Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak przebiega kasacja samochodów?

9 maja, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Kasacja czy też złomowanie pojazdu to najlepszy wybór wtedy, gdy nie nadaje się on już do dalszego użytkowania. Jak wobec tego przebiega kasacja pojazdów?

Po dowiezieniu samochodu do stacji demontażowej jest on dokładnie przeglądany przez specjalistów. Sprawdza się między innymi potencjał odzyskania surowców wtórnych, a także części, które jeszcze są sprawne i będzie można je wykorzystać ? często aż 90% z elementów samochodu przeznaczonego do kasacji ulega ponownemu wykorzystaniu. Wtedy też szacuje się cenę pojazdu. Potem samochód trafia do miejsca, w którym usuwa się z niego wszystkie płyny i oleje, a także paliwo. Poszczególne z jego części takie jak siedzenia, akumulator, układ kierowniczy są wymontowywane. Potem auto trafia na parking, by w końcu mogło być zezłomowane z użyciem zgniatarki, by zmniejszyć jego wielkość.

Do zezłomowania samochodu potrzebne są odpowiednie dokumenty. Są to:

  • dowód rejestracyjny lub też, jeśli pojazd nie był przerejestrowany, umowa kupna-sprzedaży
  • w przypadku wypadków jest to też zaświadczenie z wydziału komunikacji lub pokwitowanie wystawiane przez policję
  • karta pojazdu, jeżeli właściciel ją posiada
  • dowód osobisty osoby wpisanej do dowodu rejestracyjnego, w przypadku współwłasności potrzebne są dowody każdego z właścicieli

Alternatywnym rozwiązaniem, gdy nie masz czasu na zajmowanie się tymi sprawami, jest skup samochodów. Dzięki niemu możesz błyskawicznie, bo nawet w ciągu jednego dnia, sprzedać praktycznie każdy samochód, nawet ten uszkodzony, powypadkowy czy przeznaczony do złomowania. Zadzwoń, umów się na spotkanie, podpisz umowę i przekaż auto ? tego samego dnia otrzymasz pieniądze w formie gotówki lub jako przelew na swoje konto.

Powiązanie wpisy

Musisz wykupić ubezpieczenie OC w najbliższym czasie? Teraz możesz zrobić to na dwa sposoby – online oraz stacjonarnie. Gdzie można znaleźć dla siebie najkorzystniejszą ofertę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top