 769,95 zł,
 • Samsung Galaxy S10 128 GB – ceny rozpoczynają się od 2700 zł. Ochrona roczna w SimpleSurance kosztować będzie 309,95 zł, a dwuletnia – 549,95 zł.
 • Huawei P30 PRO – telefon można kupić już za 2700 zł. Cena ubezpieczenia wyniesie 309,95 zł przy ochronie rocznej i 549,95 zł przy zakupie polisy na dwa lata, 
 • Xiaomi Mi Note 10 PRO – cena urządzenia waha się pomiędzy 2200 a 2700 zł. W najtańszym wariancie za ubezpieczenie należy zapłacić 239,95 zł za ochronę roczną, a w przypadku zakupu polisy na dwa lata – 399,95 zł. 

Jak widać, ceny ubezpieczenia telefonu w SimpleSurance są naprawdę bardzo korzystne – szczególnie biorąc pod uwagę szeroki zakres ochrony i wyjątkową sprawną obsługę. Na uwagę zasługuje również możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy Biura Obsługi, a także błyskawiczna pomocy i wygodny sposób zgłaszania szkody. To bardzo ważne w momencie, kiedy telefon rzeczywiście zostanie skradziony lub uszkodzony – w SimpleSurance nie ma miejsca na wielotygodniowe procedury. Tutaj pomoc udzielana jest niemal natychmiast po zgłoszeniu szkody. Dzięki temu właściciel telefonu nie musi zbyt długo czekać – a jak wiadomo, brak smartfona nawet przez kilka dni może wywołać sporo problemów. 

Ubezpieczenie telefonu – podsumowanie

W dzisiejszych czasach, kiedy smartfony towarzyszą nam nieustannie, a ich cena z reguły jest bardzo wysoka, ubezpieczenie telefonu staje się niezbędne. Warto jednak wybrać taką ochronę, która będzie zarazem bardzo szeroka, a jednocześnie jej cena będzie korzystna. W SimpleSurance ubezpieczenie smartfona jest nie tylko stosunkowo tanie, ale też można tutaj liczyć na szybką i profesjonalną pomoc. Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twój telefon jest bezpieczny, a kiedy dojdzie do jego uszkodzenia, otrzymasz błyskawiczną pomoc. Sprawdź, jaka będzie cena ubezpieczenia Twojego smartfona i nie zwlekaj – zakupu polisy możesz dokonać nawet trzy miesiące po kupnie swojego smartfona! 

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top