Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Mini autocasco – dobra ochrona w niskiej cenie

31 maja, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Niemal codziennie martwisz się o swój samochód? Boisz się, że auto pozostawione pod blokiem zostanie skradzione lub że uszkodzą je gwałtowne opady i burze? Jednocześnie jednak ceny pełnego Autocasco działają na Ciebie odstraszająco? Doskonałą alternatywą może być kini Autocasco. Sprawdź, na czym polega takie ubezpieczenie i czym różni się od tradycyjnego AC!

Autocasco – co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest ubezpieczenie Autocasco. W przeciwieństwie do obowiązkowego OC, Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Oznacza to, że nie masz obowiązku jego zakupu. To rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić swojemu samochodowi dodatkową ochronę – szczególnie wtedy, kiedy mają drogie, nowe auto. Autocasco zapewnia ochronę m.in. na wypadek kradzieży pojazdsu, uszkodzenia przez warunki atmosferyczna lub przez dzikie zwierzęta, uszkodzenie przez osobę, znajdującą się poza pojazdem, a nawet przez samego kierującego – na przykład jeśli spowoduje zarysowanie lakieru na parkingu. Oczywiście zakres ubezpieczenia Autocasco bywa różny, podobnie jak jego cena, dlatego przed zakupem polisy należy zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z OWU – Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Znajdziesz tam informację na temat tego, w jakich sytuacjach otrzymasz odszkodowania, a kiedy nie ma sensu się o nie ubiegać. 

Mini Autocasco – co to jest?

Mini Autocasco, bardzo często nazywane również Minicasco, to alternatywa dla (często bardzo drogiego) Autocasco. Najprościej rzecz ujmując, Mini Autocasco to dość mocno okrojone ubezpieczenie AC. Osoby, które nie mają wystarczających środków, aby pozwolić sobie na zakup AC o pełnym zakresie, mogą rozważyć kupno polisy Mini Autocasco. Co prawda jest ona okrojoną wersją AC, jednak nadal zapewnia o wiele szerszą ochronę pojazdu niż tradycyjne ubezpieczenie obowiązkowe OC. 

Co bardzo istotne, Mini Autocasco sprawdzi się również u osób, które nie mają potrzeby, aby zapewniać swojemu samochodowi tak kompleksową ochronę. Jeśli w Twoim miejscu nie występują ekstremalne zjawiska pogodowe lub nie ma dzikich zwierząt, które mogłyby uszkodzić auto, płacenie za ochronę przed takimi sytuacjami wydaje się pozbawione sensu. Wtedy o wiele lepiej jest rozważyć zakup Mini Autocasco, które ochronią między innymi przed kradzieżą samochodu. 

Z uwagi na fakt, że Mini Autocasco to stosunkowo nowa usługa ubezpieczeniowa, jej zakres bardzo różni się w zależności od firmy ubezpieczeniowej. W niektórych towarzystwach Mini Autocasco będzie bardzo tanie, a w innych – stosunkowo drogie, jednak o wiele szerszym zakresie. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami Mini Autocasco I wybrać tę, która będzie najbardziej adekwatna do potrzeb danego kierowcy. 

Jak wybrać najlepsze Mini Autocasco?

Wiele firm ubezpieczeniowych ogranicza zakres Mini Autocasco do ochrony przed kradzieżą i pożarem. Może się wydawać, że to stosunkowo niewielka ochrona, jednak kradzieże czy pożary to te sytuacje, w których najwięcej osób traci swoje auta. Mieszkańcy miast mają niewielkie szanse na spotkanie dzikiego zwierzęcia na parkingu. Jeśli nie chcesz kupować AC, ale zależy Ci na dodatkowej ochronie – w szczególnie przed kradzieżą, to zakup Mini Autocasco może być bardzo dobrym rozwiązaniem. 

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top