Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Porównywarka OC – przydatne narzędzie przy wyborze ubezpieczenia

23 kwietnia, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Obowiązek posiadania OC pojazdu to wymóg prawny, który narzuca na właścicieli m. in. samochodów konieczność wykupienia takiego ubezpieczenia. Nie jest to mały wydatek, który w dodatku rośnie w zależności od wielu czynników. Warto więc korzystać z porównywarki OC, aby mieć pewność, że kupuje się ubezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb, a przy tym o optymalnych kosztach.

Mnogość firm ubezpieczeniowych

Paradoksalnie ogromna liczba towarzystw ubezpieczeniowych oraz ich zróżnicowane oferty wcale nie ułatwiają kierowcom wyboru. Samo przeglądanie poszczególnych ubezpieczeń, zapoznawanie się z ich warunkami, szukanie kruczków prawnych czy haczyków zabiera mnóstwo czasu. A przy tym nie zawsze jest efektywne, gdy nie wie się, na co dokładnie zwrócić uwagę. Firmy ubezpieczeniowe w pierwszej kolejności stawiają na swój zysk, a dopiero potem na korzyść klienta, więc ich oferty nierzadko jedynie z pozoru wydają się bardzo atrakcyjne. Aby nie wpaść z ubezpieczeniową pułapkę, lepiej wybrać najpierw kilka ofert, które najbardziej pasują do naszych wymagań, a potem je ze sobą porównać. To rozwiązanie bezpieczne, ale znów czasochłonne i nie gwarantuje, że wybierze się właśnie to najlepsze ubezpieczenie.

Skorzystaj z dostępnych narzędzi

Zamiast więc tracić czas na wyszukiwanie dostępnych ofert, potem ich przeglądanie i porównywanie, można wykorzystać w tym celu dostępne już na rynku narzędzia. Jednym z nich jest porównywarka OC, czyli analityczne rozwiązanie pozwalające na szybkie zestawienie ze sobą nawet kilkunastu albo i kilkudziesięciu ofert od różnych firm. Dlaczego warto się nią zainteresować? Przede wszystkim dlatego, że:

  • jest narzędziem w pełni funkcjonalnym, intuicyjnym w obsłudze
  • przedstawia zawsze aktualne dane pochodzące bezpośrednio od firm ubezpieczeniowych
  • to zestawienia niezależne, które pokazują rzeczywiste oferty bez marketingowej otoczki i fałszowania wyników
  • znacznie skraca czas potrzebny na wybór odpowiedniego ubezpieczenia
  • porównywarka OC umożliwia filtrowanie ofert wedle różnych czynników

Bezpośredni zakup ubezpieczenia

Ciekawym rozwiązaniem technicznym ułatwiającym kierowcy zakup wybranego ubezpieczenia jest możliwość dokonania tego za pośrednikiem samej porównywarki. To możliwe dzięki prostemu umieszczeniu przy ofertach odnośników do internetowych formularzy zamówień kierujących od razu na strony firm ubezpieczeniowych. W praktyce oznacza to, że po porównaniu ofert i wybraniu tej właściwej wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć proces kupowania ubezpieczenia przez internet. Nie trzeba wtedy szukać konkretnej oferty od nowa na stronie firmy ubezpieczeniowej lub tłumaczyć telefonicznie agentowi, która z nich nas interesuje.

Jak działa porównywarka OC?

Intuicyjność działania porównywarek sprawia, że korzystać z nich mogą nawet osoby starsze lub takie, które po raz pierwszy wybierają ubezpieczenie w ten sposób. Wystarczy bowiem tylko wpisywać odpowiednie dane albo zaznaczać właściwe opcje, np. markę pojazdu rocznik produkcji, czas posiadania prawa jazdy, dotychczasowe stłuczki, wypadki czy kolizje, a skrypt porównywarki sam wykona resztę pracy. Po zatwierdzeniu wszystkich parametrów po kilku sekundach narzędzie pokazuje dostępne oferty różnych towarzystw z podziałem na ceny. Niektóre porównywarki działają jeszcze prościej, pokazując po prostu ogólne zestawienia rankingowe poszczególnych ofert ubezpieczeniowych.

Rzetelność zestawień

Porównywarka OC zyskuje renomę i zaufanie coraz większej liczby użytkowników nie tylko dlatego, że jest narzędziem ułatwiającym podjęcie decyzji. Ważnym atutem takiego rozwiązania jest rzetelność oraz niezależność tworzonych zestawień. W porównywarkach nie ma miejsca na zafałszowanie rzeczywistych ofert, aby wypromować tylko wybrane, co niestety ma miejsce w wielu rankingach tworzonych po prostu przez marketingowców. Profesjonalna porównywarka OC zyskuje dzięki temu, że przedstawia prawdę i niczego nie zmienia w wynikach. Użytkownik szukając ubezpieczenia skrojonego na swoje potrzeby i wpisaniu odpowiednich parametrów, otrzymuje porównanie wybranych ofert bez ryzyka, że będzie one niezgodne ze stanem faktycznym.

Powiązanie wpisy

Wydatki mają to do siebie, że często pojawiają się niespodziewanie. Niektórzy są przygotowani na takie sytuacji, jednak wiele osób nie ma sposobności na do odłożenia dodatkowych pieniędzy.

W dzisiejszych czasach, podróże zagraniczne są coraz bardziej popularne. Bez względu na to, czy planujesz wyjazd w celach biznesowych, turystycznych czy prywatnych, zawsze istnieje potrzeba wymiany waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top