Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Kredyt 50 tys. na 10 lat

26 sierpnia, 2021Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Planujesz remont mieszkania i brakuje Ci pieniędzy? (Nadszedł czas na spełnianie marzeń? Planujesz remont mieszkania?) A może organizujesz ślub i chcesz, aby było to naprawdę niezapomniane wydarzenie? Jeżeli rozważasz kredyt 50 tys. na 10 lat, koniecznie sprawdź, jak możesz go otrzymać i jaki będzie przybliżony koszt kredytu. Być może, kiedy przeanalizujesz swój budżet, zdecydujesz się na krótszy okres spłaty kredytu? 

Kredyt 50 tysięcy na 10 lat – jak można go otrzymać?

Nie da się ukryć – kredyt 50 tys. na 10 lat to bardzo poważne zobowiązanie finansowe. W wielu przypadkach jednak jest to jedyne rozwiązanie, na przykład przed remontem lub w przypadku, gdy oszczędności nie pozwalają na zakup mieszkania. Jak otrzymać kredyt 50 tys. na 10 lat? Jednym z rozwiązań może być kredyt bankowy. Wiele osób nadal najbardziej ufa właśnie takiemu rozwiązaniu – banki to stabilne instytucje finansowe, szczególnie te, które działają na rynku nawet od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Niestety, w przypadku kredytu 50 tys. na 10 lat w banku należy liczyć się z dużą ilością formalności i długim czasem oczekiwania na decyzję oraz często wysokie RRSO. 

Alternatywą może być kredyt 50 tys. na 10 lat w firmie pożyczkowej. Obecnie zainteresowanie tego typu kredytami jest bardzo wysokie, a firmy starają się możliwie jak najbardziej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Dziś nikogo już nie dziwi, że firma pożyczkowa oferuje kredyt 50 tys. na 5, a nawet na 10 lat. Dla osób, które chcą uniknąć czasochłonnych formalności i zależy im na tym, aby jak najszybciej otrzymać pieniądze, takie rozwiązanie może być idealne. 

Jaki będzie koszt kredyt 50 tys. na 10 lat? 

Na całkowity koszt kredytu składa się nie tylko pożyczona kwota, ale też oprocentowanie i prowizja banku. Ich wysokość jest zależna od wielu czynników, między innymi od RRSO, okresu spłaty kredytu czy polityki firmy, dotyczącej pobierania prowizji. Przed podjęciem decyzji o kredycie na 50 tys., warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Czy comiesięczna rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla Twojego budżetu? Czy Twoja sytuacja finansowa jest wystarczająco stabilna i masz pewność, że za 7 lat spłata kredytu nie będzie dla Ciebie problemem? Jeśli jesteś zdecydowany na kredyt 50 tys. na 10 lat, dokładnie porównaj oferty różnych banków i firm pożyczkowych. W niektórych przypadkach całkowity koszt kredytu może wynieść 88 760 tysięcy, gdzie odsetki i prowizja wynosić będą 38 760 tysięcy (czyli 77,5% wartości pożyczonej kwoty!), a w innych łączny koszt może przekroczyć 50 – 100 tysięcy złotych. Różnica jest spora, dlatego dokładna analiza różnych ofert jest niezbędna. 

Czy można otrzymać kredyt 50 tys. na 10 lat bez zaświadczeń? 

Osoby, które pracują w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony, mogą liczyć na dużą przychylność banku podczas ubiegania się o kredyt 50 tysięcy na 10 lat. A co w sytuacji, kiedy kredytobiorca prowadzi własną działalność gospodarczą lub pracuje w oparciu o umowę zlecenie? Otrzymanie kredytu w banku może stanowić spory problem. Są jednak sposoby na zwiększenie szans na otrzymaniu kredytu. Należy pamiętać, że bank uwzględnia różne czynniki, oceniając zdolność kredytową wnioskodawcy. Pod uwagę brana jest między innymi historia kredytowa, wysokość dochodów czy ich stabilność. Im lepsza sytuacja finansowa osoby, składającej wniosek o kredyt 50 tys. na 10 lat, tym większa szansa na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi banku. 

Należy pamiętać, że w wielu przypadkach prostszym i korzystniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firmy pożyczkowej. Obecnie bez kłopotu można znaleźć firmy, które udzielają kredytu na 50 tys. na 5, a nawet na 10 lat. Oczywiście należy dokładnie przeanalizować ofertę i treść umowy, jednak często tego typu firmy mogą pochwalić się bardzo konkurencyjną ofertą w stosunku kredytów bankowych. 

A może warto wybrać krótszy okres kredytowania?

Choć kredyt 50 tys. na 10 lat wydaje się bardzo bezpiecznym i dobrym rozwiązaniem, warto rozważyć krótszy okres kredytowania. Osoby, które mają stabilna sytuacje finansową i wysokie dochody, powinny bez żadnego kłopotu spłacić kredyt 50 tys. nawet w trzy – pięć lat. Co prawda miesięczna rata kredytu będzie tutaj wyższa. W przypadku kredytu 50 tys. na 10 lat przykładowa rata może wynosić 520 zł. Jeśli natomiast zdecydujesz się na okres kredytowania, wynoszący 5 lat, każdego miesiąca zapłacisz przykładową ratę w wysokości 1150 zł. Osoby o wysokich dochodach powinny bez kłopotu poradzić sobie ze spłatą takiej raty. Korzyścią, płynącą z takiego rozwiązania, jest wcześniejsza spłata zobowiązania finansowego, a co za tym idzie – mniejszy koszt oprocentowania i prowizji. Warto to rozważyć, bo różnica całkowitego kosztu kredytu może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. 

Wybierz najlepszą ofertę dla siebie! 

Poszukiwanie najlepszej oferty kredytu 50 tysięcy na 10 lat wymaga poświęcenia odrobiny czasu i energii, jednak warto to zrobić, ponieważ oferty potrafią być bardzo zróżnicowane. Różnica pomiędzy całkowitymi kosztami kredytu w różnych firmach może sięgać nawet kilku tysięcy złotych, dlatego wybór „pierwszej lepszej” oferty nie jest dobrym rozwiązaniem. Osoby, które zastanawiają się, czy wziąć kredyt 50 tys. na 10 lat, czy może wybrać krótszy okres spłaty, powinny dokładnie przeanalizować swoją sytuację. To właśnie okres spłaty jest jednym z kluczowych czynników, wpływających na całkowity koszt kredytu, dlatego nie rezygnuj z dokładnej kalkulacji, zanim złożysz swój podpis na umowie kredytowej. 

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top