Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Kalkulator OC dla początkujących

30 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Codzienna jazda samochodem jest zdecydowanie prostsza, niż zrozumienie wszystkich formalności, o które w związku z jego posiadaniem musisz zadbać. Jeśli kalkulator OC dotychczas był dla Ciebie wyłącznie jakimś narzędziem, pojawiającym się podczas rozmów z bardziej lub mniej doświadczonymi kierowcami, nadszedł czas, by zdefiniować pojęcie. 

Książkowa definicja, czyli czym jest kalkulator ubezpieczeń?

Korzystanie z samochodu rodziców było wygodne i bezproblemowe. Kiedy stałeś się właścicielem własnych czterech kółek, sprawy delikatnie mówiąc – skomplikowały się. Konieczność doprowadzenia formalności do porządku sprawia, że nie wiesz, od czego zacząć? Zacznij od prostych definicji. 

Kalkulator OC, inaczej zwany kalkulatorem ubezpieczeń, wbrew pozorom jest ważniejszy, niż myślisz! Co więcej – jest tylko wierzchołkiem góry lodowej! Sprawdź, co kryje się za obliczeniem wysokości składki i jakie pojęcia, jako kierowca, powinieneś znać.

Internetowy kalkulator ubezpieczeń jest nieskomplikowany, intuicyjny i rzetelny. Dzieląc się z nim takimi informacjami jak numer rejestracyjny pojazdu, jego marka i pozostałe, wymagane dane, w tym także dane właściciela, w szybki sposób wyliczysz obowiązkową składkę na ubezpieczenie OC. 

Uzupełnienie formularza to sposób na poznanie ofert przygotowanych specjalnie dla Ciebie! Bez wychodzenia z domu przekonasz się, która z firm świadczących tego rodzaju usługi proponuje Ci najkorzystniejsze warunki. Będąc w witrynie, polisę możesz od razu kupić – szybko i wygodnie.

Ubezpieczenie OC – co powinieneś o nim wiedzieć?

Kalkulator OC wyliczył dla Ciebie tajemniczą kwotę, którą musisz wnieść, by… no właśnie! By co? Koniecznie uzupełnij swoją wiedzę na temat ubezpieczenia OC – czym jest, skąd wynika obowiązek opłacania i co zawiera podana cena. 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową składką, obejmującą wszystkich kierowców. Obowiązek wnoszenia opłaty wynika bezpośrednio z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK i niezależnie od wysokości opłaty ustalanej przez konkretną firmę, zakres ochrony gwarantowanej z OC jest zawsze taki sam. Skąd więc wynikają różnice w wysokości składki na ubezpieczenie OC?

Różnice w cenach? Zanim zapłacisz, sprawdź pozostałe oferty!

Niestety – ceny ubezpieczeń OC w poszczególnych firmach zdecydowanie od siebie odbiegają. Mimo że zakres ochrony gwarantowanej jest zawsze taki sam, opisany ustawą, wielu kierowców przepłaca. Z czego wynika niewiedza? Przede wszystkim z unikania kalkulatora OC. Z czego natomiast wynika różnica w cenach OC? Lista powodów może być długa. Przy ustalaniu wysokości składki OC, najczęściej pod uwagę brane są:

– historia jazdy, czyli liczba szkód spowodowanych z Twojej winy. Wymagane są także daty, określające, kiedy doszło do konkretnego zdarzenia drogowego;

– Twój wiek, im jesteś starszy, tym zniżka na OC jest większa;

– pojemność silnika ubezpieczanego samochodu;

Co ciekawe, każdy ubezpieczyciel korzysta dokładnie z tych samych parametrów. Nie pozostaje nic innego, jak ponownie postawić pytanie – z czego więc wynikają różnice w ustalonej wysokości opłaty OC? 

Pomimo że firmy ubezpieczeniowe analizują dokładnie te same parametry, przykładają im zupełnie inną wagę, jednocześnie, na ich podstawie, określając prawdopodobne ryzyko spowodowania przez Ciebie szkody bądź kolizji drogowej. Najprościej mówiąc – różnica w wysokości ustalonej opłaty OC wynika ze sposobu interpretacji przekazanych przez Ciebie danych. 

Zalety korzystania z kalkulatora OC

Nikt nie lubi przepłacać – właśnie dlatego warto korzystać z kalkulatora OC. Powszechnie dostępny, prosty w obsłudze i rzetelny. Jakie konkretne korzyści gwarantuje?

– Korzystając z kalkulatora OC, zaoszczędzisz czas! Wyobraź sobie, że musisz każdy punkt odwiedzić osobiście i w każdym, bez wyjątku przejść te same procedury – wszystko po to, by uzyskać informacje, jakie kalkulator OC zdradzi Ci zaledwie w kilka minut!

– Decydujesz się na natychmiastowe kupno polisy OC? Możesz być pewny zleconej transakcji. System zabezpieczeń chroni Twój dostęp do konta.

– Zakup polisy za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń, to same korzyści! Ubezpieczyciel zrobi naprawdę wiele, by zostać zauważonym, a rabaty – cóż, mogą okazać się bardzo korzystne!

Powiązanie wpisy

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z zadłużeniem, a z powodu problemów finansowych spłata comiesięcznych zobowiązań często staje się niemożliwa.

W każdym miesiącu musisz spłacać kwotę kredytu i zastanawiasz się, jak przyspieszyć ten proces – tym bardziej, że w perspektywie masz jeszcze 20 lat comiesięcznego płacenia wysokich rat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top