Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Korzystasz z kalkulatora OC bez podawania danych? Sprawdź, co możesz stracić!

30 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Przyzwyczaiłeś się do internetowych zakupów, w taki sam sposób regulujesz wszystkie należności i dzielisz się z bliskimi ważnymi chwilami? Nic dziwnego, że wybierając polisę OC także sięgnąłeś po laptopa. Jesteś zdziwiony, jak wiele informacji, także osobistych musisz podać, by otrzymać ofertę, dlatego zaczynasz szukać kalkulatora OC bez podawania danych? Zanim znikniesz w Internecie na dłużej, już teraz sprawdź, czy taki istnieje.

Kalkulator OC wymaga za dużo? 

Kiedy zdecydujesz się skorzystać z kalkulatora OC, będziesz zobowiązany udzielić czasem aż kilkunastu krótkich odpowiedzi, które będą stanowiły podstawę dla przygotowania indywidualnej oferty. Pierwsza część będzie miała na celu uzyskanie maksymalnie wieku informacji, na temat Twojego samochodu, jego stanu technicznego i specyfikacji. Jakich pytań możesz się spodziewać?

1. Będziesz musiał podać rok produkcji, markę i model pojazdu oraz jego numer rejestracyjny;

2. Koniecznym będzie udzielenie informacji na temat wykorzystywanego paliwa;

3. Istotna okaże się specyfikacja silnika; 

4. Dla ubezpieczyciela będzie miał znaczenie sposób, w jaki eksploatujesz samochód – czy wykorzystujesz go wyłącznie do celów prywatnych, czy korzystasz z niego także w pracy;

5. Istotny może okazać się również kolor lakieru;

6. Będziesz musiał zaznaczyć, w jakim kraju samochód był rejestrowany po raz pierwszy i kiedy miała miejsce pierwsza rejestracja pojazdu w Polsce;

7. Ubezpieczyciel zapyta również o sposób zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą;

8. Jeśli jesteś rodzicem, konieczne będzie zdeklarowanie liczby przewożonych dzieci;

Informacji, jakie musisz podać, jest naprawdę sporo, a to dopiero pierwsza część! O jakie dane personalne możesz zostać zapytany?

1. Imię i nazwisko to pierwsze i podstawowe pytanie, z jakim spotkasz się w kalkulatorze OC;

2. Potrzebne będą także dane kontaktowe, obejmujące numer telefonu i kod pocztowy miejsca zamieszkania;

3. Zostaniesz zapytany o datę urodzenia i numer PESEL;

4. Dla ubezpieczyciela ogromne znaczenie ma historia Twojej jazdy i data otrzymania dokumentu umożliwiającego prowadzenie pojazdów;

5. Możesz zostać zapytany o stan cywilny i liczbę posiadanych dzieci;

Kalkulator OC rzeczywiście przeprowadza z Tobą szczegółowy wywiad, nie można się dziwić, że znaczna część osób na tym etapie rezygnuje z przesłania danych i szuka alternatywy – kalkulatora OC bez podawania danych. 

Kalkulator, którego nie ma!

Nie będziesz chyba zaskoczony informacją, że kalkulator, który nie wymaga podawania danych, nie istnieje. Jego działanie byłoby bezzasadne – mógłbyś dowiedzieć się dokładnie tyle, ile może powiedzieć Ci sąsiad – „będzie kosztowało”. Wiadomo, że będzie. Szkopuł w tym, by wiedzieć ile. 

Jak możesz orientacyjnie poznać wysokość składki OC, jaka będzie Cię obowiązywała? Skorzystaj z kalkulatora OC bez podawania danych personalnych. Będzie Cię obowiązywał wyłącznie pierwszy pakiet pytań, a jeśli będziesz miał ochotę poznać proponowaną ofertę bliżej – czeka Cię dodatkowy, bardziej szczegółowy arkusz.

Pamiętaj jednak, że tak wyliczona stawka OC ma jedynie charakter informacyjny. Pewne informacje otrzymasz, kontaktując się bezpośrednio z ubezpieczycielem. 

Kiedy można pominąć odpowiedzi w kalkulatorze OC?

Uzupełnienie kalkulatora OC, za wyjątkiem kilku wyraźnie zaznaczonych pól, nie jest obowiązkowe. Nie warto jednak na własną rękę pomijać wybrane odpowiedzi – tak otrzymana wartość szacunkowa wysokości polisy OC będzie nieadekwatna do stanu rzeczywistego. Jeśli koniecznie chcesz uniknąć podawania swoich danych osobowych, numeru PESEL i numeru rejestracyjnego samochodu, skorzystaj z kalkulatorów, które dają taką właśnie możliwość. 

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych i numeru rejestracyjnego pojazdu zagwarantuje Ci mocno ograniczoną ilość ofert. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bez znajomości historii Twojej jazdy ubezpieczyciel nie ma możliwości uwzględnienia przysługujących Ci ulg – z tytułu bezwypadkowej jazdy lub z racji wieku. 

Powiązanie wpisy

Saldo i dostępne środki to różne kwoty. Mimo wszystko są ze sobą mocno powiązane. Często po zalogowaniu do aplikacji bankowej czy też wejściu na stronę mogą być widoczne dwie kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top