Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

23 sierpnia, 2021Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Zastanawiasz się nad nowym samochodem, jednak nie dysponujesz wystarczającymi środkami? Być może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie leasing – to obecnie jedna z najbardziej popularnych i cenionych form finansowania auta. Sprawdź, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jak wygląda ubezpieczenie samochodu w leasingu. 

Leasing – czy warto?

Oczywiście, że tak! W większości przypadków leasing jest o wiele bardziej korzystnym rozwiązaniem niż inne formy finansowania samochodu, w szczególności kredyt. Największe korzyści, płynące z leasingu, to możliwość korzystania z nowego samochodu od razu, bez czekania, aż zaoszczędzisz odpowiednią kwotę, aby kupić wymarzone auto. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest też niewielka ilość formalności. Leasing jest dość prostym rozwiązaniem i odbywa się na zasadzie wynajmu. Każdy, kto wynajmował mieszkanie, bez trudu odnajdzie się w kwestiach, związanych z leasingiem. Nie ma tutaj żadnych długotrwałych formalności. Ogromną zaletą leasingu jest często bardzo korzystna cena. Wiele osób jest zaskoczonych tym, jak bardzo opłacalny może być leasing. W wielu przypadkach firmy leasingowe mają wieloletnie umowy z producentami samochodów, dzięki czemu mogą zaproponować bardzo konkurencyjną cenę. 

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Bardzo ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest ubezpieczenie samochodu w leasingu. To istotna informacja dla osób, które zawsze kupowały jedynie obowiązkowe OC i rezygnowały z innych rodzajów polisy. Otóż w przypadku ubezpieczenia samochodu w leasingu konieczny jest również zakup AC, czyli Autocasco i NNW. Jest to wymóg, którego nie da się obejść – decydując się na ubezpieczenie samochodu w leasingu, potrzebujesz, OC, AC i NNW. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu w leasingu?

W pierwszej kolejności sprawdź ofertę ubezpieczeniową firmy, w której bierzesz auto w leasing. Często firmy leasingowe mają podpisane specjalne umowy z firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu mogą zaoferować bardzo korzystne warunki. Nie ograniczaj się jednak do tego. Oprócz oferty firmy leasingowej sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu w leasingu w innych firmach. W tym celu warto wykorzystać kalkulator OC, w którym w kilka minut sprawdzisz ceny ubezpieczenia. 

Jeśli chodzi o OC, jego zakres jest taki sam, dlatego warto wybrać najtańsze ubezpieczenie. Z kolei w przypadku AC i NNW bardzo ważny jest zakres ubezpieczenia czy ewentualna wysokość odszkodowania – z tego powodu warto bardzo dokładnie porównywać Ogólne Warunki Ubezpieczenia w różnych towarzystwach, aby móc wybrać polisę, która zapewni najlepszą ochronę. 

Pamiętaj, że nie jesteś zobowiązany do tego, aby ubezpieczenie samochodu w leasingu kupować w firmie leasingowej. Możesz zrobić to w dowolnym towarzystwie. Niemniej jednak warto zakupić wszystkie typy polisy w jednej firmie, ponieważ przy kupnie pakietu wiele towarzystw oferuje bardzo korzystny rabat, który może w istotny sposób obniżyć całkowity koszt ubezpieczenia samochodu w leasingu. 

Powiązanie wpisy

Branża transportowa nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony przedsiębiorcy muszą zmagać się z zatorami płatniczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top