Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

O czym pamiętać, planując zimowy odpoczynek w Polsce i za granicą?

19 grudnia, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Wielkimi krokami zbliżają się ferie, a wraz z nimi – czas na zimowy wypoczynek. Nie udało Ci się jeszcze podjąć decyzji, gdzie spędzić tegoroczny urlop? Wahasz się pomiędzy zagranicznym wyjazdem a spędzeniem zimowych wakacji w Polsce? Poznaj kilka ciekawych propozycji na zimowy wypoczynek – a przy okazji dowiesz się, jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie podróży! 

Zimowy urlop za granicą – jakie kraje warto odwiedzić?

Należysz do osób, które nie wyobrażają sobie spędzenia zimowego urlopu bez zagranicznego wyjazdu? Dotychczas udało Ci się odwiedzić kilka ciekawych krajów? A może planujesz swój pierwszy wyjazd za granicę i zastanawiasz się, gdzie pojechać?

Wyjazd do ciepłych krajów

Wśród najbardziej popularnych krajów, które wiele osób chętnie odwiedza zimą, z całą pewnością wymienić należy Egipt, Teneryfę, Turcję, Tunezję, Maroko czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wszystkie te kraje kuszą przede wszystkim piękną pogodą – a kto z nas nie marzy o odrobinie słońca w kolejny zimowy wieczór w Polsce? To jednak nie wszystko – każdy z tych krajów posiada również niezwykłą historię, a także szereg wyjątkowych atrakcji turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć. 

Aktywny wypoczynek za granicą

A może w tym roku chcesz spędzić zimowy urlop aktywnie, dlatego szukasz idealnego kraju na narty lub snowboard? Jeśli tak, najlepszym wyborem będą oczywiście Alpy. To prawdziwe królestwo wszystkich fanów sportów zimowych. Wystarczy, że wybierzesz region, który chcesz odwiedzić, a już niebawem przeżyjesz wspaniałą, śnieżną przygodę. 

Ferie zimowe w Polsce – wyjątkowe atrakcje są na wyciągnięcie ręki

Ciekawą alternatywą dla zagranicznych wyjazdów może być spędzenie zimowego urlopu w kraju. W Polsce nie brakuje miejsc, w których można liczyć na naprawdę udany wypoczynek – również w miesiącach zimowych.

Wypoczynek z dala od codzienności  

Jeśli marzysz o prawdziwym wypoczynku, dobrym pomysłem będzie wyjazd do jednej z mniej popularnych nadmorskich miejscowości. Spacer po zaśnieżonej plaży z pewnością pozwoli Ci złapać oddech! A może warto wykorzystać zimowy urlop na odnowienie pewnych znajomości? Zaproponuj dawno niewidzianym przyjaciołom lub członkom rodziny wspólny wyjazd na weekend – w ten sposób na pewno zrobisz im świetną niespodziankę! 

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

Nie chcesz czekać z zimowym wyjazdem aż do ferii? Możesz zdecydować się na wcześniejszy wyjazd – na przykład w grudniu. W tym miesiącu warto odwiedzić jeden z jarmarków świątecznych, które organizowane są w różnych miejscach w Polsce. Doskonałym wyborem będą Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe – wspaniały jarmark, który każdego roku przyciąga tysiące turystów, nie tylko z Polski. Warto odwiedzić także jarmarki we Wrocławiu czy w Gdańsku – atmosfera jest niepowtarzalna, a wśród dostępnych smakowitości każdy znajdzie coś dla siebie! 

Ubezpieczenie turystyczne – na co zwrócić uwagę?

Kiedy uda Ci się podjąć decyzję, gdzie spędzić tegoroczny zimowy urlop, możesz przystąpić do jego organizacji. Jednym z najważniejszych elementów przygotować do urlopu jest oczywiście wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. To szczególnie istotne w przypadku wyjazdów zagranicznych – choć polisa taka świetnie sprawdzi się także wtedy, gdy planujesz urlop w kraju. 

Choć większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenie polisy turystyczne, znalezienie dobrego ubezpieczenia nie jest proste. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, co na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy. A może zastanawiasz się nad wyrobieniem karty EKUZ?

Karta EKUZ – czy taka polisa jest wystarczająca?

Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) to specjalny rodzaj ubezpieczenia, który pozwala na skorzystanie z pomocy medycznej na koszt NFZ – również podczas zagranicznych wyjazdów. Polisa zadziała na terenie państw członkowskich UE/ EFTA. Należy jednak mieć świadomość, że EKUZ nie zapewnia kompleksowej opieki medycznej. Pozwala ona na skorzystanie z pomocy tylko wtedy, gdy jest to niezbędne – na przykład w razie poważnego wypadku, zatrucia, złamania, zawału czy nagłej akcji porodowej. W ramach karty EKUZ można korzystać z publicznych placówek medycznych. Niestety, w wielu przypadkach trzeba dopłacić za usługi medyczne, co często wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. 

Oczywiście nie oznacza to, że należy zrezygnować z karty EKUZ. Tego typu podstawowe ubezpieczenie zdrowotne może okazać się przydatne. Z pewnością jednak nie jest ono wystarczające – w szczególności dla osób, które chcą cieszyć się pełnym poczuciem bezpieczeństwa. 

Już dziś zaplanuj zimowy wypoczynek!

Jeśli marzysz o tym, aby tegoroczny zimowy urlop spędzić w sposób wyjątkowy, nie czekaj dłużej – już dziś zaplanuj swój wypoczynek. Dzięki temu będziesz w stanie zorganizować wymarzone wakacje, nie zapominając o tym, co najważniejsze – czyli o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. 

Powiązanie wpisy

Choć kredyt lub pożyczka może być doskonałym sposobem na sfinansowanie bieżących wydatków, należy mieć na uwadze, że skorzystanie z takiej formy finansowania wiąże się z koniecznością spłacania comiesięcznych rat.

Ucieczka przed Policją to z pewnością poważne przewinienie kierowcy. Wyjaśniamy, jakie może mieć ono konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top