Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych – jakie są szanse na jej otrzymanie?

23 grudnia, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z zadłużeniem, a z powodu problemów finansowych spłata comiesięcznych zobowiązań często staje się niemożliwa. Jednocześnie jednak każdy z nas miewa nieprzewidziane wydatki. Jeśli należysz do grona osób, które mają problem ze spłatą długów, a pilnie potrzebujesz gotówki, koniecznie sprawdź, czy możesz otrzymać gwarantowaną pożyczkę dla zadłużonych. 

Czy osoby zadłużone mogą liczyć na pożyczkę? 

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób – szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy sytuacja gospodarcza negatywnie odbija się na naszych finansach. Oczywiście otrzymanie pożyczki przez osobę, która posiada zadłużenie, nie jest proste. Wynika to z faktu, że zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe, starają się jak najlepiej zabezpieczyć. Udzielając pożyczki, ponoszą one ryzyko – istnieje bowiem możliwość, że pożyczka nie zostanie spłacona, w związku z czym bank lub firma poniesie straty finansowe. 

Nie oznacza to jednak, że gwarantowana pożyczka dla zadłużonych nie istnieje. Na rynku działają firmy, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek osobom zadłużonym. Co bardzo ważne, pożyczki udzielane są również osobom, które widnieją w bazach BIK czy w innych bazach, gdzie gromadzone są dane o dłużnikach. A zatem nawet osoby z niskim scoringiem BIK mogą liczyć na pożyczkę, co dla wielu osób z pewnością jest bardzo dobrą wiadomością. 

Kwoty pożyczek dla zadłużonych są mocno ograniczone

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych jest możliwa do otrzymania, jednak należy liczyć się z tym, że kwoty nie będą wysokie. Firmy, które udzielają pożyczek osobom zadłużonym, najczęściej oferują pożyczki w wysokości do kilku tysięcy złotych. Nie jest to wiele, jednak – w razie nieprzewidzianych wydatków, jak na przykład naprawa samochodu czy konieczność zakupu nowego sprzętu do domu – może być to wystarczająca kwota. 

Istotne jest również to, że okres spłaty w przypadku gwarantowanej pożyczki dla zadłużonych nie jest długi. Pożyczki takie w ogromnej większości przypadków udzielane są na maksymalnie 30 dni, co oznacza, że po miesiącu trzeba spłacić zobowiązanie w całości. Firm, które udzielają pożyczek dla zadłużonych na dłuższych okres, jest niewiele – a maksymalny okres wynosi 60 dni. Decydując się na gwarantowaną pożyczkę dla zadłużonych, należy więc liczyć się z tym, że cała kwota będzie musiała zostać spłacona już po kilku tygodniach. Warto więc zastanowić się, czy nie będzie żadnych problemów ze spłatą pożyczki, aby nie zwiększać sumy niespłaconych zobowiązań. 

Jak otrzymać gwarantowaną pożyczkę dla zadłużonych? 

Pora na znalezienie odpowiedzi na kluczowe pytanie – jak otrzymać pożyczkę dla osób zadłużonych? Z całą pewnością nie jest to zadanie proste – osoby, które mają niespłacone zobowiązania finansowe, nigdy nie wzbudzają zaufania banków czy innych instytucji finansowych. 

W pierwszej kolejności warto więc zastanowić się nad tym, czy gwarantowana pożyczka dla zadłużonych jest dobrym rozwiązaniem. Być może wcale nie trzeba decydować się na takie zobowiązanie, ponieważ nieprzewidziane wydatki – na przykład zakup nowego telewizora czy pralki – można odłożyć w czasie? Osoby, które zmagają się z zadłużeniem, w pierwszej kolejności powinny skupić się na jego spłacie. W ogromnej większości przypadków bowiem przyjdzie moment, gdy spłata kredytów będzie konieczna – w przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami. 

A jeśli uznasz, że pieniądze rzeczywiście są Ci potrzebne, postaraj się bardzo dokładnie przeanalizować oferty firm, które udzielają pożyczek dla zadłużonych. Chodzi między innymi o koszty pożyczki, okres spłaty oraz wszystkie dodatkowe opłaty. Im mniejszą kwotę trzeba będzie zwrócić, tym lepiej. 

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych – podsumowanie

Choć otrzymanie gwarantowanej pożyczki dla zadłużonych jest możliwe, warto bardzo dokładnie zastanowić się przed zaciągnięciem kolejnego zobowiązania. W pierwszej kolejności należy bowiem skupić się na spłacie dotychczasowych długów. Jednocześnie jednak nawet osoby zadłużone mają szanse na uzyskanie pożyczki – choć z reguły nie można liczyć na kwotę większą niż 3000 zł, a okres spłaty zobowiązania w całości najczęściej wynosi 30 dni. 

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top