Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Profesjonalna i skuteczna pomoc frankowiczom

21 września, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Od wielu lat spłacasz kredyt frankowy, jednak już od pewnego czasu zastanawiasz się nad złożeniem pozwu przeciwko bankowi? Nie wiesz tylko, od czego zacząć? Dowiedz się, jak uzyskać profesjonalne wsparcie.

Złożenie pozwu przeciwko bankowi to dobry pomysł!

Choć dla większości frankowiczów podjęcie decyzji o złożeniu pozwu przeciwko bankowi w sprawie kredytu jest bardzo trudne, najczęściej okazuje się, że był to dobry pomysł. Obecnie sądy orzekają na korzyść frankowiczów w ponad 90 proc. przypadków – zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji. Oznacza to, że szanse na wygraną są naprawdę duże. Właśnie dlatego nie warto rezygnować ze złożenia pozwu. Może bowiem okazać się, że już niebawem kredyt CHF stanie się tylko wspomnieniem. 

Nie jest tajemnicą, że kredyty CHF są dla większości frankowiczów ogromnym obciążeniem – nie tylko jeśli chodzi o domowe finanse. Z uwagi na stale zmieniający się kurs franka, takie zobowiązanie stanowi ogromne obciążenie psychiczne – trudno bowiem w jakikolwiek sposób zaplanować swój budżet, ponieważ nie wiadomo, ile wynosić będą kolejne raty kredytu. Nic dziwnego, że osoby, którym udało się wygrać z bankiem w sądzie, są tak zadowolone – odfrankowienie lub unieważnienie kredytu CHF może być ogromną ulgą! 

Odfrankowienie czy unieważnienie kredytu CHF?

Wielu kredytobiorców na samym początku nie wie, co będzie dla nich bardziej korzystne – odfrankowienie czy unieważnienie kredytu CHF. Warto mieć świadomość, że obecnie sądy w Polsce w ogromnej większości orzekają o unieważnieniu kredytu CHF. Podstawą do unieważnienia umowy kredytu hipotecznego w walucie CHF są najczęściej klauzule abuzywne, czyli niedozwolone. Są to wszelkiego rodzaju zapisy, które nie tylko są bardzo niekorzystne dla kredytobiorców, ale często są one rażąco niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami moralnymi. 

Nic dziwnego, że dla sądów tego typu zapisy są wystarczająco podstawą do tego, aby unieważnić umowę kredytu CHF. Podobnie jest w przypadku odfrankowienia kredytu – choć tutaj efektem jest także przekształcenie kredytu w kredyt PLN przy zachowaniu identycznego oprocentowania, jak przy podpisywaniu umowy z bankiem. 

Czy trzeba spłacać raty CHF w trakcie postępowania sądowego? Niekoniecznie!

Wiele osób obawia się, że w trakcie rozprawy trzeba będzie dalej spłacać kredyt. Okazuje się jednak, że obawy te nie są uzasadnione. Istnieje bowiem możliwość złożeniu wniosku o zabezpieczenie roszczeń. To ważny element, jeśli chodzi o pomoc frankowiczom. Jeśli sąd postanowi przychylić się do takiego wniosku, kredytobiorca nie będzie musiał spłacać rat przez cały okres trwania postępowania. To z pewnością bardzo korzystne rozwiązanie. A kiedy sąd wyda już wyrok – najpewniej korzystny dla kredytobiorcy – warunki dalszej spłaty kredytu będą o wiele bardziej korzystne, niż dotychczas. 

Co istotne, obecnie czas oczekiwania na pierwszą rozprawę w sprawach związanych z kredytami walutowymi jest coraz krótszy. Zdarza się, że od złożeniu pozwu do zakończenia postępowania mija zaledwie kilka miesięcy. To jeszcze jeden powód, dla którego warto zdecydować się na pomoc frankowiczom i na złożenie pozwu. Kredyt CHF już za kilka miesięcy może zostać unieważniony! 

HelpHero – profesjonalna pomoc frankowiczom

HelpHero to pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który oferuje pomoc frankowiczom. Dzięki wieloletniem doświadczeniu i współpracy z najlepszymi ekspertami w zakresie krdytów CHF, HelpHero jest w stanie zagwarantować naprawdę profesjonalną i skuteczną pomoc frankowiczom. To doskonałe wsparcie dla kredytobiorców, którzy chcą zdecydować się na złożenie pozwu przeciwko bankowi, jednak nie wiedzą, od czego zacząć. Dzięki HelpHero nie tylko uzyskasz wsparcie prawne, ale też zwiększysz swoje szanse na wygranie sprawy. Dołącz do grona osób, które skorzystały z pomocy frankowiczom HelpHero i dzisiaj kredyt frankowy jest dla nich tylko wspomnieniem!

Powiązanie wpisy

Czeka Cię wykupienie obowiązkowej polisy OC na samochód? W takim razie sprawdź z nami, jak można zawrzeć umowę z ubezpieczycielem w najniższej cenie!

Holowanie pojazdu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Wiąże się z wcześniejszą awarią samochodu bądź też kolizją z innym pojazdem. Mimo, że holowanie jest koniecznością i to taką, której sobie nie raczej nie życzymy, warto wiedzieć, jak holować auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top