Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

O co chodzi z tymi porównywarkami OC? Wyjaśniamy!

28 listopada, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Samodzielny wybór najlepszej polisy OC nie musi być trudny. Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeniowej i znajdź takie OC, które będzie kosztowało najmniej!

Właściciele samochodów są zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia OC. Polisa ta ma na celu ochronę kierowcy w sytuacji, gdy wywoła on szkody w wyniku zdarzeń drogowych. Wtedy nie musi on płacić za ich pokrycie z własnej kieszeni – odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel.

Przy poszukiwaniu odpowiedniej oferty OC kierujemy się najczęściej jednym czynnikiem – niską ceną. Znalezienie taniego OC w gąszczu dostępnych ofert może być jednak nie lada problemem. Na szczęście, teraz możemy skorzystać ze specjalnych serwisów internetowych – porównywarek OC, które pozwalają na samodzielne sprawdzenie kosztów ubezpieczeń!

Porównywarka OC – porównaj ceny polis u różnych ubezpieczycieli

Kiedyś jedynym sposobem na wykupienie taniego OC było udanie się do agenta ubezpieczeniowego, który mógł wykonać dla nas dokładną kalkulację. Teraz jednak nie jest to już konieczne – wystarczy porównywarka OC!

Porównywarki ubezpieczeń, w tym także OC, to specjalne serwisy on-line, które w jednym miejscu gromadzą oferty od różnych ubezpieczycieli, a także pozwalają na wykonanie indywidualnej kalkulacji kosztów ubezpieczenia.

Przykładowo, porównywarka OC sprawdza dla swoich klientów koszty polis u najbardziej popularnych ubezpieczycieli jak Proama, Ergo Hestia, PZU, Link4, Generali, Uniqa, MTU24, Aviva, Benefia. Wszystkie oferty dostępne są wtedy w jednym miejscu.

Dlaczego warto zatem skorzystać z porównywarki OC? Takie serwisy posiadają wiele plusów!

Wśród najważniejszych zalet korzystania z porównywarek OC warto wyróżnić:

 • Różne oferty ubezpieczycieli zebrane w jednym miejscu – nie trzeba sprawdzać każdej z nich po kolei.
 • Indywidualne porównanie kosztów ubezpieczenia – pomoc w wyborze najkorzystniejszej oferty na rynku.
 • Czytelna prezentacja ofert – od najtańszej do najdroższej.
 • Darmowa kalkulacja – za jej wykonanie nie płacimy ani złotówki, a także nie jesteśmy zobligowani do wykupienia polisy.
 • Najniższa cena za ubezpieczenie – oszczędność na kupnie najlepszej polisy.
 • Możliwość sprawdzenia cen polis dodatkowych – AC oraz NNW.
 • Oszczędność czasu – wszystko można załatwić z zacisza własnego domu, w wolnej chwili, a kalkulacja zabierze nam nie więcej niż 10 minut.
 • Opcja wykupienia polisy przez internet – w wyliczonej w porównywarce cenie.

Jak widać, porównywarki OC posiadają wiele zalet, które powodują, że obecnie z takich właśnie ofert korzysta coraz więcej kierowców. Warto spróbować też samodzielnie obliczyć koszty OC!

Porównywarka OC – jak z niej skorzystać?

Wykonanie kalkulacji z pomocą porównywarki ubezpieczeniowej jest naprawdę bardzo łatwe – nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy!

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej porównywarki OC, która pozwala na sprawdzenie kosztów polis w większości dobrych towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Po wejściu na stronę porównywarki, wybieramy typ ubezpieczenia, które nas interesuje, czyli ubezpieczenie samochodowe. Następnie serwis przenosi nas na stronę z formularzem do wypełnienia. Na podstawie podanych w nim danych będzie można wykonać dokładną kalkulację.

Informacje, które musimy podać w celu wykonania obliczeń, można podzielić na trzy kategorie, a mianowicie:

 • Informacje o ubezpieczanym pojeździe – marka, model oraz wersja pojazdu, rok produkcji, typ skrzyni biegów, typ paliwa, przebieg – dotychczasowy i planowany w kolejnym roku, data nabycia pojazdu, data pierwszej rejestracji, dane o własności pojazdu i inne.
 • Informacje o ubezpieczeniu i historii ubezpieczeniowej właściciela pojazdu – dane o poprzednim towarzystwie ubezpieczeniowym, data, od której ubezpieczenie ma obowiązywać, informacje o ewentualnej historii szkód i inne.
 • Informacje o właścicielu ubezpieczanego samochodu – data urodzenia, płeć, miejsce zamieszkania, stan cywilny, czas posiadania – data uzyskania prawa jazdy, informacje o liczbie posiadanych dzieci i inne.

Dodatkowo, porównywarka OC może wymagać od nas podania swojego numeru telefonu. Telefon wymagany jest przez wybranych ubezpieczycieli w celu dokonania kalkulacji – bez jego wpisania do formularza nie otrzymamy pełnej kalkulacji, dlatego może ominąć nas korzystna oferta na OC.

Po wypisaniu całego formularza porównywarka ubezpieczeń rozpoczyna kalkulację i już po paru minutach możemy dowiedzieć się, która polisa będzie najtańsza. Następnie, jeśli chcemy ją wykupić w obliczonej cenie, możemy zrobić to przez Internet!

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrego ubezpieczenia OC, warto skorzystać z porównywarki – dzięki takiemu serwisowi internetowemu można mieć najkorzystniejsze oferty ubezpieczeniowe na wyciągnięcie ręki.
Porównywarka OC to sprawdzony wybór dla każdego kierowcy, który nie chce przepłacać za ubezpieczenie komunikacyjne. Wystarczy tylko kilka minut, aby dowiedzieć się, który ubezpieczyciel może zaproponować nam najkorzystniejszą cenę!

Powiązanie wpisy

Alert BIK to usługa, która pozwala na otrzymywanie powiadomień o zmianach w raporcie kredytowym, takich jak nowe zobowiązania lub opóźnienia w spłacie kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top