Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak otrzymać zwrot prowizji bankowej w PKO BP?

16 grudnia, 2021Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Od pewnego czasu sporo mówi się o możliwości wcześniejszej spłaty kredytu w banku, a także o zwrotach prowizji. Ty również zdecydowałeś się na spłacenie zobowiązania finansowego przed terminem? To świetna wiadomość – możesz otrzymać zwrot prowizji bankowej w PKO BP! 

Wcześniejsza spłata kredytu – to naprawdę się opłaca!

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że spłata kredytu przed terminem, który został określony w umowie kredytowej, jest świetnym rozwiązaniem. Świadczy o tym fakt, że coraz więcej osób decyduje się na spłatę całości zobowiązania o wiele wcześniej. Największą korzyścią jest możliwość odzyskania poczucia finansowego bezpieczeństwa. Nie ma bowiem konieczności dalszego spłacania comiesięcznych rat. Tym samym w domowym budżecie pozostaje większa kwota, którą można przeznaczyć na bieżące wydatki lub na oszczędności. Oczywiście wpływa to również pozytywnie na zdolność kredytową. 

Kolejną ważną korzyścią, wynikającą z wcześniejszej spłaty kredytu, jest możliwość zmniejszenia całkowitego kosztu kredytu. Jak wiadomo, na koszt ten składa się nie tylko pożyczona kwota, ale też koszty naliczane przez bank – między innymi odsetki, prowizja czy ubezpieczenie. Decydując się na spłatę kredytu przed terminem, można liczyć na zwrot prowizji. Dzięki temu całkowity koszt kredytu może być niższy o kilka lub kilkanaście tysięcy! 

Kto może ubiegać się o zwrot prowizji?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami należy spełnić kilka warunków, aby ubiegać się o zwrot prowizji bankowej w PKO BP i każdym innym banku. Przepisy te są bowiem uniwersalne. 

  • Kwota kredytu nie może przekraczać 255 500 zł. Co istotne, nie ma tutaj dolnej granicy, a zatem o zwrot prowizji można ubiegać się także w przypadku kredytów na kwotę 5000 czy 10.000 zł. 
  • Jeśli kredyt został zaciągnięty w innej walucie, po przeliczeniu na PLN jego wartość również nie powinna przekraczać kwoty 255 500 zł. 
  • Kredyt musi zostać udzielony na osobę prywatną, bowiem ubieganie się o zwrot prowizji w przypadku kredytów na firmę nie jest możliwy. 
  • Umowa kredytowa powinna zostać zawarta po 18 grudnia 2011 roku. W przypadku wcześniej zawartych umów nie można ubiegać się o zwrot prowizji. 

Jeśli spełniasz wszystkie powyższe warunki, a jednocześnie udało Ci się spłacić kredyt przed terminem, masz pełne prawo do ubiegania się o zwrot prowizji w PKO BP! 

Zwrot prowizji bankowej w PKO BP – jak go otrzymać? 

Z pewnością zastanawiasz się, co należy zrobić, aby otrzymać zwrot prowizji. Otóż sposób ubiegania się o zwrot jest zależny od tego, kiedy spłaciłeś zobowiązanie finansowe.  

Spłaciłeś kredyt 12 listopada 2019 roku lub później?

Jeśli ostatnią ratę kredytu spłaciłeś 12 listopada 2019 roku lub później, zwrot prowizji w PKO BP zostanie udzielony automatycznie. Bank ten po raz kolejny udowadnia, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, a jednocześnie stara się ograniczyć formalności do niezbędnego minimum. Jeżeli więc udało Ci się spłacić kredyt po tej dacie, prawdopodobnie otrzymasz automatyczny zwrot prowizji na swoje konto. 

A może ostatnią ratę wpłaciłeś przed 12 listopada 2019 roku?

Inaczej wygląda to w sytuacji, gdy spłaty ostatniej raty kredytu w PKO BP dokonałeś przed tą datą. W takim przypadku zwrot prowizji bankowej w PKO BP nie nastąpi automatycznie. Konieczne będzie złożenie odpowiedniego wniosku, który najpierw zostanie rozpatrzony przez bank, a następnie podjęta zostanie decyzja, czy należy Ci się zwrot prowizji. Jest to nieco bardziej skomplikowane, jednak i w tym przypadku szanse na uzyskanie zwrotu prowizji w PKO BP są ogromne. 

Jak złożyć wniosek o zwrot prowizji bankowej w PKO BP?

Aby ubiegać się o zwrot prowizji bankowej w PKO BP w przypadku, gdy spłata zobowiązania nastąpiła przed dniem 12 listopada 2019 roku, należy złożyć odpowiedni wniosek. Taki wniosek można w dowolnym momencie złożyć w wybranej placówce PKO BP. Istnieje także możliwość złożenia wniosku w trybie reklamacyjnym – dokonać tego można bezpośrednio na stronie internetowej PKO BP. Takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze, nie trzeba bowiem poświęcać czasu na osobiste odwiedzanie placówki banku. 

Jak długo trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku?

W większości przypadków wnioski o zwrot prowizji rozpatrywane są w ciągu 30 dni. Zdarza się jednak, że okres ten zostaje przedłużony do 60 dni – na przykład wtedy, kiedy sytuacja jest szczególnie skomplikowana i wymaga bardziej dogłębnej analizy. 

PKO BP – zwrot prowizji bankowej pozwoli na obniżenie całkowitego kosztu kredytu 

Ubieganie się o zwrot prowizji bankowej w PKO BP jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, którym udało się spłacić całość zobowiązania przed datą, która została określona w umowie kredytowej. Jest to dobry sposób na obniżenie kosztu kredytu, a także na uzyskanie dodatkowego zastrzyku pieniędzy. 

Jeśli nie wiesz, jak złożyć wniosek o zwrot prowizji bankowej w PKO BP lub bank odrzucił Twój wniosek, możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Wystarczy, że zwrócisz się do firmy, która profesjonalnie pomaga kredytobiorców w ubieganiu się o zwrot prowizji, a pieniądze pojawią się na Twoim koncie o wiele szybciej, niż myślisz!

Powiązanie wpisy

Planowanie budżetu domowego jest kluczowe dla osiągnięcia stabilności finansowej i realizacji finansowych celów. Niestety, wiele osób nie wie, jak zaplanować swoje wydatki, co może prowadzić do problemów finansowych. W tym artykule przedstawimy kilka kroków, jak zaplanować budżet domowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top