Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak zapobiec kradzieży kieszonkowej?

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Kieszonkowcy to złodzieje specjalizujący się w rabowaniu turystów, gdy nie zwracają na nic uwagi. Unikanie kieszonkowców stanowi wyzwanie, ponieważ złodzieje starają się wtopić w otoczenie i pozostać niezauważeni. Aby uniknąć stania się ofiarą, przechowuj portfel w przedniej kieszeni i trzymaj swoje rzeczy zawsze blisko. Trzymaj się z daleka od gadatliwych nieznajomych, którzy mogą próbować cię oszukać i zachowuj się rozsądnie w zatłoczonych miejscach. Jeśli podczas podróży międzynarodowej okradziono Cię, złóż raport policyjny i odwiedź ambasadę swojego kraju, aby zastąpić paszport lub dowód osobisty.
Trzymaj portfel w przedniej kieszeni, aby był blisko

Jeśli zwykle przechowujesz portfel w tylnej kieszeni, zabezpiecz go przed kradzieżą, przenosząc go do przedniej kieszeni. Kieszonkowcowi jest znacznie trudniej ukraść portfel, paszport lub pieniądze, jeśli nie jest łatwo dostępny dla osoby idącej za tobą.

Ukryj swój portfel w ukrytej lub tajnej kieszeni, jeśli taką masz.

Jeśli masz ubranie z ukrytą kieszenią, schowaj tam swój portfel. Kieszonkowcy zwykle szukają kosztowności i pieniędzy w oczywistych miejscach i nie będą wiedzieli, gdzie szukać, jeśli portfel jest w kurtce, w niewidocznym szwie lub ukryty w pobliżu kieszeni na piersi.

Jeśli musisz schować coś do kurtki, włóż to do woreczka na rzep. Rzep będzie hałasować, jeśli ktoś spróbuje sięgnąć do kieszeni.

Utwórz fałszywy portfel i schowaj go w tylnej kieszeni, aby oszukać złodziei.

Kup portfel i przenieś swoje karty i pieniądze do nowego. Wypełnij zużyty portfel skrawkami papieru, pustymi kartami podarunkowymi i losowymi rachunkami. Podczas podróży miej przy sobie portfel, który będzie przynętą. Jeśli ktoś spróbuje cię okraść, wyciągnij fałszywy portfel, upuść go i biegnij w przeciwnym kierunku.
Wybierz portmonetkę ze złożonym mechanizmem zamykającym, aby powstrzymać kieszonkowców. Jeśli zwykle używasz portmonetki bez mechanizmu zamykającego, zdobądź nowy z zatrzaskowym zamkiem lub zamkiem błyskawicznym. Te portfele są trudniejsze do otwarcia, a kieszonkowiec prawdopodobnie nie będzie próbował zawracać sobie głowy. Jeśli to możliwe, użyj torebki z zamkiem, aby upewnić się, że nic nie zaginie podczas podróży.

Skróć paski w torbie lub torebce, aby trzymać ją blisko siebie.

Aby uniknąć wyrwania torby, trzymaj ją jak najbliżej ciała. Podciągnij paski torebki lub plecaka, aby je skrócić i trzymać torbę bliżej ciała. To znacznie utrudni komukolwiek sięgnięcie do torby podczas podróży.

Trzymaj torbę lub plecak zamiast odkładać go na siedzenie obok

Jeśli usiądziesz w restauracji lub usiądziesz w autobusie, połóż torbę na kolanach. Jeśli położysz go na podłodze lub powiesisz na oparciu krzesła, będzie to łatwy cel dla złodziei. Bardziej prawdopodobne jest, że zapomnisz o torbie, kiedy wstaniesz z fotela, jeśli ją odłożysz gdzieś na bok.

Ubieraj się niepozornie, żeby się wtopić i wyglądać jak ktoś miejscowy.

Jeśli podróżujesz, postaraj się wtopić w otoczenie, odpowiednio się ubierając. Unikaj jasnych ubrań, które sprawią, że będziesz się wyróżniać i trzymaj się z dala od ubrań turystycznych, aby sprawić wrażenie, że to, co widzisz, to dla ciebie codziennie. Złodzieje rzadziej próbują okraść kogoś, kto mieszka tam, gdzie oni.

Powiązanie wpisy

Sypialnia jest miejscem odpoczynku, w którym relaksujemy się po ciężkim dniu. Warto zadbać tutaj o najwyższy komfort, by zawsze wstawać wypoczętym oraz gotowym na nowy dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top